Pobierz DARMOWY plan treningowy TABATA KILLER! Schudnij, popraw kodnycję i zacznij się regularnie ruszać! >> Więcej

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Zestaw bardzo łatwych ćwiczeń, który pozwoli Ci wymodelować piękne i atrakcyjne łydki
Łydki to element kobiecego ciała, który niesłychanie działa zarówno na męską, jak i kobiecą wyobraźnię

Ćwiczenia na zgrabne łydki

Marzysz o seksownych i zgrabnych łydkach? Przedstawiamy zestaw 4 bardzo prostych ćwiczeń, które pozwolą na piękne ukształtowanie mięśni dolnej partii nóg.

Jeszcze nie tak dawno śmiałe pokazywanie nagiej łydki było uznawane za szczyt nieprzyzwoitości i siało zgorszenie wśród konserwatywnej części społeczeństwa :D. Coś w tym rzeczywiście jest, bo łydka jest bardzo groźną, kipiącą erotyzmem bronią. Odpowiednio wyeksponowana doskonale podkreśla kobiecą atrakcyjność.

Wielu facetów wprost szaleje za seksownymi nogami i nie potrafi oderwać od nich oczu!

Ćwiczenia jakie znajdziesz w tym artykule, są idealne dla kobiet, które uwielbiają szpilki lub buty na wysokim obcasie i chcą eksponować tę bardzo atrakcyjną część kobiecego ciała.

Ćwiczenia na łydki spokojnie możesz wykonywać w domu

Do wykonania tych ćwiczeń potrzebujesz sprzętu, który ma chociaż jeden schodek, na który można się wspiąć. Mogą być to schody w domu, w parku lub po prostu step, z którego korzystasz na zajęciach aerobiku, a nawet drabina, jeżeli schodki są szerokie i czujesz się na niej stabilnie.

Najlepsze efekty przyniesie, wykonywanie tych ćwiczeń 3-6 razy w tygodniu.

Ćwiczeniom na łydki poświęcaj minimum 10 minut w swoim planie treningowym

Rozpocznij od krótkiej rozgrzewki ogólnej, a następnie rozciągnij mięśnie łydek (np. wysuwając nogę do tyłu i dociskając piętę do podłoża), żeby były gotowe do wysiłku.

    • Ćwiczenie 1 (0:54 – 2:14): wejdź na schodek, wyprostuj się, jedną ręką możesz przytrzymywać się poręczy lub ściany, żeby nie stracić równowagi. Stopy ustaw równolegle do siebie, ruszaj piętą w górę i w dół. Powtarzaj to ćwiczenie w szybkim tempie 35 razy. Jeżeli czujesz ból lub nie jesteś w stanie wykonać takiej liczby powtórzeń, zrób tylko tyle ile potrafisz, ale z każdym tygodniem zwiększaj liczbę powtórzeń.
    • Ćwiczenie 2 (2:15 – 2:48): ćwiczenie bardzo podobne do poprzedniego, zmieniamy jedynie ułożenie stóp. Stajemy w rozkroku, stopy ustawione pod skosem na zewnątrz, tylko palce opierają się na podłożu. Schodzimy niżej i wspinamy się na palce. Wykonaj 11 powtórzeń.
    • Ćwiczenie 3 (2:49 – 3:09): znowu zmieniamy ułożenie stóp, tym razem stopy pod skosem, ale palce skierowane do środka i powtarzamy góra-dół. Energicznie wykonujemy 11 powtórzeń.
    • Ćwiczenie 4 (3:16 – 3:40): nieco trudniejsza wersja ćwiczenia 1. Stopy znowu ustawiamy równolegle, ale tym razem będziemy stać na jednej nodze, druga lekko zgięta w kolanie i uniesiona. Zejdź piętą na dół i następnie od razu przejdź na palce. Powtórz 5 razy na każdą nogę.

Rozciągnij nieco łydki, żeby zlikwidować uczucie napięcia, które już się pewnie pojawiło.

    • Ćwiczenie 5 (4:08 – 5:05): oprzyj tułowiem się o ścianę lub drzwi, nogi wysuń nieco do przodu, stopy połóż płasko na podłodze. Unieś stopy do góry, tak aby tylko pięta dotykała podłogi i wykonuj ruchy pulsacyjne stopą tak długo, jak tylko będzie to dla Ciebie komfortowe. To ćwiczenie kształtuje golenie, a także wzmacnia kolana i kostki.

Ten krótki trening możesz połączyć również z innymi ćwiczeniami nóg np. na uda i pośladki. Nie zapomnij o ćwiczeniach rozciągających na koniec.

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]
Tabata Killer!

Pobierz plan treningowy TABATA KILLER na 30 dni!

Zacznij regularnie ćwiczyć, schudnij i zadbaj o super kondycję!

Więcej informacji

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Check Also

Panel treningowy w domu

Zdrowy ruch, zdrowe ciało, super forma – panel treningowy dla osób bez kondycji / początkujących

Chciałbym Cię zaprosić do mojego nowego panelu treningowego, w którym znajdziesz bezpieczne, efektywne i spokojne …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Pobierz DARMOWY plan treningowy
w domu na 30 dni! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail