Zestaw intensywnych ćwiczeń BPU angażujących rozległe partie mięśniowe, pozwalające wyrzeźbić perfekcyjnie gładki i idealny brzuch.
Ćwiczenia na brzuch, które angażują pracę wielu partii ciała.

Czas na umięśniony brzuch – zestaw angażujący całe ciało

Oto zestaw ćwiczeń dla entuzjastek całościowego treningu ciała, wzmacniasz i rzeźbisz mięśnie brzucha, ale angażujesz też mięśnie nóg i pośladków, a w niektórych pozycjach nawet mięśnie całego ciała.Ćwiczenia w tym zestawie są ciekawe i urozmaicone, nie robimy tylko i wyłącznie brzuszków w pozycji leżącej. Nie ma w tym zestawie skomplikowanych ćwiczeń ani jakiegokolwiek sprzętu, dlatego będą one odpowiednie dla każdego.

Wykonaj 2-3 serie, ćwicz co drugi dzień lub przynajmniej 3 razy w tygodniu. Zmień sposób odżywiania, bądź aktywna (uprawiaj regularnie sport wymagający wysiłku), a efekty pojawią się bardzo szybko.

Ćwiczenia na umięśniony brzuch – plan szczegółowy:

  1. Skręty (0:03-1:24): w pozycji stojącej wykonuj powoli i starannie skręty tułowia, napinając mięśnie brzucha przy każdym skręcie. Powtórz 8 razy. A następnie powtórz ćwiczenie jeszcze 16 razy, zwiększając tempo. Zakończ ćwiczenie rozciągając skośne brzucha.
  2. Wzmacnianie brzucha (1:25- 2:56): w pozycji pompki napinaj najmocniej jak tylko potrafisz mięśnie brzucha. Powtórz 8 razy opierając się na kolanach, a kolejne 8 razy z nogami wyprostowanymi. Usiądź na piętach by rozluźnić mięśnie i przejdź do kolejnej serii. Zakończ siadem na piętach. To ćwiczenie działa na mięśnie pleców, pośladków, brzucha, a także ramion.
  3. Brzuszki (2:57-5:18): pierwsze 8 powtórzeń staraj się robić z pogłębieniem, kolejna seria to brzuszki pojedyncze. Następnie 2 serie z pulsowaniem do 3 i z pulsowaniem do 8. Po zakończonym ćwiczeniu rozciągnij mięśnie.
  4. Przyciąganie kolan (5:21-6:35): wzmacniamy dolne mięśnie brzucha i pośladki poprzez delikatne unoszenie kości ogonowej, to bardzo mały ruch, ale wykonuj go dokładnie i starannie, ponieważ daje bardzo dobre rezultaty. Powtórz 16 razy i wyprostuj całe ciało.
  5. Skośne (6:36-8:58): przybliżając dłoń w kierunku łydek ćwiczysz skośne brzucha. Mięśnie powinny być napięte, ale pamiętaj o oddechu, nie wstrzymuj powietrza. Powtórz 16 razy i zmień stronę. Wyciągnij ręce za głowę i rozciągnij mięśnie.
  6. Tradycyjne skośne (8:59-10:10): skośne, które znasz z zajęć fitness. Łokieć ciągniemy w stronę przeciwległego kolana, 4 powtórzenia na rozgrzewkę i 16 w szybszym tempie. Wyprostuj ramiona, rozluźnij mięśnie.

Wykonując brzuszki pamiętaj by nie przybliżać podbródka do klatki piersiowej i nie szarpać głowy ani szyi, to mięśnie brzucha wykonują prace, a nie mięśnie ramion!

Organizm najlepiej przygotować do wysiłku poświęcając kilkanaście minut na rozgrzewkę i solidny trening aerobowy.

Doskonałym pomysłem będzie uzupełnienie ćwiczeń na brzuch innym zestawem treningowym, który pozwoli Ci ukształtować pozostałe części ciała:

Zobacz inne ćwiczenia na wzmocnienie mięśni brzucha:


Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]


Przeczytaj też:

Chcesz szybko i skutecznie schudnąć?

Sprawdź nasze diety i poradniki odchudzania. Poprowadzimy Cię krok po kroku, pokażemy jak ćwiczyć, co jeść i jak się motywować, by odchudzanie było skuteczne i trwałe.

Nasze diety i poradniki to idealne propozycje dla kobiet, które chcą rozpocząć zdrowy tryb życia oraz czuć się fantastycznie każdego dnia.

Codziennie będziesz pełna energii, a waga pokaże ubywające jak szalone kilogramy.

Tak, pokaż mi diety!

Podobał Ci się ten artykuł?

Zostaw swój e-mail, a wyślemy Ci informacje o nowych ćwiczeniach, poradach i dietach!

Dziękujemu za zapisanie do Newslettera

Check Also

wzmocnienie brzucha i całego ciała

SUPER FIGURA – wyzwanie 30 dni | DZIEŃ 29 – wzmacnianie i rzeźba

Dwudziesta dziewiąta część wyzwania treningowego z Patrycją Brejzą. Przeczytaj też: Chcesz szybko i skutecznie schudnąć? Sprawdź …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments