Jak wybrać rodzaj depilacji?
Jakie są rodzaje depilacji?

Sposoby i rodzaje depilacji

Owłosienie ciała jest nieestetyczne, więc wiele osób wypowiada mu wojnę. Z tego powodu konieczne jest wykonywanie depilacji. To jedyny sposób na to by pozbyć się niechcianych włosków. Jakie są sposoby i rodzaje depilacji?

Depilacja woskiem

Jednym ze skuteczniejszych sposobów na depilację ciała jest użycie wosku. Najczęściej, zabieg ten polega na nałożeniu na skórę ciepłego wosku i nałożenia na niego pasków pergaminu. Chwilę później, wystarczy oderwać paski z woskiem. Razem z nimi odchodzą całe włoski z cebulkami.

Dzięki temu czas ich odrastania jest długi. Jednak jest to zabieg dość bolesny. Z czasem jednak, włoski odrastają coraz jaśniejsze i słabsze. Jeśli chodzi o reakcje na ból – to im więcej zabiegów się przechodzi, tym słabiej reaguje się na bodźce bólowe. Z czasem, można w jej czasie czuć się komfortowo.

Depilacja cukrowa

To dość innowacyjna metoda. Polega ona na nakładaniu na skórę specjalnie przygotowanej pasty cukrowej. Dobrze, gdy zabieg ten jest wykonywany przez specjalistę. Depilacja Gdynia – laserline.pl może być wykonywana na wiele sposobów, ale właśnie ten jest wybierany przez coraz większą liczbę klientek salonów.

Depilację cukrową uważa się za mniej bolesną niż tą przy użyciu wosku. Warto też wspomnieć, że pasta cukrowa jest wykonywana z naturalnych składników. W związku z tym stosunkowo rzadko powoduje ona reakcje alergiczne lub uczuleniowe.

Depilacja laserowa

Depilacja z wykorzystaniem lasera to wyjątkowo skuteczna metoda na pozbywanie się owłosienia. Jednak żeby można było mówić o skutecznym i trwałym efekcie, należy odbyć całą serię zabiegów. Warto się im poddać, bo dają wyjątkowo dobre efekty. Zabieg laserem jest szybki i bezbolesny i nie ma skutków ubocznych.

Niestety. jest on jeszcze dość drogi. Jednakże cena uzależniona jest od powierzchni ciała jaka ma być wydepilowana. Dodatkowo warto pamiętać, że trwały efekt zabiegu oznacza, że pieniądze wydane na laserową depilację dość szybko się zwrócą. Po prostu nie będzie już potrzeby poddawania się żadnym innym zabiegom.

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu 

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Check Also

Ból kolana, stawy

Ruch to zdrowie. Jak aktywność fizyczna wpływa na układ kostno-stawowy?

Od lat wiadomo, że aktywność fizyczna to kluczowy element zdrowego trybu życia, który pozwala utrzymać …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz bezpłatne
fragmenty e-booków + BONUSY!

Wypełnij formularz.
Materiały wyślę OD RAZU na Twój e-mail!

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail