Jak wybrać rodzaj depilacji?
Jakie są rodzaje depilacji?

Sposoby i rodzaje depilacji

Owłosienie ciała jest nieestetyczne, więc wiele osób wypowiada mu wojnę. Z tego powodu konieczne jest wykonywanie depilacji. To jedyny sposób na to by pozbyć się niechcianych włosków. Jakie są sposoby i rodzaje depilacji?

Depilacja woskiem

Jednym ze skuteczniejszych sposobów na depilację ciała jest użycie wosku. Najczęściej, zabieg ten polega na nałożeniu na skórę ciepłego wosku i nałożenia na niego pasków pergaminu. Chwilę później, wystarczy oderwać paski z woskiem. Razem z nimi odchodzą całe włoski z cebulkami.

Dzięki temu czas ich odrastania jest długi. Jednak jest to zabieg dość bolesny. Z czasem jednak, włoski odrastają coraz jaśniejsze i słabsze. Jeśli chodzi o reakcje na ból – to im więcej zabiegów się przechodzi, tym słabiej reaguje się na bodźce bólowe. Z czasem, można w jej czasie czuć się komfortowo.

Depilacja cukrowa

To dość innowacyjna metoda. Polega ona na nakładaniu na skórę specjalnie przygotowanej pasty cukrowej. Dobrze, gdy zabieg ten jest wykonywany przez specjalistę. Depilacja Gdynia – laserline.pl może być wykonywana na wiele sposobów, ale właśnie ten jest wybierany przez coraz większą liczbę klientek salonów.

Depilację cukrową uważa się za mniej bolesną niż tą przy użyciu wosku. Warto też wspomnieć, że pasta cukrowa jest wykonywana z naturalnych składników. W związku z tym stosunkowo rzadko powoduje ona reakcje alergiczne lub uczuleniowe.

Depilacja laserowa

Depilacja z wykorzystaniem lasera to wyjątkowo skuteczna metoda na pozbywanie się owłosienia. Jednak żeby można było mówić o skutecznym i trwałym efekcie, należy odbyć całą serię zabiegów. Warto się im poddać, bo dają wyjątkowo dobre efekty. Zabieg laserem jest szybki i bezbolesny i nie ma skutków ubocznych.

Niestety. jest on jeszcze dość drogi. Jednakże cena uzależniona jest od powierzchni ciała jaka ma być wydepilowana. Dodatkowo warto pamiętać, że trwały efekt zabiegu oznacza, że pieniądze wydane na laserową depilację dość szybko się zwrócą. Po prostu nie będzie już potrzeby poddawania się żadnym innym zabiegom.

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu 

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Przeczytaj też:

Dołącz do wyzwania Tabata Killer!

Darmowe, 30 dniowe wyzwanie, które pomoże Ci schudnąć, poprawić kondycję i zacząć się regularnie ruszać.


Dziękujemu za zapisanie do Newslettera

Sprawdź również

Telekonferencja związana z wynikami badania krwi.

Interpretacja wyników krwi online. Jak się przygotować i jakie informacje uzyskamy

W chwili, gdy nasz organizm zaczyna źle funkcjonować, niezależnie w jakiej części ciała leży przyczyna, …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments