Narty po sezonie czy to dobry pomysł?
Dlaczego warto po sezonie kupić narty

Dlaczego warto kupić narty zjazdowe po sezonie?

Zakup własnego sprzętu narciarskiego to bez wątpienia poważna inwestycja. Trudno więc dziwić się temu, że wiele osób szuka przy tym sposobu na zaoszczędzenie części pieniędzy. Biorąc pod uwagę ceny poszczególnych akcesoriów, zazwyczaj największym wydatkiem okazuje się kupno nart. Właśnie dlatego wielu narciarzy wyznaje zasadę, że narty zjazdowe należy kupować wyłącznie po sezonie. Czy taka metoda rzeczywiście się sprawdza?

Narty zjazdowe – od czego zależą ich ceny?

Ceny sprzętu narciarskiego, podobnie jak wielu innych akcesoriów, mogą zmieniać się wraz z upływem czasu. Wszyscy dobrze wiedzą o tym, że dany sprzęt niemal zawsze jest najdroższy w chwili premiery i bezpośrednio po niej. Wynika to oczywiście ze zwiększonego popytu na rynkowe nowości.

Dlatego też niemal wszyscy producenci sprzętu narciarskiego przygotowują zupełnie nowe kolekcje przy okazji każdego kolejnego sezonu. Oczywiście w ramach takich kolekcji sprzedawane są nie tylko narty zjazdowe, ale również buty narciarskie, gogle i inne akcesoria. Plusem zakupu nart bezpośrednio po premierze jest możliwość szybkiego przetestowania nowych technologii i innowacyjnych rozwiązań wdrożonych przez producenta. Niestety, w takim wypadku trzeba liczyć się także ze znacznie większym wydatkiem.

Drugi istotny aspekt wpływający na cenę nart to oczywiście pora roku. Początek nowego sezonu zimowego to czas, kiedy na rynek trafia zupełnie nowy sprzęt, co siłą rzeczy prowadzi do wzrostu cen. Wówczas duży popyt generuje zwiększoną podaż. Jednak po zakończeniu sezonu zimowego ceny sprzętu narciarskiego zaczynają powoli spadać. Dlatego to poza sezonem można z reguły natrafić na najciekawsze promocje i kupić narty w atrakcyjnej cenie.

Dlaczego narty zjazdowe po sezonie stają się znacznie tańsze? 

Wiele osób z pewnością zastanawia się nad tym, dlaczego narty zjazdowe tanieją po zakończeniu sezonu. Otóż obniżenie ceny sprzętu narciarskiego stanowi wynik kilku czynników. Po pierwsze, wraz z zakończeniem sezonu dochodzi do znacznego spadku popytu. Coraz mniej osób jest wtedy zainteresowanych zakupem sprzętu. Przez to producenci zaczynają obniżać jego cenę, aby przyciągnąć uwagę kupujących. Po drugie, początek nowego sezonu oznacza premierę zupełnie nowych kolekcji. W związku z tym ceny sprzętu z minionego roku stają się automatycznie niższe. Wiele firm organizuje wtedy tzw. wyprzedaż rocznika, czyli obniża ceny nart i innych akcesoriów pochodzących ze swojej poprzedniej serii.

Wszystkie opisane czynniki powodują, że zakup nart po sezonie stanowi bardzo korzystne rozwiązanie pod względem cenowym. Duże obniżki cen z pewnością umożliwiają znalezienie kilku wyjątkowo atrakcyjnych ofert. Dzięki temu zakup wymarzonych nart nie musi być wielkim obciążeniem dla budżetu narciarza.

Co więcej, ciekawym pomysłem jest także poszukanie fabrycznie nowych nart, które zostały wyprodukowane kilka sezonów temu. Naturalnie wciąż jest to nowy sprzęt, ale jego cena będzie już zdecydowanie niższa.

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu 

Przeczytaj też:

Dołącz do wyzwania Tabata Killer!

Darmowe, 30 dniowe wyzwanie, które pomoże Ci schudnąć, poprawić kondycję i zacząć się regularnie ruszać.


Dziękujemu za zapisanie do Newslettera

Sprawdź również

Jak często ćwiczyć brzuch żeby schudnąć? Podpowiadamy jaka jest najlepsza pora dnia na ćwiczenia.

Jak często ćwiczyć żeby schudnąć, czyli czy mogę trenować codziennie?

Nie da się ukryć, że połączenie diety z systematyczną aktywnością fizyczną jest najlepszą metodą na …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments