Pobierz DARMOWY plan treningowy TABATA KILLER! Schudnij, popraw kodnycję i zacznij się regularnie ruszać! >> Więcej

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Jak wygląda pierwsza wizyta u ortodonty?
Co zrobić przed pierwszą wizytą u ortodonty?

Co musisz wiedzieć przed pierwszą wizytą u ortodonty?

Wiele osób stresuje się przed pierwszą wizytą u ortodonty. Dlatego tak ważne staje się odpowiednie przygotowanie, w tym również psychiczne. Takiej wizyty nie należy traktować jako ostateczność, a raczej, jako krok w stronę idealnego zgryzu. Dowiedz się, o co warto zapytać ortodontę, jak go wybrać i na co zwrócić uwagę, aby pierwsza wizyta była bezstresowym krokiem ku wymarzonemu uśmiechowi.

Jak znaleźć odpowiedniego ortodontę?

Coraz więcej osób zwraca uwagę nie tylko na odległość, jaka dzieli ich od przychodni, gdzie przyjmuje ortodonta, czy też cennika, jakim dysponuje. Znacznie ważniejsze staje się to, jakie doświadczenie posiada lekarz oraz to ile pozytywnych opinii w Internecie można znaleźć na jego temat.

W ten sposób mamy wrażenie, że zawierzamy swój zgryz odpowiedniej osobie. Przy czym musimy pamiętać również o tym, aby zwrócić uwagę na długość kolejek, w których będziemy musieli czekać. Powyższe kryteria spełnia Centrum Ortodoncji, którego lista usług przedstawiona została na stronie internetowej ortolingwa.pl.

Przygotowanie do pierwszej wizyty

Przy pierwszej wizycie najważniejsze stają się dwa czynniki. Po pierwsze — szczerość w trakcie odpowiadania na pytania lekarza, a także zadbanie o zęby. Dlatego też znacznie rozsądniejsze będzie udanie się najpierw do stomatologa, aby wyleczyć wszystkie zęby, a dopiero później rozpoczęcie leczenie ortodontycznego. Szczególnie istotne będzie, to kiedy będziemy mieli problemy z próchnicą. Kiedy wyleczymy już zęby, bez przeszkód będziemy mogli udać się do ortodonty, który założy nam aparat ortodontyczny. Wiele zależy od lekarza, jednak zazwyczaj zakładanie nie odbywa się na pierwszej wizycie.

Zadbaj o higienę

Kolejną sprawą, na którą trzeba zwrócić uwagę, jest higiena. Wydaje się to być naturalną sprawą, jednak trzeba przyznać, że nie każdy o tym pamięta. Zarówno przed wizytą u stomatologa, jak i u ortodonty ważne jest dokładne wyszczotkowanie zębów oraz użycie akcesoriów, takich jak nić dentystyczna, aby pozbyć się wszystkich pozostałości po jedzeniu.

Nie ukrywaj niczego

Jeśli wcześniej leczyłeś się u stomatologa i borykałeś się z chorobami jamy ustnej, to koniecznie musisz zabrać ze sobą całą dokumentację medyczną. Dzięki temu specjalista będzie mógł wykonać jeszcze dokładniejsze badanie diagnostyczne i dostosować sposób leczenia to naszych potrzeb. Warto zaznaczyć, że dzięki temu możemy zaoszczędzić sobie dyskomfortu, czy nawet skrócić czas leczenia.

Metody leczenia

Wiele osób woli być dogłębnie przygotowanym przed pierwszą wizytą u ortodonty, dlatego jeszcze przed diagnozą zapoznaje się z różnymi metodami leczenia wad zgryzu. Bardzo ważne jest jednak to, aby nie wchodzić w kompetencje lekarzowi, gdyż może to zostać źle odebrane.

Najpopularniejszą metodą leczenia jest założenie aparatu stałego, który nosi się zazwyczaj 12-18 miesięcy. Najczęściej stosuje się go u dorosłych oraz dzieci z poważniejszą wadą. Innym rozwiązaniem, które stosuje się u mniejszych dzieci, ale też przy mniejszych problemach ze zgryzem, jest ruchomy aparat.

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu 

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]
Tabata Killer!

Pobierz plan treningowy TABATA KILLER na 30 dni!

Zacznij regularnie ćwiczyć, schudnij i zadbaj o super kondycję!

Więcej informacji

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Check Also

Telekonferencja związana z wynikami badania krwi.

Interpretacja wyników krwi online. Jak się przygotować i jakie informacje uzyskamy

W chwili, gdy nasz organizm zaczyna źle funkcjonować, niezależnie w jakiej części ciała leży przyczyna, …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail