Polecane ćwiczenia
Home » Polecane » Czy wszystko gra? Zadbaj o siebie i swojego mężczyznę!

Czy wszystko gra? Zadbaj o siebie i swojego mężczyznę!

Choć pojawiające się w mediach reklamy suplementów diety i lekarstw mogłyby sugerować, że ofiarami infekcji intymnych są wyłącznie kobiety, należy pamiętać o tym, że panowie są również w grupie ryzyka i problemy te dotykają ich w takim samym stopniu.Choroby urogenitalne – temat wstydliwy

Niestety, dla mężczyzn temat jest dużo bardziej wstydliwy – ankiety przeprowadzone przez laboratoria Diagnostyka wykazują, że panowie, badają się 3 razy rzadziej od kobiet.

O ile dla pań wizyta u ginekologa jest czymś normalnym oraz naturalnym, jak wizyta u internisty, o tyle panowie niechętnie odwiedzają gabinety urologiczne. Do odwiedzin zmuszają ich dopiero widoczne i bolesne objawy.

Co jest przyczyną owego strachu?

Z jednej strony mamy nieśmiertelną męską dumę, panowie uważają się za niezniszczalnych, a wizytę u lekarza traktują jako zło konieczne. Choćby zgrzytali zębami twierdzą, że nic im nie jest, a samą chorobę „da się rozchodzić” lub „sama przejdzie”. W swych decyzjach są uparci jak osły, nie docierają do nich żadne argumenty, a próby przekonania często kończą się kłótnią.

Z drugiej – infekcje intymne są dla mężczyzn „ciężkim” tematem – wolą się nie przyznawać, ze coś im tam dolega, ciągle twierdzą, że nic się nie dzieje. Przyznanie do nawet najlżejszych objawów choroby w  „tych” okolicach traktują jako cios w swoją męskość i dumę. Czują się przez to gorsi, mniej sprawni.

Bagatelizują badania i profilaktykę, licząc na łut szczęścia. Niestety z wiekiem rośnie ryzyko zachorowania  – zwłaszcza w przypadku braku odpowiedniej profilaktyki. Część mężczyzn decyduje się na pierwsze spotkanie z urologiem dopiero po 50 roku życia. Nie musimy dodawać, że powinni dużo, dużo wcześniej.

Co równie istotne – w Polsce 85% badań zlecają szpitale –  najczęściej po wystąpieniu pierwszych objawów choroby.

Badania są podstawą 60% decyzji lekarskich i generują około 10 % kosztów opieki zdrowotnej – doskonale wiadomo, że zawsze taniej i szybciej jest zapobiegać, niż leczyć. Im infekcja jest szybciej wykryta, tym łatwiej ją zwalczyć, sam proces chorobowy przebiega łagodniej.

Zadbaj też o swoje zdrowie!

Pamiętaj o tym, że nieleczone infekcje urologiczne partnera są takim samym (a czasem większym) zagrożeniem dla Ciebie. Mówiąc wprost – możesz zarazić się od swojego partnera. Mężczyźni mogą być nieświadomymi, bezobjawowymi nosicielami patogenów, infekcja ujawni się dopiero w momencie, gdy Ty zachorujesz.

A konsekwencje mogą być bardzo poważne: u mężczyzn patogeny prowadzą do bardzo nieprzyjemnych powikłań w przypadku nie podjęcia leczenia: zapalenia wyższych dróg moczowych, gruczołu krokowego czy najądrzy. Mogą również powodować do bezpłodność.

Partnerki po zetknięciu z patogenem u mężczyzny niemal natychmiast chorują objawowo.

Choroby urogenitalne mogą zagrażać ciąży; po pierwsze przeszkadzać w zajściu w ciąże, a po drugie być groźne dla płodu. Infekcja np. chlamydii lub ureaplasmy przebiegająca z powikłaniami może spowodować mechaniczną bezpłodność, w jajowodach tworzą się zgrubienia i powoduje to, że zapłodniona komórka jajowa nie może dotrzeć do macicy.

Niezaleczona infekcja w czasie porodu może spowodować zarażenie dziecka, które może urodzić się z zapaleniem spojówek, infekcją górnych dróg oddechowych, a w skrajnych przypadkach z zakażeniem ośrodkowego układu nerwowego.

Wspólne badania przyszłością komórki społecznej jaką jest rodzina.
Warto razem o siebie zadbać – skorzysta na tym cała rodzina!

Komplet specjalnych badań za 50% ceny – czyli kampania „Czy wszystko gra”?

Fantastyczną szansą, by kompleksowo się przebadać jest ogólnopolska kampania „Czy wszystko gra?”, dzięki której za jednym zamachem można zrobić 15 ogólnych badań urogenitalnych. Co ważne – do badań wystarczy mocz, nie jest więc konieczny bolesny i nieprzyjemny wymaz z cewki moczowej. Kampania potrwa od 11 września do 30 listopada 2017 roku.

Jakie badania wchodzą w skład kampanii?

W zestawie badań przesiewowych znalazły się patogeny chalmydii trachomatis, dwoinki rzeżączki, dwa patogeny mycoplazmy i dwa ureaplasmy oraz rzęsistekpochwowy, na który jak sama nazwa wskazuje choruje kobieta,  ale jest przenoszony przez mężczyzn.

Pakiet ogólny: morfologia, OB, CRP (maker stanów zapalnych), fibrynogen (wskaźnik układu krzepnięcia krwi), D-dimer (kontrola zakrzepicy), lipidogram czyli cholesterol całkowity, cholesterol HLD i LDL oraz trójglicerydy, glukoza, ALT i GGTP (kontrola wątroby), kreatynina i kwas moczowy (badanie funkcji nerek), magnez, badania hormonalne (TSH i testosteron) oraz wspomniane wcześniej PSA, marker prostaty.

Do wygrania nagrody!

Osoby, które pobiorą bon i zarejestrują się na badania wezmą udział w losowaniu atrakcyjnych nagród, są to pobyty dwuosobowe z zabiegami w Hotelu Centuria Wellness & SPA, zestawy nagród od Fundacji ZIKO dla Zdrowia– zestawy kosmetyków i torebki marki Wojewodzic.

Jak zapisać się na badania?

To bardzo proste – wystarczy wejść na tę stronę: www.wszystkogra.diagnostyka.pl i wypełnić specjalny formularz. Bony na badania można będzie zrealizować do końca grudnia 2017.

Musicie zadbać o Was!

Kobiety doskonale wiedzą jak ciężko namówić swojego mężczyznę do badań, zwłaszcza gdy ten czuje się wyśmienicie i nic mu nie dolega. A wiemy przecież, że gdy chodzi o sprawy związane z męskością, nasi herosi zawsze czują się wyśmienicie. Stąd też tak ciężko zaciągnąć ich na badania. Zawsze znajdzie się jakaś wymówka lub pilniejsza sprawa do załatwienia, a wizyta diagnostyczna jest przekładana na bliżej nieokreśloną przyszłość.

Dlatego warto uświadomić swojego męża lub chłopaka, że te badania mają charakter partnerski. Tym bardziej, że są szybkie i bezbolesne. To zaproszenie by zadbać o Was jako o parę – gdyż patogeny, których zbadanie jest gwarantowane w kampanii „Czy wszystko gra?” charakteryzują się tym, że najczęściej przebiegają bezobjawowo, mężczyźni są nosicielami, a objawowo chorują ich partnerki.

Zadbaj o swojego mężczyznę, zadbaj o siebie, wejdź na stronę www.wszystkogra.diagnostyka.pl, pobierz bon na badania.

Zyskacie na tym oboje!

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Przeczytaj też:

Chcesz szybko i skutecznie schudnąć?

Sprawdź nasze diety i poradniki odchudzania. Poprowadzimy Cię krok po kroku, pokażemy jak ćwiczyć, co jeść i jak się motywować, by odchudzanie było skuteczne i trwałe.

Nasze diety i poradniki to idealne propozycje dla kobiet, które chcą rozpocząć zdrowy tryb życia oraz czuć się fantastycznie każdego dnia.

Codziennie będziesz pełna energii, a waga pokaże ubywające jak szalone kilogramy.

Tak, pokaż mi diety!

Podobał Ci się ten artykuł?

Zostaw swój e-mail, a wyślemy Ci informacje o nowych ćwiczeniach, poradach i dietach!

Dziękujemu za zapisanie do Newslettera

Sprawdź też

10 przydatnych nawykó żywieniowych wspomagających proces odchudzania.

10 skutecznych nawyków żywieniowych, które pozwolą Ci skutecznie schudnąć

Choć reklamy różnych magicznych suplementów diety mogą próbować cię przekonać, że jest inaczej, to sukces …

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o