Pobierz DARMOWY plan treningowy TABATA KILLER! Schudnij, popraw kodnycję i zacznij się regularnie ruszać! >> Więcej

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

jak dorośli mogą wybrać aparat ortodontyczny
Aparat dla doroslych - ortodoncja.

Aparat ortodontyczny dla dorosłej osoby – lepszy ruchomy czy stały?

Na leczenie ortodontyczne decyduje się obecnie coraz więcej osób – także dorosłych. Na piękne i zdrowe zęby nie jest nigdy za późno!

Głównym celem leczenia ortodontycznego jest właściwe ułożenie zębów w łukach zębowych. Na skutek różnych wad, a niekiedy także przyzwyczajeń, może dojść do pojawienia się wad zgryzu, wad szczękowo-twarzowych oraz wad związanych z nieprawidłowym ustawieniem zębów. Dzięki wsparciu ortodonty można wtedy zadbać zarówno o zdrowie, jak również o estetykę uśmiechu.

Leczenie ortodontyczne u osób dorosłych

Najczęściej aparaty ortodontyczne kojarzą się z dziećmi i młodzieżą, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby aparat założyła osoba dorosła. Dzisiaj na takie leczenie decyduje się coraz więcej osób, których rodzice nie zadbali o prawidłowy zgryz w dzieciństwie. Dorosłość jest wtedy szansą na to, aby w końcu zapomnieć o swoich kompleksach. Leczenie ortodontyczne polega wtedy także na właściwym ułożeniu zębów w łukach zębowych, czym zajmuje się ortodonta Bytom – https://www.stomatologiamotyl.pl/ortodoncja/ to jedno z wielu miast, w którym można skorzystać takiego właśnie wsparcia.

Aparat ortodontyczny dla dorosłego – co wybrać?

Dorośli, którzy chcą zdecydować się na założenie aparatu ortodontycznego, mają dzisiaj do dyspozycji wiele typów tych urządzeń. Można podzielić je na dwie kategorie, a mianowicie na aparaty ruchome oraz stałe. Aparaty ruchome mogą mieć postać płytki z drucikiem, ale osoby dorosłe częściej wybierają aparaty nakładowe typu Invisalign, które mają formę przezroczystych, wyjmowanych nakładek na zęby.

W trakcie leczenia nie stosuje się zatem aparatu stałego, co dla wielu osób jest dużym atutem.

Do dyspozycji są także aparaty stale, które posiadają formę zamków umieszczanych na zębach, przez które przechodzą druciki. Zamki mogą by standardowe – metalowe, ale również mogą być one wykonane z innych materiałów, na przykład z porcelany albo z kryształu.

Te dwa ostatnie rodzaje zamków, czyli porcelanowe i kryształowe, są nazywane estetycznymi. Są one chętnie wybierane przez osoby dorosłe, ponieważ są mniej widoczne od aparatów metalowych. Są jednak droższe – zwykle trzeba zapłacić za nie około tysiąca złotych więcej.

Warto wybrać dobrego ortodontę

Najlepiej zatem skorzystać wybrać dobry gabinet ortodontyczny, w którym będzie można skorzystać z pomocy fachowego ortodonty znającego się na rzeczy. Będzie mógł on dokładnie zbadać zgryz i zasugerować, jaki aparat ortodontyczny będzie najlepszym wyborem. Zatem na leczenie u ortodonty nigdy nie jest za późno. Warto umówić się na wizytę już teraz, by cieszyć się pięknym uśmiechem!

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu 

Tabata Killer!

Pobierz plan treningowy TABATA KILLER na 30 dni!

Zacznij regularnie ćwiczyć, schudnij i zadbaj o super kondycję!

Więcej informacji

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Check Also

Telekonferencja związana z wynikami badania krwi.

Interpretacja wyników krwi online. Jak się przygotować i jakie informacje uzyskamy

W chwili, gdy nasz organizm zaczyna źle funkcjonować, niezależnie w jakiej części ciała leży przyczyna, …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Test #001

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail