Pobierz DARMOWY plan treningowy TABATA KILLER! Schudnij, popraw kodnycję i zacznij się regularnie ruszać! >> Więcej

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Czym kierować się przy wyborze butów do biegania w sklepie Dechatlon.
Odpowiednie buty sprawią ,że bieganie stanie się jeszcze przyjemniejsze.

Jak wybrać buty, które poprawią komfort biegania?

Trening biegowy, tak samo jak prosty, jest też wymagający. I nie chodzi jedynie o technikę czy kondycję, ale też o komfort biegania, który należy zapewnić ciału. Ważne są nie tylko stopy – w trakcie intensywnego treningu, jakość biegu zapewniana przez odpowiednie buty do biegania przełoży się na komfort dla kręgosłupa, stawów i reszty ciała.

Jakie buty do biegania będą najlepsze i co kryje się za popularnym słowem komfortowe?

Na co zwrócić uwagę, by buty do biegania były komfortowe?

Szeroko rozumiany komfort to nie tylko wygoda, którą zapewnią buty do biegania. To odczucie, że odpowiednio dobrane buty do biegania sprawiają, że chcesz pobiec dalej i osiągać odległe cele treningowe. Nie tylko dziś, ale każdego kolejnego dnia…to uczucie, w którym zapominasz, że na Twoich stopach jest obuwie.

Jak wybrać buty do biegania, które zapewnią komfort najwybredniejszym biegaczom? Dla każdej osoby lubujące się w tej formie aktywności recepta może być inna. Najważniejsze, by kupując swoje pierwsze buty do biegania przymierzyć odpowiedni model. Każde z butów popularnych marek mogą różnić się kształtem, technologią lub rozmiarówką.

Jak dobrać buty do biegania?

Buty do biegania jakie wybierzesz mogą ściągnąć Cię na dół, lub unieść ponad najśmielsze biegowe oczekiwania. Istnieje kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, by poprawić komfort biegania.

  • ODPOWIEDNI ROZMIAR – Buty do biegania muszą być idealne, nie za duże nie za małe, najlepiej kilka mm większe od najdłuższego palca stopy. Zbyt małe będą obcierać, a za duże mogą być np. powodem potknięcia i groźnych kontuzji.
  • ODPOWIEDNIE TRZYMANIE STOPY – Nie jest to takie oczywiste. Większości osób wydaje się, że nocnej lub luźniej zaciśnięte sznurowadła wystarczą. Mało, kto, zwłaszcza na początku kariery biegacza, zadaje sobie sprawę, że istnieją buty dedykowane szerszym i szczupłym stopom.
  • OKREŚLENIE TYPU STOPY – To coś od czego należy zacząć wybierając buty do biegania. Stopy różnią się budową, więc w inny sposób mogą naciskać na podłoże i w innym stopniu się z nim stykać. Wyróżniamy stopę neutralną, supinację i pronację. Producenci butów do biegania coraz częściej określają przeznaczenie obuwia do typu stopy, ale też tworzą dedykowane wkładki, by zminimalizować kontuzjogenność.

Trening biegowy – jak wybiec poza cele?

Dla wielu osób, które nigdy nie biegały, a jedynie obserwują biegaczy bieganie może wydawać się skrajnie nudną aktywnością. Monotonia wykonywanego ruchu czy ciągłe bieganie w kółko na bieżni zniechęcają wielu początkujących.

Najważniejsze, by poza tym, że wybierzesz strój i buty do biegania wyznaczyć sobie cele. To one sprawiają, że chcesz biec dalej, doskonalić się, sięgać w głąb świata biegaczy.

Celem może być kondycja, pokonywanie coraz dłuższych dystansów, poprawianie czasów czy choćby wycieczka po zdrowie i wymarzoną sylwetkę. Bez dążenia do doskonałości, żadna aktywność nie ma sensu, zwłaszcza w przypadku biegania. Przy odrobienie szczęścia, zaparciu w dążeniu do celu i motywacji możesz dobiec znacznie dalej niż sięgają Twoje cele. Buty do biegania będą jedynie dźwignią.

Artykuł zewnętrzny

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]
Tabata Killer!

Pobierz plan treningowy TABATA KILLER na 30 dni!

Zacznij regularnie ćwiczyć, schudnij i zadbaj o super kondycję!

Więcej informacji

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Check Also

Ćwiczenie brzuszków nie działa - jak wzmocnić mięśnie brzucha.

Dlaczego brzuszki to NAJGORSZE ćwiczenie na brzuch? Jakie ćwiczenia na brzuch są NAJLEPSZE?

Mocny brzuch, stalowy CORE, porządna stabilizacja centralna, czyli baza dla wszystkiego co robimy z naszym …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail