Pobierz DARMOWY plan treningowy TABATA KILLER! Schudnij, popraw kodnycję i zacznij się regularnie ruszać! >> Więcej

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Rower elektryczny - czemu warto wybrać?
Dlaczego warto jeździć na rowerze elektrycznym?

Dlaczego warto wybrać rower elektryczny?

Rower to doskonały sposób na pracę nad ciałem, kondycją i spalaniem kalorii. Poruszanie się na rowerze pozwala nie tylko uruchomić wszystkie partie mięśni i wzmocnić nogi, ale też czerpać z jazdy pewien spokój psychiczny. Okazuje się, że w praktyce wybór roweru to często niełatwe zadanie. Rowery miejskie, trekkingowe, crossowe, szosowe, górskie – każdy ma swój urok i specyficzne zastosowanie. Do grona dostępnych wariantów dołączyły też niedawno rowery elektryczne, przez wielu błędnie uznawane za rowery dla leniwych. Jak działają w praktyce i dlaczego e-bike może być dobrym przyjacielem Twojej aktywności fizycznej? Sprawdź, co o rowerach elektrycznych mówią eksperci i wypełnij ankietę, by zyskać szansę na wygranie jednego z 10 bonów o wartości 230 zł do sklepu Bikester.pl

Rower elektryczny a wysiłek fizyczny

Pojęcie roweru elektrycznego może błędnie kojarzyć się z motorowerem – pojazdem napędzanym silnikiem, niewymagającym od kierującego właściwie żadnego wkładu energii. E-rowery to jednak nowa, zupełnie odrębna kategoria. Zbudowane na bazie klasycznych rowerów i wyposażone w dodatkowy silnik elektryczny, e-bike w dalszym ciągu wymagają pedałowania i ciągłej pracy nóg i całego ciała.

Silnik jest tu po to, by wspomagać Twoją jazdę, a nie zastępować cały wysiłek fizyczny. Można zadać sobie pytanie po co więc w ogóle korzystać z silnika. Osób, dla których taki dodatek jest korzystny jest zaskakująco wiele.

E-bike z zamontowanym silnikiem oraz akumulatorem jest połączony z rowerem w taki sposób, by silnik mógł uruchamiać się podczas pedałowania i  wspomagać kolarza podczas jazdy aż do rozwinięcia prędkości 25 km/h.

Jeśli poruszasz się po mieście lub w parku z umiarkowaną prędkością, silnik roweru będzie wspierał Twoją jazdę przez cały czas – poruszanie się na rowerze będzie wymagało mniejszego wkładu siły, chociaż mięśnie będą w dalszym ciągu pracować.

Jeśli zjeżdżając z górki czy rozpędzając się na prostej przekroczysz górny limit prędkości (25 km/h), silnik po prostu przestanie pracować i pozwoli Ci całkowicie przejąć kontrolę nad prędkością. To wygodne rozwiązanie szczególnie dla tych, którzy wsparcia potrzebują np. wyłącznie przy podjazdach.

Silnik roweru elektrycznego pomaga
Silnik w rowerze elektrycznym pomoże Ci w trudnych momentach na trasie.

Komu może przydać się rower elektryczny?

Ze względu na rolę, jaką silnik elektryczny odgrywa w nowoczesnych e-bike, modele takie doskonale sprawdzą się dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z aktywnością fizyczną, chcą pracować nad kondycją i ze względu na trudności w przekonaniu się do bardziej intensywnej jazdy potrzebują na początek lżejszego wstępu. E-rower to także dobre rozwiązanie dla osób wracających do aktywności fizycznej po trudnych kontuzjach, urazach i przerwach od ćwiczeń. Wydłużając stopniowo trasy i korzystając ze wsparcia silnika można pracować nad siłą mięśni, jednocześnie ich nie przeciążając.

Na rowery elektryczne coraz częściej decydują się mieszkańcy miast, osoby dojeżdżające do pracy spoza miasta oraz osoby starsze, które z oczywistych względów nie mają już energii na spędzanie na rowerze wielu godzin dziennie. Z rowerem elektrycznym z pewnością nie zmęczysz się na drodze, podróżując rano ścieżkami rowerowymi i omijając korki na trasie do pracy, czy podczas wycieczki rowerowej ze znajomymi mogącymi pochwalić się znacznie lepszą kondycją niż Ty.

Rower elektryczny po kontuzji
Rower elektryczny to dobry wybór dla osób, które chcą wrócić do aktywności po kontuzji.

Szukasz nowego roweru? Zacznij od ankiety Bikester.pl

Decydując się na zakup roweru elektrycznego warto rozważyć wiele kwestii. Dostępne modele budowane są w oparciu o standardowe ramy, dlatego także wśród rowerów elektrycznych spotkamy te do jazdy górskiej, rowery miejskie i typowe, turystyczne rowery trekkingowe. Zastanów się jakie trasy wybierasz najczęściej i jaka stylistyka roweru podoba Ci się najbardziej.

Producenci tych droższych często starają się zrobić wszystko, by sprytnie ukryć akumulator w rowerze i zabezpieczyć go przed uszkodzeniami, a jednocześnie zadbać o wysoką estetykę ramy. Przy wyborze e-bike zwróć też uwagę na pojemność akumulatora – jeśli lubisz długie trasy, warto wybrać ten który pozwoli swobodnie przejechać do celu i wrócić do domu na jednym ładowaniu.

Wypełnij ankietę i odbierz bon na 230 zł! 

Gdzie szukać rowerów elektrycznych? Oczywiście w sklepach specjalistycznych. Internetowi eksperci rowerowi z Bikester.pl przygotowali ankietę o rowerach elektrycznych, dostępną także dla tych, którzy dopiero poznają temat e-bike i chcieliby wypróbować swoich sił na rowerze z napędem. Wypełnij ankietę pod adresem https://www.bikester.pl/info/ankieta-na-temat-e-rowerow-i-pedelecow/ i zyskaj szansę na wygranie bonu na 230 zł do wydania w internetowym sklepie Bikester.pl

Wypełnij ankietę i wygraj bon!

Artykuł przygotowany we współpracy z partnerem serwisu

 

Tabata Killer!

Pobierz plan treningowy TABATA KILLER na 30 dni!

Zacznij regularnie ćwiczyć, schudnij i zadbaj o super kondycję!

Więcej informacji

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Check Also

Szkodliwy wpływ wiecznego siedzenia dla dziecka.

Cicha (i groźna) kontuzja, na którą skazujesz swoje dziecko…

Co myślisz, kiedy słyszysz hasło kontuzja Twojego dziecka? Pewnie przed oczami pojawia się złamana noga …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Pobierz DARMOWY plan treningowy
w domu na 30 dni! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail