Pobierz DARMOWY plan treningowy TABATA KILLER! Schudnij, popraw kodnycję i zacznij się regularnie ruszać! >> Więcej

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Krzesła na schody dla niepełnosprawnych – nowy rodzaj windy schodowej

Krzesełka przyschodowe służą ludziom starszym i niepełnosprawnym do pokonywania barier architektonicznych w postaci schodów. Użytkownikami wind schodowych (platform i krzesełek schodowych) są też bardzo często osoby młodsze w tym również dzieci, miewające trudności z samodzielnym przemieszczaniem się po schodach.Krzesełka przyschodowe służą ludziom starszym i niepełnosprawnym do pokonywania barier architektonicznych w postaci schodów. Użytkownikami wind schodowych (platform i krzesełek schodowych) są też bardzo często osoby młodsze w tym również dzieci, miewające trudności z samodzielnym przemieszczaniem się po schodach.

krzesło dla niepełnosprawnych

Ten rodzaj wind naschodowych jest tanim i szybkim sposobem dostosowania budynku na potrzeby seniora albo osoby poruszającej się na wózku.

Krzesełka dźwigowe możemy ogólnie podzielić na krzesła schodowe jeżdżące na szynie prostej oraz poruszające się na szynie jezdnej krzywoliniowej.

Krzesełka dźwigowe proste (na prostej szynie jezdnej) można dostać na polskim rynku w wersji używanej (z reguły z nowym siedziskiem oraz gwarancją po monażu) i to właśnie rozwiązanie wydaje się najbardziej interesujące ze względu na dosyć małą i przystępną cenę oraz olbrzymie możliwości adaptacji.

Używana winda schodowa Acorn

Wśród oferty naszych firm z branży dźwigowej da się odszukać używane krzesło schodowe Acorn Superglide 130, które jest jedynym tego rodzaju urządzeniem oficjalnie sprzedawanym przez producenta.

Angielska firma Acorn pozyskuje te krzesełka schodowe na rodzimym rynkui następnie po przeglądzie przekazuje do swoich dealerów. Wiek krzesełka to około 3-4 lata, a w zestawie jest zawsze nowe siedzisko.

Na terenie Polski jedynym dystrybutorem używanych krzeseł schodowych jest firma Windy Schodowe z Warszawy, która dostarcza i instaluje te urządzenia we wszystkich regionach Polski.

Kupując używane krzesełko schodowe Acorn otrzymasz roczną, pisemną gwarancję – można ją, którą można przedłużyć do dwóch lat za niedużą dopłatą.

Ogólne koszty zakupienia windy schodowej Acorn na prostym torze jezdnym w wersji używanej to około pięć do siedmiu tysięcy zł – dokładna kwota jaką płaci klient jest uzależniona od kilku opcji.

Czas dostawy takiego krzesełka schodowego jest bardzo szybki – można powiedzieć, że są one dostępne „od ręki”. Czas montażu takiej windy krzesełkowej zależy także od paru czynników (doświadczenie monterów, długość schodów, itp), ale z reguły wynosi on od 4 do 8 godzin.

Poprzez zastosowanie używanego krzesełka schodowego Acorn likwidacja bariery architektonicznej jest tania i szybka.

Garść przydatnych informacji na temat krzeseł schodowych

Krzesło przyschodowe na szynie prostej jest przeznaczone do instalacji na prostych odcinkach (biegach) schodów. Do montażu krzesełka schodowego nie są wymagane najczęściej żadne prace budowlane. Szyna jezdna tej windy krzesełkowej mocuje się do stopni schodów. Na dole szyna jezdna opiera się o podłogę, a w górnej części wysuwa się ponad krawędź ostatniego stopnia na 20 cm.

Winda krzesełkowa (krzesło dźwigowe) jest zasilana z dwóch akumulatorów znajdujących się w środku mechanizmu jezdnego. Dlatego też podczas działania windy (jazda w górę lub w dół) nie jest pobierana energia sieciowa. Aczkolwiek po zaparkowaniu windy na przystanku (dolnym i/lub górnym) następuje doładowanie tych baterii.

Krzesło 3

Obsługiwanie windy schodowej możliwe jest poprzez specjalne przyciski sterujące które znajdują się na obydwu podłokietnikach. Dozwolone jest także sterowanie krzesłem za pomocą pilota zdalnego sterowania.

Siedzisko jest bardzo wygodne i ergonomiczne, dla osób potrzebujących można powiększyć szerokość pomiędzy podłokietnikami. Na siedzisku znajduje się także pas bezpieczeństwa.

Podsumowując możemy śmiało powiedzieć, że krzesełka schodowe są bardzo mało znane w Polsce, a przy tym mocno niedoceniane. Z pewnością po części wynika to z braku wiedzy o tym urządzeniu oraz ogólnie o likwidacji barier architektonicznych.

Wierzymy, że tego rodzaju tekst promocyjny to w pewnym stopniu zmieni.


Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]
Tabata Killer!

Pobierz plan treningowy TABATA KILLER na 30 dni!

Zacznij regularnie ćwiczyć, schudnij i zadbaj o super kondycję!

Więcej informacji

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Check Also

trening - krotki rozruch poranny

Poranny rozruch, czyli krótki i konkretny trening na najlepsze rozpoczęcie dnia

Co rano wstajesz markotny i zmęczony i nie masz energii na start? Możesz to zmienić! …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail