Jak spacerować by palić nadmierne kilogramy?
Czy regulowanie spacerowanie pomaga schudnąć?

Spacer a odchudzanie – poznaj niekwestionowane zalety spaceru!

Każdy z nas wie, że ze spacerów możemy mieć wiele korzyści. Pierwsza niekwestionowana korzyść ze spacerowania jest taka, że wychodząc na spacer wspólnie z rodziną poświęcamy sobie nawzajem cenny czas, którego tak bardzo brakuje nam z powodu ciągłego zaganiania i życia w biegu.

Ponadto, spędzając dużo czasu na świeżym powietrzu dotleniamy nasz organizm, świeże powietrze wpływa też bardzo dobrze na nasz układ krążenia, ciśnienie tętnicze krwi oraz pracę serca. Dodatkowo, spacery łagodzą też stres i napięcie związane z pracą, którego większości z nas niestety nie brakuje. Dzięki spacerom możemy się zrelaksować i choć trochę zapomnieć o naszych codziennych problemach. Nie każdy z nas jednak zdaje sobie sprawę z tego, że spacer może też być wspaniałą kuracją odchudzającą.

Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

Czy naprawdę spacery odchudzają?

Oczywiście, że tak. Spacer przecież jest pewnego rodzaju aktywnością fizyczną, tak samo jak bieganie czy też robienie przysiadów. Dlatego śmiało można traktować go jako formę odchudzania.

Czy każdy spacer będzie działał na nasz organizm „odchudzająco”?

Nie każdy. Aby spacer działał korzystnie na nasz organizm i pomagał nam w odchudzaniu, musi być to spacer energiczny, w czasie którego będą pracowały różne partie mięśni naszego ciała. Dlatego też w czasie odchudzającego spaceru powinniśmy wykonywać energiczne ruchy rękami, powinniśmy również iść wyprostowani, z głową podniesioną do góry.

Warto też zabierać ze sobą na spacer kijki do nordic walkingu, dzięki którym pracuje jeszcze większa ilość partii mięśniowych naszego organizmu. Dla osób, które mają lepszą kondycję, wskazany jest nawet szybki marsz, dzięki któremu ilość spalanych kalorii będzie jeszcze większa.

Dzięki kijkom do nordic walking będziesz ćwiczyć efektywniej.
Kijki do nordic walking pomogą ci zaktywizować duże partie mięśni podczas spaceru.

Warto też pamiętać o tym, żeby wychodząc na spacer, codziennie choć trochę wydłużać dystans, który mamy do przejścia. Ponieważ odchudzający spacer musi być dość energiczny, na początku, zanim przyzwyczaimy się do długiego chodzenia, dystans może być krótki, na początku możemy po prostu energicznym krokiem iść do sklepu i z powrotem.

Później stopniowo musimy dokładać sobie metrów do przejścia, sukcesem byłoby, gdybyśmy w ciągu jedno dnia dali radę przejść 3-5 km. Aby zwiększać jeszcze bardziej ilość chodzenia, warto na piechotę chodzić do pracy (oczywiście, jeśli jest to możliwe z uwagi na dystans), na drobne zakupy czy też w odwiedziny do znajomych. Wtedy też poza tym, że spacerowanie będzie działało na nas odchudzająco, dodatkowo zadbamy też o środowisko- nie używając samochodu przysłużymy się choć trochę poprawie jakości powietrza.

Zalety spaceru są zatem niepodważalne. Dzięki niemu mamy szanse schudnąć kilka kilogramów, przyspiesza on naszą przemianę materii oraz spala tkankę tłuszczową. Jednak, aby nasz cel został osiągnięty szybciej, warto dodatkowo przestrzegać jeszcze kilku innych, prostych zasad.

Co oprócz spaceru?

Przede wszystkim, aby nasze spacerowanie szybciej dało efekty odchudzające, warto zacząć stosować właściwą dietę. Należy zatem jeść regularnie, o stałych porach dnia. Powinno się jeść częściej, a mniejsze porcje posiłków, najlepiej, aby było to pięć niewielkich posiłków dziennie, czyli śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja. Dzięki regularnemu jedzeniu nie będziemy musieli podjadać pomiędzy posiłkami, ponieważ nasz żołądek cały czas będzie w pewnym stopniu syty.

Ponadto, regularne spożywanie posiłków poprawia też przemianę materii organizmu, dzięki czemu szybciej spalane są kalorie i nie dochodzi do nadmiernego odkładania się tkanki tłuszczowej. Najbardziej  kalorycznym posiłkiem powinno być śniadanie, bowiem to ono zapewnia nam energię na cały dzień.

Wszystkie spożywane przez nas posiłki powinny być lekkostrawne, musimy jeść duże ilości warzyw i owoców, unikać natomiast tłustych, ciężkich, smażonych potraw, słodyczy oraz słodkich gazowanych napojów, które tylko dostarczają nam tzw. pustych kalorii.

Jasne pieczywo należy zastąpić ciemnym, najlepiej jeszcze zawierającym pestki dyni czy słonecznika. Trzeba też pić duże ilości wody, minimum dwa litry dziennie, oraz starać się pić jedynie prawdziwe soki, czyli świeżo wyciskane z owoców. Najlepiej, aby nasza dieta była bogata w potrawy gotowane lub pieczone, bowiem dzięki temu pozbędziemy się z nich dużej ilości niepotrzebnego tłuszczu. Dodatkowo, w walce z nadprogramowymi kilogramami, warto wspomóc się preparatami dostępnymi w ofercie aptecznej, które w połączeniu z aktywnością fizyczną i zdrowym odżywianiem pomogą zredukować masę ciała np.: https://www.doz.pl/apteka/k37-Odchudzanie_i_oczyszczanie.

Aby nasze spacerowanie było jeszcze bardziej efektywne i dawało jak najlepsze efekty w jak najkrótszym czasie, warto również zrobić grafik treningów. Powinniśmy sobie zaplanować, że spacerujemy np. trzy-cztery razy w tygodniu po pół godziny. Dzięki takiemu grafikowi łatwiej nam będzie się zmobilizować i przestrzegać godzin naszych spacerowych treningów. Kiedy dzięki spacerowaniu nasza kondycja się już poprawi, wtedy pomiędzy treningi spacerów będzie można również wpleść miedzy innymi bieganie, jazdę na rowerze czy też wizyty na basenie.

Dodatkowo, żeby spacerowanie dawało jeszcze lepsze efekty odchudzające, należy też zmienić swoje niezdrowe przyzwyczajania i stać się zwolennikiem tzw. zdrowego stylu życia. Czego zatem nie wolno robić? Przede wszystkim osoby palące papierosy powinny rzucić ten niezdrowy nałóg, dzięki czemu będą mieć lepszą kondycję i będą mogły bardziej intensywnie spacerować i ćwiczyć. Poza tym, powinno się również ograniczyć inne używki, czyli kawę i alkohol, co również będzie korzystnie wpływało na ogólną wydolność organizmu.

Trzeba też więcej spać, najlepiej, aby było to 6-8 godzin dziennie, dzięki czemu będziemy bardziej wypoczęci i będziemy mieli więcej siły na ćwiczenia fizyczne.

Jakie są zalety spaceru?

Spacer naprawdę bardzo korzystnie wpływa na nasz organizm. Przede wszystkim pomoże nam w odchudzaniu. Ponadto, spacer wzmacnia nasze mięśnie, przede wszystkim mięśnie nóg i pośladków, ale również mięśnie ramion i mięśnie podtrzymujące  kręgosłup.  Poza tym spacer też znacząco poprawia dotlenienie naszego organizmu, co z kolei powoduje, że umiemy się szybciej zregenerować i dłużej zachowujemy młodość. Spacerowanie korzystnie wpływa też na nasz układ krążenia, obniża ciśnienie tętnicze krwi i korzystnie wpływa na prace serca.

Ponadto, jak każda aktywność fizyczna, spacerowanie obniża zły cholesterol, a podnosi tzw. dobry cholesterol.  Widać zatem, że spacer ma wiele niekwestionowanych zalet i dlatego każdy z nas powinien pokusić się o to, aby spacerować jak najwięcej.

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu 

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Check Also

Jak mierzyć temperaturę temometrem bezdotykowym - instrukcja krok po kroku

Jak prawidłowo mierzyć temperaturę termometrem bezdotykowym?

Zastanawiasz się jak prawidłowo zmierzyć temperaturę termometrem bezdotykowym? Nie wiesz, jak działa taki termometr? Dlaczego …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz bezpłatne
fragmenty e-booków + BONUSY!

Wypełnij formularz.
Materiały wyślę OD RAZU na Twój e-mail!

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail