Pobierz DARMOWY plan treningowy TABATA KILLER! Schudnij, popraw kodnycję i zacznij się regularnie ruszać! >> Więcej

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Organizm potrzebuje witaminy D
Jak wygląda zapotrzebowanie na witaminę D naszego organizmu?

Poważne skutki niedoboru witaminy D. Specjaliści alarmują

Ciągle czujesz się ospała? Nienaturalnie szybko zasypiasz, często nawet zupełnie nieświadomie? Męczą Cię bóle mięśniowo-stawowe? W ostatnim czasie pogorszyło się Twoje samopoczucie? A może wpadłaś w dołek psychiczny? Niezależnie od tego, który z wyżej wymienionych objawów dostrzegasz u siebie, koniecznie sprawdź poziom witaminy D3 w swoim organizmie. Niewykluczone jest, że to właśnie jej brak powoduje wszystkie wspomniane niedogodności.

Cenniejsza niż się wydaje

Pierwsze skojarzenie na hasło witamina D, to dla wielu z pewnością słońce. Owszem, to ten składnik przenika w głąb skóry podczas letnich kąpieli słonecznych, niemniej jednak ze względu na klimat, w którym przyszło nam żyć, prawie ¾ społeczeństwa w naszym kraju cierpi na niedobory charakteryzowanej witaminy. Niestety, w trakcie nawet bardzo upalnego lata nie da rady „złapać” jej większej porcji, która wystarczyłaby na cały, okrągły rok, w tym pochmurną jesień, srogą zimę, czy deszczową wiosnę.

To, że Polska ma cztery sezony o zmiennej aurze nie oznacza wcale, że ludzie w niej mieszkający muszą borykać się z negatywnymi objawami niedoboru witaminy D. Na rynku farmakologicznym, a także suplementów diety dostępne są rozmaite postaci omawianego składnika.

Posiłkując się przykładowo ofertą sklepu internetowego witaminyswanson.pl, można zaopatrzyć się w witaminę D w tabletkach oraz w płynie. Zdaniem lekarzy, ta druga forma jest lepiej przyswajalna, więc polecana w szczególności osobom z wyjątkowo niskim poziomem tego składnika w organizmie.

Kilka konkretnych zasług

Witaminie D można przypisać szereg zalet. Jest ona z reguły utożsamiana z profilaktyką osteoporozy czy też krzywicy, dlatego nacisk na jej odpowiednią ilość kładziony jest zwłaszcza u osób dorosłych i małych dzieci. Warto jednak wiedzieć, że na tym nie koniec jej działania. Witamina D pozwala zabezpieczyć układ krążenia przed rozwojem rozmaitych schorzeń naczyniowych, a także nie dopuszcza do powstawania cukrzycy. Niektóre badania medyczne wskazują na jej nieoceniony wpływ w zakresie przeciwdziałania nowotworom.

Według dietetyków z kolei, zażywanie witaminy D – w kapsułkach jak te od witaminyswanson.pl, czy w postaci kropelkowej – może przyspieszyć proces odchudzania, bowiem tenże składnik wspomaga redukcję nadmiernej tkanki tłuszczowej.


Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]
Tabata Killer!

Pobierz plan treningowy TABATA KILLER na 30 dni!

Zacznij regularnie ćwiczyć, schudnij i zadbaj o super kondycję!

Więcej informacji

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Check Also

Jak często pić wodę w ciągu dnia i jaki ma wpływ na nasze zdrowie.

10 powodów dlaczego warto pić regularnie wodę

Około 60% ludzkiego ciała składa się z wody. Jest ona niezbędna do życia i choć …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Test #001

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail