Jak schudnąć bez diety – sprawdzone porady

Nie wierzysz, że bez odpowiedniej i ścisłej diety też można zrzucić kilka kilogramów? Nie musisz bardzo radykalnie podchodzić do tematu żywienia i zmieniać wszystkich nawyków oraz trybu życia. Dowiedz się, jak schudnąć bez długiej listy wyrzeczeń.

Radykalnym dietom powiedz NIE

Przede wszystkim nie stosuj żadnych popularnych głodówek i diet, które polegają na radykalnym obcięciu kalorii. Oblicz swoje zapotrzebowanie kaloryczne i nie testuj diet typu „1000 kalorii”. Głodówki to jedynie chaos i spustoszenie w organizmie. Wtedy każde pożywienie, jakie zjesz, zostanie od razu zmagazynowane. W ten sposób organizm broni się przed kolejnym deficytem i stara się zrobić zapasy. Zaburzona zostaje też Twoja przemiana materii i skutek diety jest odwrotny  – tyjesz.

Jak się zatem odżywiać? Jedz często, około 4-5 posiłków, ale mniejszych i lekkich. Przed posiłkiem wypij szklankę wody lub preparat Nature Essence z zieloną herbatą i błonnikiem, który hamuje uczucie głodu.

Znajdź czas na posiłek

Nie chodzi tylko o to, by w ogóle coś zjeść i nie robić kilkugodzinnych przerw. Ważne, by zjeść w spokoju i bez pośpiechu. Gdy się spieszymy, zwykle jemy szybko i dużo. Nie mamy czasu, by poczuć sytość i wydaje nam się, że ciągle jesteśmy nienajedzeni.

Aktywność fizyczna i świeże powietrze

Wybierz się też na spacer po parku lub lesie, by dotlenić organizm. W trakcie spaceru albo zwykłych czynności na co dzień, napinaj mięśnie brzucha na kilka sekund. Możesz to zrobić w kolejce w sklepie, na stacji, a nawet myjąc zęby. By zauważyć efekty szybciej, stosuj też naturalne termogeniki – jak piperina, ekstrakt z zielonej herbaty czy papryczka chilli. Możesz też stosować preparat Nature Essence, który je zawiera.

Nawadniaj organizm

Rola wody w organizmie nie jest przereklamowana – odpowiednie nawodnienie to podstawa. Woda jest bardzo cenna i ma wiele funkcji – m.in. wypłukuje toksyny z organizmu, poprawia elastyczność skóry, zmniejsza łaknienie, sprawia, że nerki lepiej pracują, a Tobie łatwiej się skupić. Możesz sięgać po wodę, napary ziołowe, soki warzywne i owocowe, a także po preparat Nature Essence, który zawiera składniki detoksykujące organizm, rozprawiające się z nadwagą i wspomagające spalanie tłuszczu.

Nasze rady pomogą zrzucić kilka zbędnych kilogramów bez wyrzeczeń, potów na siłowni oraz syzyfowej pracy. Bez ćwiczeń i dopasowanej do Twoich potrzeb diety nie wymodelujesz sylwetki idealnie, ale na pewno zmniejszysz poziom tkanki tłuszczowej.

 

Po więcej informacji zapraszamy do artykułu: https://natureessence.ch/pl/jak-schudnac-bez-diety-oto-5-sprawdzonych-pomyslow/.

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu 

Check Also

Co to są składniki odżywcze?

Co to są składniki odżywcze i dlaczego są tak ważne w zdrowej diecie?

Często możemy usłyszeć, że aby dieta była zdrowa, to powinna być zbilansowana, a co za …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz bezpłatne
fragmenty e-booków + BONUSY!

Wypełnij formularz.
Materiały wyślę OD RAZU na Twój e-mail!

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail