Pobierz DARMOWY plan treningowy TABATA KILLER! Schudnij, popraw kodnycję i zacznij się regularnie ruszać! >> Więcej

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Jakie zabiegi medycyny estetycznej są najpopularniejsze?

Zabiegi medycyny estetycznej cieszą się coraz większą popularnością w naszym kraju. Pozwalają nie tylko zachować młody i promienny wygląd przez długie lata, ale także wyleczyć kompleksy. W ofertach gabinetów i klinik medycyny estetycznej dostępny jest szeroki wybór zabiegów, które pozwolą Ci zachować zdrowy i piękny wygląd. Zastanawiasz się, jakie zabiegi medycyny estetycznej są najskuteczniejsze?

Na czym polega mezoterapia igłowa?

Jednym z najpopularniejszych zabiegów jest mezoterapia igłowa, która polega na dobraniu odpowiedniej substancji czynnej, następnie wprowadzonej w głębsze warstwy skóry właściwej. Najczęściej stosowane są koktajle z kwasem hialuronowym oraz zestawem witamin i aminokwasów, które skutecznie regenerują i nawilżają skórę. Zabieg przeprowadzany jest przez doświadczonego lekarza.

Mezoterapia w Beauty Doctors – Medycyna estetyczna Olsztyn, pozwala na szybką rewitalizację i gojenie się skóry, dzięki czemu jest ona napięta oraz wolniej ulega procesom starzenia. Skóra jest gładka, a kontur twarzy wymodelowany. Jednocześnie zabieg często stosowany jest w leczeniu zmian potrądzikowych, przebarwień oraz w walce z tkanką tłuszczową i cellulitem.

Kiedy warto zdecydować się na botoks?

Toksyna botulinowa, powszechnie nazywana botoksem, jest skutecznym narzędziem w walce ze zmarszczkami mimicznymi, kurzymi łapkami oraz zmarszczkami palacza nad górną wargą. Chirurg plastyczny w Olsztynie wstrzykuje lek w wybrane mięśnie, które w efekcie zostają „zamrożone”. Wskutek zatrzymania pracy mięśni, zmarszczki wygładzają się. Botoks jest przy tym świetnym narzędziem, które pozwala na ograniczenie pojawiania się nowych zmarszczek dzięki zmniejszeniu aktywności mięśni.

Przeprowadzenie zabiegu zajmuje około 15-20 minut. Efekt widoczny jest po kilku dniach i utrzymuje się zazwyczaj od 3 do 6 miesięcy. Niekiedy zmniejszenie napięcia mięśniowego odczuwalne jest do roku po zabiegu. Toksyna botulinowa stosowana jest także w medycynie. Często wykorzystuje się ją do leczenia bruksizmu oraz migreny. Jest skuteczna także w przypadku nadpotliwości.

Modelowanie ust

Modelowanie i powiększania ust kwasem hialuronowym polega na wstrzyknięciu preparatu na odpowiednią głębokość tkanek. Sposób przeprowadzania zabiegu zależy od budowy anatomicznej pacjenta oraz pożądanego efektu. Procedura zajmuje około 45 minut, a efekt widoczny jest natychmiastowo. Warto jednak podkreślić, iż bezpośrednio po zabiegu wargi mogą być opuchnięte. Obrzęk ustępuje samoistnie po kilku godzinach lub dniach.

Z jednej strony pacjenci mogą zdecydować się na powiększenie ust, z drugiej możliwe jest jedynie podkreślenie ich naturalnego kształtu i rozmiaru, poprzez uwydatnienie konturów. Jest to także doskonały zabieg odmładzający, który pozwala na podkreślenie koloru oraz podniesienie opadających kącików. Z tego powodu jest to doskonały zabieg niezależnie od wieku. Często decydują się na niego osoby z widoczną asymetrią, którym zależy na uzyskaniu symetrycznych rysów twarzy.

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu 

Tabata Killer!

Pobierz plan treningowy TABATA KILLER na 30 dni!

Zacznij regularnie ćwiczyć, schudnij i zadbaj o super kondycję!

Więcej informacji

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Check Also

infekcja dróg moczowych - probiotyk

Chcesz zapobiec nawrotom infekcji dróg moczowych? Wypróbuj probiotyk dla kobiet

Infekcje moczowe potrafią uprzykrzyć życie. Niestety, niektóre z nas mają do nich skłonności. Regularnie przyjmowany …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail