Pobierz DARMOWY plan treningowy TABATA KILLER! Schudnij, popraw kodnycję i zacznij się regularnie ruszać! >> Więcej

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Jak wybrać najlepszego dietetyka - czym się kierować.
Jak dietetyk pomoże Ci w odchudzaniu?

Jak skutecznie schudnąć? Skorzystaj z porad dietetyka

Zadyszka po krótkim spacerze, problemy z ciśnieniem, bóle brzucha, niestrawność – to tylko kilka podstawowych efektów złej diety i nadwagi. Ta bardzo okrutna dolegliwość ma wpływ zarówno na stan fizyczny organizmu jak i na samopoczucie i równowagę emocjonalną. Co zrobić, by wyrwać się spod jarzma zbędnych kilogramów?

Dieta – najczęściej popełniane błędy

Każda duża zmiana w życiu to ciągła walka z wracaniem do wcześniejszego stanu rzeczy. Również nowe nawyki żywieniowe mogą być wyzwaniem. Pokusa do podjadania czy lekkich odstępstw od diety pojawia się regularnie i niestety bardzo ciężko ją odrzucić. Inną kwestią, na którą mało kto zwraca uwagę, jest jedzenie na mieście. Choć istnieją restauracje serwujące zdrowe posiłki, niejeden wciąż sięga po tzw. fast foody, które jedynie zapychają pustymi kaloriami, ale nie dostarczają składników odżywczych.

Standardowym błędem popełnianym podczas odchudzania na własną rękę jest unikanie śniadań. Po całej nocy bez jedzenia, organizm potrzebuje kolejnej dawki składników odżywczych. Bez nich nie będzie miał sił na dalszą część dnia. Głodny człowiek to słaby organizm.

Jak schudnąć dzięki dietetykowi?
Dobra dieta to dobre nawyki żywieniowe.

Niedobór witamin, nieurozmaicona dieta, nadmiar tłuszczy, niewłaściwy rozkład posiłków w ciągu dnia, jedzenie za mało czy za dużo – to tylko początek długiej listy nawyków, przez które ciężko stracić na wadze. Niektóre są bardzo głęboko zakorzenione w miejscowej tradycji, przez co niekiedy wydają się być słuszne. Takie zwyczaje ciężko odrzucić, ale jest to możliwe!

Pułapki dietetyczne – w nadmiarze też szkodzą!

Niektóre błędy żywieniowe nie rzucają się w oczy tak łatwo – to tzw. pułapki dietetyczne. Swoje sidła często zastawiają produkty oznaczone etykietą „light” oraz „fit”. Dla przykładu, niektóre musli zawierają prawie tyle samo kalorii, co płatki czekoladowe! Z kolei wiele zdrowych pokarmów oraz dań przygotowanych z naturalnych składników (np. hummus) stanowi równocześnie źródło sporej liczby kalorii. Jedzenie ich w zbyt dużych ilościach także może okazać się pułapką dietetyczną.

To prawda, że chcąc schudnąć trzeba ograniczyć liczbę spożywanych kalorii. Jednak zbyt skrupulatne liczenie ich czy jedzenie zdecydowanie mniej niż wymaga tego organizm, to kolejna pułapka. Nie da się zbyt długo jeść za mało – doprowadzi to do odwrotnego efektu, czyli nadmiernego objadania się w późniejszym czasie. Kolejnym elementem tej układanki będzie efekt jo-jo.

Dietetyk – jak może pomóc?

Nie od dziś wiadomo, że na dietę przejść nietrudno. Skuteczne odchudzanie to jednak nie tylko podążanie za wybranym przez siebie schematem żywieniowym. Odchudzanie z dietetykiem ma zdecydowaną przewagę nad samodzielnym wyborem sposobu zrzucenia wagi. Dlaczego?

Dietetyk to doskonała motywacja by schudnąć.
Dzięki dietetykowi uzyskasz długotrwałe efekty, a nie jednorazowe zrzucenie wagi.

Głównym zadaniem dietetyka jest znalezienie źródła nadwagi lub problemów z utrzymaniem prawidłowej masy ciała oraz ustalenie metody działania niwelującego przyczynę gromadzenia się zbędnych kilogramów czy złego samopoczucia. Może to być niedopasowanie diety do choroby lub zapotrzebowania organizmu na poszczególne składniki, czy złe nawyki żywieniowe, takie jak nieregularne jedzenie. Porady dietetyka uwzględniają faktyczny stan zdrowia konkretnej jednostki i dostosowane są do prowadzonego przez nią trybu życia.

Nie mają też na celu krótkotrwałej utraty wagi zakończonej efektem jo-jo. Tylko dietetyk jest w stanie ułożyć zdrową i skuteczną dietę, której efekty pozostaną widoczne na dłużej oraz która będzie uwzględniała osobiste preferencje żywieniowe pacjenta.

Dzięki analizie składu ciała i wykonaniu jego pomiarów, dietetyk jest w stanie kontrolować przebieg diety i w międzyczasie modyfikować ją w celu udoskonalenia jej działania. Informacje te są cenne również dla samego pacjenta – ma świadomość, w jakim tempie chudnie, a widząc efekty, nabiera motywacji do dalszego trzymania się diety. Wizyta u dietetyka to też dobra okazja do poddania się badaniom – zarówno tym podstawowym, jak i analizom na nietolerancje pokarmowe.

Jak wybrać dobrego dietetyka?

Gdy w grę wchodzi tak duża ingerencja w cały organizm i jego funkcjonowanie, konieczna jest konsultacja z prawdziwym fachowcem. Jednym ze sprawdzonych sposobów znalezienia odpowiedniego gabinetu jest zebranie opinii. Oceny poszczególnych przychodni znaleźć można w Internecie. Na stronach internetowych gabinetów widnieją informacje o uzyskanych przez lekarzy certyfikatach czy wyróżnieniach, świadczących o jakości ich pracy. Warto też zorientować się, jakie wykształcenie ma dany dietetyk – osoba po studiach z pewnością będzie posiadała większą wiedzę niż absolwent kursu czy szkolenia.

Jak wybrać najlepszego dietetyka?
Dobry dietetyk musi Ci poświęcić dużo czasu

Dobrego dietetyka poznać można po sposobie obsługi klienta i przygotowanym jadłospisie. Fachowiec na pewno nie będzie zbywał i ograniczał czasu trwania wizyt do minimum. Wykona niezbędne badania i przeprowadzi szczegółowy wywiad. Także sporządzona przez niego dieta będzie profesjonalna – zróżnicowana, nie marnująca jedzenia i dopasowana do preferencji pacjenta. Prawdziwy dietetyk z pewnością nie będzie też obiecywał szybkich efektów w krótkim czasie.

Konsultacje dietetyczne – koszt

Podjęcie leczenia u dietetyka wiąże się z regularnymi konsultacjami. Oprócz pierwszego spotkania, pomagającego ustalić założenia diety i analizującego stan zdrowia pacjenta, niezbędne są dalsze wizyty monitorujące. Koszt leczenia zależy od celu, jaki chce osiągnąć klient, ale też od jego stanu zdrowia.

Średnia cena miesięcznego leczenia mieści się w kilkuset złotych. Jeśli jednak niezbędne są badania dodatkowe, koszty znacznie wzrastają. Badania podstawowe kosztują od 30 do 80 złotych, natomiast wizyta wstępna to koszt ok. 100 złotych. Każda następna jest tańsza – między 50 a 80 złotych. Najdroższa może okazać się diagnostyka oraz przygotowanie diety. W zależności od renomy specjalisty, koszt może wahać się od kilkuset złotych do kilku tysięcy.

Ceny za poradę dietetyczną moga być różne.
Ceny za poradę mogą się wahać – zależą od stanu zdrowia, jadłospisu i liczby konsultacji.

Te liczby niejednego odwiodły od myśli o wizycie u lekarza. Gra jest jednak warta świeczki – zdrowie znaczy więcej niż pieniądze, a bagatelizowane dolegliwości i źle dobrana dieta mogą znacznie pogorszyć stan organizmu. W tym wypadku nie można zwlekać. Co więc zrobić, gdy koszty niezbędnego leczenia są zbyt duże?

Sprawdź: Przeciętne koszty procedur u dietetyka

Kompleksowa dietoterapia z MediRatami

Odpowiedzią na wyżej postawione pytanie są MediRaty. To system ratalny, finansujący leczenie w placówkach medycznych w całym kraju. Pieniądze przelewane są bezpośrednio na konto gabinetu czy szpitala, a klient spłaca je według harmonogramu dostosowanego do jego osobistych możliwości.

Posiadając zdolność kredytową, można zaledwie w ciągu 4 minut telefonicznie potwierdzić swoje dane i uzyskać środki na sfinansowanie leczenia. Pożyczka kosztuje miesięcznie od 1% uruchomionej kwoty, a wcześniejszej spłacie nie towarzyszą żadne dodatkowe koszty. Choroby nie da się przesunąć w czasie czy zaplanować jej na okres, gdy będzie się miało gotówkę. Warto więc zainwestować w zdrowie i nie martwić się szukaniem pieniędzy w pośpiechu.

 finansowanie konsultacji dietetycznych
Porady dietetyczne możesz zamówić na raty – to świetne rozwiązanie!

System ratalny, oferowany przez MediRaty, jest bardzo korzystny. Spłata może trwać nawet kilkanaście czy kilkadziesiąt miesięcy, dzięki czemu nie będzie obciążeniem dla miesięcznego budżetu. MediRaty współpracują z licznymi placówkami medycznymi, na które namiary znaleźć można na stronie MediRaty.pl. Dzięki konsultacjom dietetycznym z MediRatami, poprawa stanu zdrowia i wyglądu jest na wyciągnięcie ręki! Dlaczego więc nie spróbować?

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu 

Tabata Killer!

Pobierz plan treningowy TABATA KILLER na 30 dni!

Zacznij regularnie ćwiczyć, schudnij i zadbaj o super kondycję!

Więcej informacji

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Check Also

Jak ćwiczyć z dzieckiem chodzenie, siadanie i skakanie.

Jak spędzić aktywnie czas z dzieckiem? Jak połączyć ćwiczenia z dobrą zabawą?

Chcesz rozbudzić w dziecku chęć do uprawiania sportu? A może po prostu poszukujesz pomysłu na …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail