Dobry dietetyk
Jak wybrać najlepszego dietetyka?

Na co zwrócić uwagę, wybierając dietetyka?

Nadwaga, jak każda choroba, ma różne postaci i stopnie zaawansowania. Obecnie przyjmuje się, że w sytuacji, gdy nasze BMI przekracza wartość 30 punktów – mamy do czynienia z otyłością. Niektórzy wyróżniają też różne poziomy otyłości, które zależą od jej nasilenia. Natomiast nadwaga zaczyna się od przekroczenia 25 punktów na skali BMI.

Dietetyk to nie czarodziej

Zrzucanie zbędnych kilogramów to ważna sprawa, warto więc zabrać się za to zadanie z głową. Specjalistą, który powinien nam pomóc w zmianie nawyków żywieniowych, jest dietetyk. Drugim rodzajem fachowca, którego warto poszukać, będzie dobry trener. Warto poznać też możliwości, jakie stwarzają sklepy z suplementami online.

Żaden dietetyk nie jest czarodziejem. W schodzeniu ze zbyt wysokiej wagi nikt nas nie wyręczy. Poza zdrową i niezbyt kaloryczną dietą, sportem o odpowiednim nasileniu do naszego aktualnej formy istnieje jeszcze kwestia suplementacji i ewentualnego stosowania środków wspomagających odchudzanie. Tego typu specyfiki ma w swojej ofercie praktycznie każdy sklep z suplementami.

Przed wizytą u dietetyka

Przed wizytą u dietetyka trzeba z reguły wykonać podstawowe (a czasem i specjalistyczne) badania krwi. Należą do nich morfologia, OB oraz – co bardzo istotne – poziom hormonu TSH, który reguluje pracę tarczycy. Niedoczynność tego gruczołu będzie skutkować bardzo dużą otyłością. Do typowych badań krwi, które warto zrobić przed wizytą u dietetyka należy także poziom glukozy (czyli cukru). Cukrzyca to poważna choroba metaboliczna, która również odbija się na naszej masie.

Po czym można poznać dobrego specjalistę?

Na jakie aspekty pracy dietetyka warto zwrócić uwagę, by przypadkiem nie trafić do osoby, która nie będzie godna zaufania?

Przede wszystkim, należy spytać o kwalifikacje. Dietetyka – podobnie jak większość współczesnych dyscyplin wiedzy, odnoszących się do zdrowia – to złożona nauka, której nie można przyswoić sobie poza uczelnią. Jeżeli specjalista, do którego trafiliśmy, nie ma dyplomu – może być to sygnałem ostrzegawczym. Poza teoretycznymi kwalifikacjami, będącymi pewną podstawą i fundamentem, lepiej jest szukać doświadczonych dietetyków. Drugie pytanie powinno dotyczyć więc stażu.

Jakie dodatkowe kwalifikacje i cechy powinien posiadać dobry dietetyk? Przede wszystkim powinien lubić ludzi, umieć przystępnie tłumaczyć wszystkie zagadnienia, związane z kwestiami zdrowego żywienia. Ważnym obszarem jest także umiejętność wpływania oraz motywowania pacjenta, gdy pojawia się zniechęcenie lub brak wiary w sukces.

Nie warto odchudzać się bez konsultacji

Odchudzając się na własną rękę, można bardzo łatwo sobie zaszkodzić. Proste zabiegi, takie jak odstawienie cukru, soli czy słodyczy – to absolutna podstawa, z którą większość z nas sobie poradzi. Jednak długoterminowe ustalenie diety należy do bardziej wymagających zadań. Bardzo często bywa tak, że otyłość jest spowodowana działaniami ubocznymi przyjmowanych leków. We wszystkich tego typu specyficznych sytuacjach, profesjonalny dietetyk jest nie do zastąpienia.

Sklep z suplementami – wsparcie w walce o piękną sylwetkę

Wspominaliśmy już wyżej o potencjale, jaki tkwi w nowoczesnych środkach, wspomagających odchudzanie. Warto zapytać naszego dietetyka, jaki sklep z suplementami darzy zaufaniem. Umiejętnie stosowane spalacze tłuszczu lub odżywki mogą znacznie przyśpieszyć dojście do wymarzonej wagi. Strony internetowe tego typu dystrybutorów są ponadto kopalnią wiedzy na temat budowania formy, gdyż większość z nich prowadzi firmowe blogi, poświęcone branżowej tematyce.

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu 

Przeczytaj też:

Chcesz szybko i skutecznie schudnąć?

Sprawdź nasze diety i poradniki odchudzania. Poprowadzimy Cię krok po kroku, pokażemy jak ćwiczyć, co jeść i jak się motywować, by odchudzanie było skuteczne i trwałe.

Nasze diety i poradniki to idealne propozycje dla kobiet, które chcą rozpocząć zdrowy tryb życia oraz czuć się fantastycznie każdego dnia.

Codziennie będziesz pełna energii, a waga pokaże ubywające jak szalone kilogramy.

Tak, pokaż mi diety!

Podobał Ci się ten artykuł?

Zostaw swój e-mail, a wyślemy Ci informacje o nowych ćwiczeniach, poradach i dietach!

Dziękujemu za zapisanie do Newslettera

Check Also

izielnik

iZielnik naturalne

Bardzo modne, ale i świadczące o coraz większej naszej świadomości w tym obszarze, jest  ostatnimi …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments