Pobierz DARMOWY plan treningowy TABATA KILLER! Schudnij, popraw kodnycję i zacznij się regularnie ruszać! >> Więcej

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Dobry dietetyk
Jak wybrać najlepszego dietetyka?

Na co zwrócić uwagę, wybierając dietetyka?

Nadwaga, jak każda choroba, ma różne postaci i stopnie zaawansowania. Obecnie przyjmuje się, że w sytuacji, gdy nasze BMI przekracza wartość 30 punktów – mamy do czynienia z otyłością. Niektórzy wyróżniają też różne poziomy otyłości, które zależą od jej nasilenia. Natomiast nadwaga zaczyna się od przekroczenia 25 punktów na skali BMI.

Dietetyk to nie czarodziej

Zrzucanie zbędnych kilogramów to ważna sprawa, warto więc zabrać się za to zadanie z głową. Specjalistą, który powinien nam pomóc w zmianie nawyków żywieniowych, jest dietetyk. Drugim rodzajem fachowca, którego warto poszukać, będzie dobry trener. Warto poznać też możliwości, jakie stwarzają sklepy z suplementami online.

Żaden dietetyk nie jest czarodziejem. W schodzeniu ze zbyt wysokiej wagi nikt nas nie wyręczy. Poza zdrową i niezbyt kaloryczną dietą, sportem o odpowiednim nasileniu do naszego aktualnej formy istnieje jeszcze kwestia suplementacji i ewentualnego stosowania środków wspomagających odchudzanie. Tego typu specyfiki ma w swojej ofercie praktycznie każdy sklep z suplementami.

Przed wizytą u dietetyka

Przed wizytą u dietetyka trzeba z reguły wykonać podstawowe (a czasem i specjalistyczne) badania krwi. Należą do nich morfologia, OB oraz – co bardzo istotne – poziom hormonu TSH, który reguluje pracę tarczycy. Niedoczynność tego gruczołu będzie skutkować bardzo dużą otyłością. Do typowych badań krwi, które warto zrobić przed wizytą u dietetyka należy także poziom glukozy (czyli cukru). Cukrzyca to poważna choroba metaboliczna, która również odbija się na naszej masie.

Po czym można poznać dobrego specjalistę?

Na jakie aspekty pracy dietetyka warto zwrócić uwagę, by przypadkiem nie trafić do osoby, która nie będzie godna zaufania?

Przede wszystkim, należy spytać o kwalifikacje. Dietetyka – podobnie jak większość współczesnych dyscyplin wiedzy, odnoszących się do zdrowia – to złożona nauka, której nie można przyswoić sobie poza uczelnią. Jeżeli specjalista, do którego trafiliśmy, nie ma dyplomu – może być to sygnałem ostrzegawczym. Poza teoretycznymi kwalifikacjami, będącymi pewną podstawą i fundamentem, lepiej jest szukać doświadczonych dietetyków. Drugie pytanie powinno dotyczyć więc stażu.

Jakie dodatkowe kwalifikacje i cechy powinien posiadać dobry dietetyk? Przede wszystkim powinien lubić ludzi, umieć przystępnie tłumaczyć wszystkie zagadnienia, związane z kwestiami zdrowego żywienia. Ważnym obszarem jest także umiejętność wpływania oraz motywowania pacjenta, gdy pojawia się zniechęcenie lub brak wiary w sukces.

Nie warto odchudzać się bez konsultacji

Odchudzając się na własną rękę, można bardzo łatwo sobie zaszkodzić. Proste zabiegi, takie jak odstawienie cukru, soli czy słodyczy – to absolutna podstawa, z którą większość z nas sobie poradzi. Jednak długoterminowe ustalenie diety należy do bardziej wymagających zadań. Bardzo często bywa tak, że otyłość jest spowodowana działaniami ubocznymi przyjmowanych leków. We wszystkich tego typu specyficznych sytuacjach, profesjonalny dietetyk jest nie do zastąpienia.

Sklep z suplementami – wsparcie w walce o piękną sylwetkę

Wspominaliśmy już wyżej o potencjale, jaki tkwi w nowoczesnych środkach, wspomagających odchudzanie. Warto zapytać naszego dietetyka, jaki sklep z suplementami darzy zaufaniem. Umiejętnie stosowane spalacze tłuszczu lub odżywki mogą znacznie przyśpieszyć dojście do wymarzonej wagi. Strony internetowe tego typu dystrybutorów są ponadto kopalnią wiedzy na temat budowania formy, gdyż większość z nich prowadzi firmowe blogi, poświęcone branżowej tematyce.

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu 

Tabata Killer!

Pobierz plan treningowy TABATA KILLER na 30 dni!

Zacznij regularnie ćwiczyć, schudnij i zadbaj o super kondycję!

Więcej informacji

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Check Also

Telekonferencja związana z wynikami badania krwi.

Interpretacja wyników krwi online. Jak się przygotować i jakie informacje uzyskamy

W chwili, gdy nasz organizm zaczyna źle funkcjonować, niezależnie w jakiej części ciała leży przyczyna, …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Test #001

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail