Dieta kopenhaska suplementy

Dieta kopenhaska – uzupełnij ją suplementacją

Dieta kopenhaska uznawana jest za jedną z najbardziej skutecznych diet – a zarazem najbardziej kontrowersyjną. Jej wysoka skuteczność wynika bowiem z faktu, iż dieta dostarcza bardzo małych ilości kalorii. Wiąże się to oczywiście z dużym ryzykiem niedoborów pokarmowych i osłabienia organizmu. Jakie są podstawowe zasady diety kopenhaskiej? I czy można uczynić ją mniej niekorzystną dla zdrowia?

Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

Założenia diety kopenhaskiej

Dieta kopenhaska, zwana także dietą duńską, to jedna z najbardziej restrykcyjnych diet. Przede wszystkim – dostarcza bardzo małej ilości kalorii. Średnio jest to 600 – 800 kalorii, czyli o ponad połowę mniej niż inne diety redukujące masę ciała. Oczywiste jest, że dostarczenie tak małej ilości kalorii wiąże się ze zbyt niską podażą wielu witamin i minerałów, a to może odbić się niekorzystnie zarówno na naszym samopoczuciu, jak i wyglądzie. Pomimo, iż założeniem diety kopenhaskiej jest jej krótki czas trwania – zaledwie 13 dni – wiele osób ją stosujących odczuwa znaczne osłabienie, zawroty głowy, pogorszenie kondycji skóry i włosów.

Dieta zakłada spożywanie 600 – 800 kalorii, których dostarczają 3 posiłki w ciągu dnia.

Dozwolone jest spożywanie mięsa, nabiału i jaj oraz warzyw. Wykluczenie produktów zbożowych uniemożliwia dostarczenie optymalnych ilości węglowodanów, a także witamin z grupy B, magnezu czy cynku. Małe spożycie owoców czy warzyw może prowadzić do niedoborów naturalnej witaminy C, a pośrednio także żelaza, gdyż witamina C wpływa korzystnie na przyswajalność żelaza z diety.

Dieta kopenhaska jest zatem bardzo wymagająca – jeśli zdecydujesz się ją stosować, musisz koniecznie zadbać, aby nie odbiła się ona niekorzystnie na zdrowiu. I w tym mogą pomóc Ci suplementy diety o doskonałej przyswajalności – witaminy Cheers.

Suplementy diety Cheers – najskuteczniejsze wzmocnienie organizmu

Stosując jakąkolwiek dietę odchudzającą, warto wspomóc się suplementacją. A szczególnego znaczenia nabiera stosowanie preparatów witaminowo – mineralnych w przebiegu diety kopenhaskiej. Takie postępowanie z jednej strony minimalizuje ryzyko niedoborów witamin i ich poważnych konsekwencji dla zdrowia, a z drugiej – może usprawnić sam proces odchudzania. Udowodniono bowiem, że niedobór witaminy D, niedobór witaminy C czy witamin z grupy B może sprzyjać nadwadze.

Suplementacja w przebiegu odchudzania powinna być bezpieczna, a zarazem skuteczna. Taką oferuje polska marka Cheers, dostarczając suplementów diety jakości premium. Oznacza to, że zażywasz naturalne witaminy i minerały w ich najlepiej przyswajalnej formie. Ponadto Cheers oferuje wysokie dawki substancji czynnych i formułę wolną od syntetycznych dodatków (clean label). Dzięki temu dostarczysz szybko optymalnych ilości witamin i minerałów.

Marka Cheers oferuje przede wszystkim naturalną witaminę C, witaminę B complex, multiwitaminę, potas, magnez z cynkiem i witaminą B6, kwasy omega 3 i wiele innych propozycji. Dzięki takiemu kompleksowemu wsparciu nawet dieta kopenhaska nie wpłynie niekorzystnie na Twoje zdrowie, a Ty będziesz cieszyć się nienaganną sylwetką i świetnym samopoczuciem.

Ważne! Zanim wypróbujesz stosowanie jakiejkolwiek diety – skonsultuj się z lekarzem i trenerem personalnym!

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu 

Oceń artykuł
[Głosów: 1 Średnia: 5]

Przeczytaj też:

Chcesz szybko i skutecznie schudnąć?

Sprawdź nasze diety i poradniki odchudzania. Poprowadzimy Cię krok po kroku, pokażemy jak ćwiczyć, co jeść i jak się motywować, by odchudzanie było skuteczne i trwałe.

Nasze diety i poradniki to idealne propozycje dla kobiet, które chcą rozpocząć zdrowy tryb życia oraz czuć się fantastycznie każdego dnia.

Codziennie będziesz pełna energii, a waga pokaże ubywające jak szalone kilogramy.

Tak, pokaż mi diety!

Podobał Ci się ten artykuł?

Zostaw swój e-mail, a wyślemy Ci informacje o nowych ćwiczeniach, poradach i dietach!

Dziękujemu za zapisanie do Newslettera

Check Also

Jaka jest najlepsza dieta dla cukrzyka?

Dieta dla cukrzyka – 9 zasad prawidłowego odżywiania

Zmagasz się z cukrzycą już od jakiegoś czasu, a może zdiagnozowano ją u Ciebie zupełnie …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments