Dlaczego jestem na diecie i nie widać efektów?

Dlaczego dieta nie zawsze przynosi efekty?

Odchudzanie to bardzo wymagający proces. Wie o tym każdy, kto chociaż raz próbował zrzucić chociaż kilka kilogramów. Niestety nie zawsze udawało mu się osiągnąć wymarzone rezultaty. Zdarza się, że pomimo wielu wyrzeczeń waga się  nie zmienia, a my się już całkiem załamujemy. Warto pamiętać, że jest kilka powszechnych błędów, które sprawiają, że odchudzanie nie przynosi upragnionych rezultatów. Na co więc należy uważać w czasie odchudzania?

Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

Głodzenie się to poważny błąd utrudniający odchudzanie

Wiele osób w czasie diety całkowicie rezygnuje z jedzenia lub dostarcza organizmowi niewielkie ilości potrzebnych składników. Jest to ogromny błąd, ponieważ potrzebujemy paliwa, aby normalnie funkcjonować. Jest nim właśnie odpowiednie pożywienie. Jeśli przestajemy jeść, to spowolnimy metabolizm przez co w przyszłości będzie nam o wiele trudniej utrzymać prawidłową wagę. W trakcie głodówki organizm gromadzi zapasy na przyszłość, więc, gdy zaczniemy z powrotem normalnie się odżywiać możemy bardzo szybko przytyć.

Nie zapominajmy też, że brak odpowiednich składników wpływa też negatywnie na nasz wygląd i zdrowie. Dlatego zapomnijmy o głodówkach oraz wszelkich dietach wykluczających wartościowe składniki  z naszego pożywienia.

Jedzenie nieregularnych posiłków to kolejny błąd

Zdarza się, że jemy racjonalne porcje i dostarczamy zdrowych składników. Niestety dieta nadal nie przynosi odpowiednich rezultatów. Powodem może być fakt, że nie nie spożywamy regularnych posiłków. W obecnych czasach ludzie są bardzo zabiegani i posiłki jedzą dopiero wtedy, gdy znajdą na to odpowiedni moment.

W takiej sytuacji rzadko udaje im się jeść regularnie, a to może prowadzić do negatywnych konsekwencji. W wyniku tego metabolizm często zaczyna drastycznie zwalnia i możemy mieć problem z chudnięciem. Czasami zbyt długie pomiędzy posiłkami mogą też sprawiać, że decydujemy się podjadać między posiłkami. Takie zachowanie nie jest zbyt zdrowe i znacznie utrudnia odchudzanie. Dlatego starajmy się znaleźć czas na regularne spożywanie posiłków lub planujmy je z odpowiednim wyprzedzeniem, a odchudzanie stanie się łatwiejsze.

Chemia w pożywieniu również negatywnie wpływa na dietę

Bardzo ważne jest też to, jakie posiłki spożywamy. Przede wszystkim w naszej diecie powinny się znaleźć pozbawione chemii produkty, które można znaleźć na naturalniezdrowe.pl. Musimy pamiętać, że chemia w posiłkach może negatywnie wpływać na nasze zdrowie. Często jej nadmiar uszkadza nasze narządy oraz powoduje alergie pokarmowe.

Nadmiar składników chemicznych może też spowalniać metabolizm, co może utrudnić nasze odchudzanie. Czasami myślimy, że zdrowo się odżywiamy, a jednak jest inaczej. Często kupujemy gotowe produkty lub półprodukty, które zawierają dużo konserwantów oraz innych składników chemicznych. Dlatego powinniśmy zwracać dużą uwagę na produkty, które spożywamy i uważnie czytać ich skład. Dzięki temu nie tylko będzie nam łatwiej schudnąć, ale też zadbamy o nasze zdrowie.

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu 

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Check Also

porcje warzyw i owocow

5 porcji warzyw i owoców dziennie – hit czy mit?

Na pewno nie raz zastanawiałaś się, czy popularne zalecenia spożywania 5 porcji warzyw i owoców …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz bezpłatne
fragmenty e-booków + BONUSY!

Wypełnij formularz.
Materiały wyślę OD RAZU na Twój e-mail!

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail