Siłownia na dworze to świetne miejsce do treningu.
Dlaczego warto korzystać z siłowni na świeżym powietrzu?

Dlaczego warto korzystać z otwartych siłowni na świeżym powietrzu?

Uprawianie sportów i regularne ćwiczenia siłowe to podstawa dobrego samopoczucia, kondycji fizycznej i zdrowego trybu życia. I choć można wybrać się do jednej z wielu sieci klubów fitness, to coraz większą popularność zyskują siłownie zewnętrzne. Szczególnie teraz, kiedy pogoda zrobiła się iście wiosenna, takie miejsca przeżywają prawdziwe oblężenie.

Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

Korzystanie z siłowni na świeżym powietrzu

Tego typu miejsca powstają najczęściej na terenie należącym do miast, gmin albo spółdzielni mieszkaniowych. Są całkowicie darmowe dla każdego, kto ma chęć przyjść i poćwiczyć, co stanowi dość dużą zaletę w porównaniu do zamkniętych siłowni prywatnych.

Całkowity koszt zakupu przyrządów i eksploatacji miejsca ponosi właściciel terenu. Z powodu ciągłego wystawienia na działanie warunków atmosferycznych sprzęty muszą być wykonane z materiałów najwyższej jakości. Każdy producent siłowni zewnętrznych wie, że stawia się go przed wyzwaniem stworzenia produktu trwałego i wytrzymałego. Ilość przyrządów zależy zarówno od przeznaczonej powierzchni, jak i budżetu samego właściciela.

Najczęściej widzi się jednak:

 • poręcz równoległą,
 • prasę nożną,
 • prasę ręczną,
 • orbitrek,
 • narciarza.

Możliwości jest o wiele więcej. W większych miastach można spotkać siłownie plenerowe posiadające kilkanaście albo nawet kilkadziesiąt sprzętów – wszystkie do dyspozycji mieszkańców.

Sprawdź ofertę siłowni zewnętrznych: https://www.sport-transfer.com.pl/Silownia-zewnetrzna-c165

Dlaczego takie ćwiczenia są zdrowsze?

Nie jest prawdą, że gdziekolwiek wykonuje się ćwiczenia fizyczne, będą one tak samo wartościowe i przyniosą taki sam rezultat. Każdy, kto odwiedził chociaż raz zamkniętą siłownię, wie, że jest to często małe pomieszczenie z klimatyzatorem, pełne kurzu, a czasami nawet bez okien.

Te same ćwiczenia możemy wykonać na świeżym powietrzu, w promieniach słońca, przy ćwierkających ptakach i lekkim wietrzyku. Która z tych aktywności fizycznych brzmi bardziej zachęcająco? Wiele badań dowodzi, że lepszy wpływ na zdrowie człowieka mają aktywności wykonywane na dworze. Głównymi zaletami zdrowotnymi są:

 • poprawa dotlenienia mózgu i mięśni,
 • poprawa krążenia,
 • lepsze trawienie,
 • zwiększenie naturalnej odporności organizmu,
 • produkcja witaminy D3 przez organizm,
 • redukcja cholesterolu.

To jednak nie wszystko. Korzystanie z tego typu siłowni zewnętrznych jest po prostu przyjemniejsze.

Popraw sobie samopoczucie

Aktywność fizyczna na powietrzu poprawia samopoczucie. Zwiększa się produkcja endorfin, które nazywane są hormonami szczęścia. Udowodniono, że taka forma spędzania wolnego czasu jest bardzo dobrym zaleceniem w przypadku osób chorych na depresję, nerwicę czy nadmierny stres.

Wystarczy dwa razy w tygodniu udać się w najbliższe miejsce, gdzie znajduje się siłownia na powietrzu. Uwolnisz się od monotonii znajdującej się za zamkniętymi drzwiami, a dzięki poczuciu wolności, Twoje osiągnięcia będą coraz lepsze.

Nie ma lepszego sposobu na spędzenie wolnego czasu niż poświęcenie go na aktywność fizyczną na świeżym powietrzu. Sprawdź, gdzie jest najbliższa siłownia plenerowa i doświadcz wyjątkowości tego miejsca. Popraw swoją kondycję fizyczną, samopoczucie, a w formie miłego dodatku możesz oczekiwać przepięknej opalenizny.

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu 

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Check Also

Wybór prezentów

Kluczowe wskazówki którymi należy się kierować przy wyborze prezentów ?

Wybór idealnego prezentu to zadanie, które może przyprawić o ból głowy niejedną osobę. Czy to …

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
helpik
6 lat temu

Niestety nie każdy może sobie pozwolić na taką „siłownie” na dworze :/ W większości miast nie ma takiej siłowni. Pozostaje rowerek i biegi 🙂

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz bezpłatne
fragmenty e-booków + BONUSY!

Wypełnij formularz.
Materiały wyślę OD RAZU na Twój e-mail!

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail