Tabata to jeden z najlepszych treningów na spalanie tłuszczu.
Tabata to super trening, który pomoże Ci spalić tkankę tłuszczową.

Tabata na spalanie tkanki tłuszczowej #1

Tabata to niesamowicie skuteczny trening na spalanie tkanki tłuszczowej. Jego olbrzymią zaletą jest intensywność – tętno jest maksymalnie podniesione, organizm jest zmuszony do bardzo dużego wysiłku – dzięki czemu błyskawicznie gubisz kilogramy. W tym zestawie znajdziesz 4 ćwiczenia, które powinnaś powtarzać w seriach: pompki, scyzorki, przysiady, burpees.

Pamiętaj, że w Tabacie najważniejsze jest, by ćwiczenia wykonywać na swoje maksimum, na 130% swoich możliwości – czyli każde musisz wykonać tak szybko i intensywnie jesteś w stanie. Staraj się skoncentrować też na prawidłowej technice – jeżeli ćwiczenia będą poprawne, zmusisz tym samym organizm do większego wysiłku, a tym samym uzyskasz dużo lepsze efekty.

Idea Tabaty to intensywne, szybkie ćwiczenia, które przeplatasz krótkimi okresami przerwy (np. przez 20 sekund ćwiczysz przez 10 sekund odpoczywasz).

Pamiętaj, by trening rozpocząć od 10 minutowej rozgrzewki (to bardzo ważne – ponieważ Tabata to dość wyczerpujący trening, bez odpowiednio przygotowania możesz sobie zrobić krzywdę, a w najlepszym wypadku – nabawić się solidnych zakwasów).

Tabata na spalanie tkanki tłuszczowej – 4 ćwiczenia

Ćwiczenia wykonuj przez 20 sekund, przez 10 odpoczywaj. Zrób 8 serii.

Do ćwiczenia przyda Ci się mata na podłodze. Możesz ćwiczyć z trenerką: ćwiczenia rozpoczynają się od 2:40. Obejrzyj jednak cały film, bo zobaczysz jak wykonywać ćwiczenia na spalanie tłuszczu poprawnie.

1. Pompka
Barki na szerokość ramion, proste plecy, proste nogi i schodzimy w dół. Jeżeli nie dasz rady robić pompek klasycznych, możesz położyć kolana na ziemi.

2. Przysiady
Stań stopami na szerokość bioder, starasz się usiąść na wyimaginowane krzesło. Pamiętaj, by kolana nie przekraczały linii palców, pamiętaj również o wyprostowanych plecach. Zanim zaczniesz ćwiczyć, zobacz jak wykonać prawidłowy przysiad:

3. Burpees
Z pozycji klasycznej pompki wyrzuć nogi w tył, przyciągnij następnie do klatki piersiowej i wyskocz do góry z klaśnięciem w dłonie.

4. Scyzoryki
To świetne ćwiczenie na brzuch! Angażuje dolne i górne partie mięśniowe. Leżąc, jednocześnie unosisz wyprostowane ręce i nogi, tak by spotkały się u góry.

Każde ćwiczenie wykonuj przez 20 sekund, 10 sekund odpoczywasz. Zrób 8 serii.

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Check Also

sprint tabata na spalanie tkanki tłuszczowej

Krótki trening na maksymalne spalanie tkanki tłuszczowej – SPRINT TABATA

Intensywny trening, który pobudzi całe ciało, przyspieszy metabolizm i aktywuje maksymalne spalanie tkanki tłuszczowej. Ponadto …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz bezpłatne
fragmenty e-booków + BONUSY!

Wypełnij formularz.
Materiały wyślę OD RAZU na Twój e-mail!

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail