Kaloryfer na brzuchu jest w Twoim zasięgu, ale wymaga dużo pracy, samozaparcia i wyrzeczeń. Pamiętaj, nie ma nic za darmo!
Ośmiominutowy trening zawierający proste, ale bardzo intensywne ćwiczenia na spalanie tkanki tłuszczowej w domu.

Intensywne ćwiczenia na spalanie tkanki tłuszczowej – naładuj się energią na cały dzień!

Ten trening świetnie sprawdzi się jako intensywna rozgrzewka przed ćwiczeniami statycznymi np. na mięśnie brzucha lub nogi i uda lub jeżeli masz mało czasu, a chciałabyś ćwiczyć regularnie –  to tylko 8 minut, więc nie ma absolutnie żadnych wymówek!

Krótki, ale dynamiczny trening cardio podniesie temperaturę Twojego ciała, rozgrzeje mięśnie i przygotuje ciało do dalszego wysiłku, a przede wszystkim spali kalorie i podkręci Twój metabolizm na całą resztę dnia.

Więc doskonale byłoby, gdybyś zawsze rano zaczęła dzień od tego treningu!

Ten trening cardio składa się z 8 ćwiczeń, każde wykonujemy przez 45 sekund, nie potrzebujesz żadnego dodatkowego sprzętu. Jeżeli chcesz, możesz ten zestaw ćwiczeń powtórzyć 2-3 razy i otrzymasz kompletny trening cardio ukierunkowany na spalanie tłuszczu.

Plan ćwiczeń cardio – intensywne spalanie tkanki tłuszczowej w domu:

  • Przeskoki (0:37-1:21): energicznie przeskakuj z nogi na nogę, unosząc je dosyć wysoko w górę. Dla utrudnienia co 3 podskok jest podwójny. Staraj się, żeby noga była wyprostowana, a ramiona utrzymuj blisko klatki piersiowej.
  • Ciosy, pajacyki (1:30-2:17): zaczynamy od 2 ciosów z lewego i z prawego ramienia, a następnie 2 ciosy z dołu,  przechodzimy do 2 pajacyków. Powtarzamy całą sekwencję w szybkim tempie. Przy wyprowadzaniu ciosów raz wysuwamy nogę prawą, w następnej rundzie lewą.
  • Przeskoki do tyłu (2:27-3:14): to ćwiczenie wymaga nieco koordynacji ruchowej, przeskakujemy z nogi na nogę, ale tym razem krzyżując nogi z tyłu, dodatkowo robimy mały wypad zginając nogę na którą naskakujemy. Ćwiczymy również ramiona, jedno dotyka kostki, drugie mocno wyprostowane za siebie.
  • 4 przeskoki do przodu, 2 przeskoki skrzyżne (3:23-4:10): kolejne ćwiczenie w którym cały czas podskakujemy. Cztery razy przeskakujemy nogami w przód i w tył, jednoczesnie wymachując ramionami, następnie 2 razy krzyżujemy przed sobą nogi i ramiona. Cały czas kontroluj ramiona, nie pozwól sobie na bezwładne wymachy. Powinnaś czuć, że to siła Twoich mięśni porusza ramiona i nogi.
  • Pompka z wyskokiem (4:22-5:05): zaczynamy od szerokiego kroku w bok, przejście do pozycji pompki, szybki przeskok z powrotem i wyskok w górę. Powtarzamy całą sekwencję zaczynając znowu od przeskoku w bok. Jeżeli to ćwiczenie sprawia Ci trudność, możesz zrezygnować z wyskoku po zrobieniu pompki, wystarczy powrót do pozycji i szybki wypad w bok.
 • Wykopy (5:15-6:03): chwila wytchnienia po bardzo energicznych ćwiczeniach. Stojąc w miejscu wykonuj wykopy prawą nogą w przód i lewą nogą w tył. Po mniej więcej 20 sekundach zamień nogi. Pamiętaj również o ruchu ramion i pochyleniu ciała do przodu, gdy unosisz nogę do tyłu – pomoże Ci to utrzymać równowagę.
 • Podskoki i przysiady (6:14-7:00): stojąc na lewej nodze wykonaj 2 podskoki w prawo, przysiad i kolejne 2 podskoki  na drugiej nodze do pozycji początkowej. Staraj się, by przysiady były możliwie niskie, a skoki na jednej nodze jak najdłuższe.
 • Wypady w bok, pajacyki (7:11-7:55): zaczynamy od wypadu w prawą stronę, ramię dotyka kostki, przechodzimy w tempie do 2 pajacyków, a następnie wypad w drugą stronę.


Krótkie, intensywne treningi są idealne, jeżeli Twoim celem jest pozbycie się tłuszczu z okolic brzucha, ud i bioder.
Pamiętaj jednak, że to tylko 8 minut i od Ciebie zależy jak bardzo wykorzystasz ten czas do maksimum – im więcej wysiłku włożysz w wykonanie ćwiczeń, tym więcej kalorii spalisz i szybciej osiągniesz wymarzoną sylwetkę.

Uwaga! Jeżeli chcesz ćwiczysz codziennie możesz odczuwać ból/zakwasy w mięśniach oraz narazić się na groźne kontuzje. Dlatego zawsze pamiętaj o rozciąganiu mięśni przed i po ćwiczeniach.

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Przeczytaj też:

Chcesz szybko i skutecznie schudnąć?

Sprawdź nasze diety i poradniki odchudzania. Poprowadzimy Cię krok po kroku, pokażemy jak ćwiczyć, co jeść i jak się motywować, by odchudzanie było skuteczne i trwałe.

Nasze diety i poradniki to idealne propozycje dla kobiet, które chcą rozpocząć zdrowy tryb życia oraz czuć się fantastycznie każdego dnia.

Codziennie będziesz pełna energii, a waga pokaże ubywające jak szalone kilogramy.

Tak, pokaż mi diety!

Podobał Ci się ten artykuł?

Zostaw swój e-mail, a wyślemy Ci informacje o nowych ćwiczeniach, poradach i dietach!

Dziękujemu za zapisanie do Newslettera

Check Also

3 proste ćwiczenia na crossfit

3 ćwiczenia crossfitowe – zmień sylwetkę i popraw kondycję!

Crossfit, czyli trening ogólnorozwojowy, pozwoli każdemu osiągnąć najwięcej korzyści płynących z aktywności fizycznej. Nie tylko …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments