Pobierz DARMOWY plan treningowy TABATA KILLER! Schudnij, popraw kodnycję i zacznij się regularnie ruszać! >> Więcej

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Pamiętaj, że same ćwiczenia na brzuch to nie wszystko, musisz zadbać również o odpowiedni trening cardio.
Zestaw intensywnych ćwiczeń na brzuch, które znacznie wzmocnią mięśnie i pomogą przy walce z tłuszczykiem i boczkami.

Pilates na płaski brzuch

Oto i trening dla miłośniczek pilatesu. Tylko 10 minut dziennie i już po 2 tygodniach poczujesz, a po miesiącu zobaczysz rezultaty – Twój brzuch wzmocni się i będzie płaski.

Pamiętaj jednak, że choćbyś miała najmocniejsze i najtwardsze mięśnie brzucha na siebie, nic Ci to nie da, jeżeli będą się ukrywać po warstwą tłuszczu. Pisaliśmy o tym w artykule dotyczącym spalania tkanki tłuszczowej – co trzeba wiedzieć

Jeżeli zależy Ci na szybkim wysmukleniu okolic talii, możesz ten zestaw wykonywać 2 razy dziennie, ale nie polecamy wykonywać go każdego dnia, gdyż mięśnie brzucha potrzebują czasu na regenerację, najlepiej więc wykonywać ten trening co drugi dzień, a w pozostałe dni wprowadzić intensywny trening cardio.

Plan ćwiczeń – spalanie tkanki tłuszczowej z brzucha:

  • Ćwiczenie 1 (0:27-1:22): leżąc na plecach, przyciągnij kolana do klatki piersiowej, unieś głowę, a teraz wyprostuj nogi i unieś je pod kątem do góry. Ramiona wyprostuj i energicznie poruszaj nimi w górę i w dół. Cały czas miarowo oddychaj, nabierając powietrza licz do 5. Zakończ ćwiczenie przyciągając kolana do klatki piersiowej.
  • Ćwiczenie 2 (1:27- 2:12): usiądź wygodnie, kolana ugięte, łokcie lekko odchylone do boku, broda do klatki piersiowej, lekko odchyl się do tyłu i zatrzymaj na chwilę w tej pozycji. Powoli wróć do pozycji wyjściowej, weź głęboki oddech i znowu odchyl się do tyłu. Kontroluj mięśniami brzucha cały ten ruch, unosząc się do pozycji wydychaj powietrze.
  • Ćwiczenie 3 (2:17-3:21): zostając w poprzedniej pozycji wyprostuj nogi i ramiona, powoli połóż się na plecach i przenieś ramiona za głowę. Weź wdech unosząc głowę, powoli podnosząc tułów wydychaj powietrze. Staraj się sięgać wyprostowanym ramionami jak najdalej do przodu.
  • Ćwiczenie 4 (3:24-4:00): głowa i ramiona oderwane od podłoża, przyciągaj do klatki piersiowej na zmianę nogę prawą i lewą.
  • Ćwiczenie 5 (4:01-4:32): pozostajemy w poprzedniej pozycji, wdychając powietrze wyprostowane nogi i ramiona za głową unosimy pod kątem 45 stopni, wydychając powietrze nogi przyciągamy do klatki piersiowej, ramionami zataczamy półokręgi i obejmujemy łydki.

 • Ćwiczenie 6 (4:33-5:06): wykonujemy nożyce pionowe, cały czas utrzymując głowę i ramiona oderwane od podłoża, nogę przytrzymujemy licząc do 2. Następnie utrudniamy ćwiczenie, ramiona opuszczając niżej. Pamiętaj, że nogi cały czas utrzymujemy w powietrzu.
 • Ćwiczenie 7 (5:07-5:40) głowa uniesiona, ramiona skrzyżowane na karku, obydwie nogi opuszczamy pod kątem, a następnie na 3 unosimy.
 • Ćwiczenie 8 (5:41-7:03): nogi zgięte pod kątem prostym, ręce na karku, wykonujemy skręt w jedną i drugą stronę. Unosząc się nabieramy powietrza, wykonując skręt wydychamy. Następnie dodajemy naprzemienną pracę nóg i pulsowanie do 3.
 • Ćwiczenie 9 (7:19-7:59): siadamy w lekkim rozkorku, ramiona wyprostowane, nabieramy powietrza unosząc głowę i prostując plecy, wydychamy powietrze siegąjąc ramionami do przodu i zaokrąglając plecy.
 • Ćwiczenie 10 (8:00-8:41): zostajemy w poprzedniej pozycji, wyciągamy ramiona w bok, skręcamy się i sięgamy ramieniem jak najdalej w kierunku stopy. Nabieramy powietrza unosząc się i prostując, wydychamy wykonując skręt.
 • Ćwiczenie 11 (8:46-10:55): nogi lekko ugięte, ramiona wyprostowane przed sobą, odchyl się nieco do tyłu i pozostając w tej pozycji zginaj i prostuj ramiona. Możesz dodać hantle, jeżeli chcesz. Zmieniaj ułożenie dłoni, przyciągając łokcie, a następnie unosząc ramiona szeroko do góry. Jeżeli masz jeszcze siłę spróbuj skręcić tułów i w tej pozycji powtórzyć całe ćwiczenie, zmień stronę.
Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]
Tabata Killer!

Pobierz plan treningowy TABATA KILLER na 30 dni!

Zacznij regularnie ćwiczyć, schudnij i zadbaj o super kondycję!

Więcej informacji

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Check Also

Czym jest bezdech senny.

Do Czego Służą Aparaty CPAP I Jakie Są Zasady Ich Działania?

Mimo ogromnego postępu medycyny, nie wszystkie choroby można leczyć farmakologicznie lub chirurgicznie. W niektórych przypadkach …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Test #001

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail