Uważaj! Te ćwiczenia nieźle dają w kość.
Body ball mogą również pomóc Ci się odchudzić!

Spalanie tłuszczu z Body Ball: trening całego ciała [dla zaawansowanych]

Jeżeli myślałaś kiedyś, że ćwiczenia na piłkach to tylko spokojne kołysanie się na boki i ćwiczenia dla kobiet w ciąży, to jesteś w błędzie, czego najlepszym przykładem jest ten właśnie trening.

Polecamy go wyłącznie osobom zaawansowanym, dobrze rozciągniętym i szukającym prawdziwego wyzwania.

Trening składa się z 6 podstawowych ćwiczeń, które wykonywana na piłce są prawdziwym pogromcą tłuszczu. Zalecamy wykonać 3 serie 2-3 razy w tygodniu. Oczywiście rozpoczynamy krótką rozgrzewką cardio.

Plan ćwiczeń:

  1. Brzuszki (0:07-0:21): połóż się na piłce, tak aby opierały się na niej biodra i znaczna część pleców, nogi pod kątem prostym oparte o ścianę. Ramiona wyprostowane, sięgaj nimi za głowę, a następnie przed siebie, starając się dotknąć stóp. Powtórz 20 razy. Pamiętaj, kluczem do wykonania tego ćwiczenia jest odpowiednie ułożenie się na piłce, jeżeli tylko czujesz się niekomfortowo popraw swoją pozycję i spróbuj jeszcze raz.
  2. Unoszenie piłki (0:22-0:34): podeprzyj się rękami o ścianę, jedna noga wyprostowana, druga zgięta w kolanie przytrzymuje piłkę. Niewielkim pulsacyjnym ruchem unoś nogę do góry, pilnując by nie zgubić piłki. Powtórz 20-25 razy dla każdej nogi.
  3. Pompka (0:35-0:48): przyjmij pozycję pompki, nogi opierając na piłce. Na przemian unoś w bok kolano jak najbliżej łokcia. Powtórz 15 razy dla każdej nogi.
  4. Delfin (0:50-1:03): oprzyj się o piłkę wyprostowanymi ramionami, tak jakbyś chciała zrobić pompkę, następnie używając siły ramion staraj się przetoczyć piłkę i zejdź na łokcie. Odpychając się od piłki wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz 15 razy.
  5. Superman (1:04-1:22): tym razem połóż się na piłce na brzuchu, stopy w niewielkim rozkroku oparte o ścianę, wyprostowane ramiona przenosimy w przód, kładąc się na piłce, a następnie unosimy w górę. Powtórz 20 razy.
  6. Jaskółka (1:23-1:43): piłkę trzymamy w dłoniach, jedna noga zgięta w kolanie i uniesiona, pochylamy się do przodu z piłką jednocześnie prostując zgiętą nogę. Wracamy do pozycji, powtarzamy 20 razy dla każdej strony.

Uwaga! Wbrew pozorom to nie jest łatwy trening i na pewno poczujesz, że pracował w czasie tego treningu każdy najmniejszy mięsień Twojego ciała, dlatego koniecznie wykonaj na koniec ćwiczenia rozciągające.

Jeżeli trening jest dla Ciebie za trudny – sprawdź inne ćwiczenia na spalanie tkanki tłuszczowej.

 

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Check Also

sprint tabata na spalanie tkanki tłuszczowej

Krótki trening na maksymalne spalanie tkanki tłuszczowej – SPRINT TABATA

Intensywny trening, który pobudzi całe ciało, przyspieszy metabolizm i aktywuje maksymalne spalanie tkanki tłuszczowej. Ponadto …

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
agnieszka
8 lat temu

Świetny trening, faktycznie wymagający. Bardzo lubię ćwiczyć z piłką, mój kręgosłup jest mi za to naprawdę wdzięczny!

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz bezpłatne
fragmenty e-booków + BONUSY!

Wypełnij formularz.
Materiały wyślę OD RAZU na Twój e-mail!

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail