Możesz wyćwiczyć brzuch w domu - musisz tylko wybrać odpowiednie ćwiczenia i ćwiczyć regularnie i intesywnie
Zestaw prostych ćwiczeń, które ładnie i szybko wyrzeźbią Twoje mięśnie Twojego brzucha.

Dynamiczne ćwiczenia na płaski brzuch – aż 8 ćwiczeń!

Jeżeli nudzą Cię typowe zestawy ćwiczeń na brzuch, spróbuj tych, które specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy. Każde ćwiczenie powtarzasz tylko 50 sekund, więc na pewno nie zdążysz się znudzić. Koniecznie wypróbuj i zrób minimum 2 serie!Dodatkowo wyćwiczysz zarówno mięśnie proste jak i skośne mięśnie brzucha, więc na pewno będziesz zadowolona z efektów treningu.

Zestaw składa się z 8 ćwiczeń, każde trwa 50 sekund, wykonujemy 2 serie. Najlepiej ćwiczyć co drugi dzień – unikniesz przetrenowania i sprawisz, że Twój brzuch będzie idealnie sprężysty i płaski.

Plan ćwiczeń na płaski brzuch:

Przed rozpoczęciem ćwiczeń zalecamy krótką 10-minutową rozgrzewkę cardio.

  1. Unoszenie biodra (0:28-2:33): opierając się na łokciu unoś dynamicznie biodro najwyżej jak potrafisz. Po upływie 50 sekund zmień stronę. To ćwiczenie idealnie kształtuje zarys talii i pomaga pozbyć się boczków.
  2. Unoszenie nóg (2:34-3:34): leżąc na plecach unoś nogi, rozstawiaj je szeroko lub łącz razem tuż nad ziemią.
  3. Pompka ze skrętem (3:35-4:36): ramiona utrzymuj proste, skręt powinien wychodzić z biodra, ponieważ mięśnie brzucha będą wtedy maksymalnie zaangażowane.
  4. Wiatrak (4:37-5:42): przyciągaj równocześnie ramiona i zgięte kolana. Na pewno czujesz napięte mięśnie brzucha, ud, pośladków oraz ramion.
  5. Mostek (5:43-6:45): w pozycji mostka unoś wysoko do góry nogi. Jeżeli to ćwiczenie sprawia Ci trudność, spróbuj oprzeć się na łokciach.
  6. Unoszenie tułowia (6:48-7:54): w szybkim tempie staramy się unosić tułów z wyciągniętymi ramionami i sięgamy jak najwyżej w kierunku stóp. Nie unosimy jednak odcinka lędźwiowego.
  7. Skośne (7:55-9:59): wykonujemy typowe skośne brzucha na jedną i drugą stronę.
  8. Pompka (10:00:10:50): utrzymujemy pozycję pompki na łokciach przez 50 sekund. Staraj się by ciało tworzyło linię prostą, nie unoś, więc bioder zbyt wysoko ani zbyt nisko. To ćwiczenie angażuje prawie wszystkie mięśnie Twojego ciała.

Odpocznij 1-2 minuty i przejdź do drugiej serii. Trening zakończ ćwiczeniami rozciągającymi.

Pamiętaj, ze płaski i idealnie gładki brzuch zależy nie tylko od ćwiczeń – równie ważna jest zbilansowana i odpowiednia dieta.

Zobacz też o czym musisz pamiętać, gdy interesują Cię przede wszystkim ćwiczenia na brzuch – sprawdź o czym musisz pamiętać, żeby uniknąć groźnych kontuzji i osiągnąć najlepsze rezultaty.

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Przeczytaj też:

Chcesz szybko i skutecznie schudnąć?

Sprawdź nasze diety i poradniki odchudzania. Poprowadzimy Cię krok po kroku, pokażemy jak ćwiczyć, co jeść i jak się motywować, by odchudzanie było skuteczne i trwałe.

Nasze diety i poradniki to idealne propozycje dla kobiet, które chcą rozpocząć zdrowy tryb życia oraz czuć się fantastycznie każdego dnia.

Codziennie będziesz pełna energii, a waga pokaże ubywające jak szalone kilogramy.

Tak, pokaż mi diety!

Podobał Ci się ten artykuł?

Zostaw swój e-mail, a wyślemy Ci informacje o nowych ćwiczeniach, poradach i dietach!

Dziękujemu za zapisanie do Newslettera

Check Also

wzmocnienie brzucha i całego ciała

SUPER FIGURA – wyzwanie 30 dni | DZIEŃ 29 – wzmacnianie i rzeźba

Dwudziesta dziewiąta część wyzwania treningowego z Patrycją Brejzą. Przeczytaj też: Chcesz szybko i skutecznie schudnąć? Sprawdź …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments