Pobierz DARMOWY plan treningowy TABATA KILLER! Schudnij, popraw kodnycję i zacznij się regularnie ruszać! >> Więcej

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Lista 7 najczęstszych powodów zmęczenia

7 powodów przez które ciągle jesteś zmęczona

Chyba każdemu z nas zdarzyło się kiedyś obudzić się… zmęczonym czy przez kilka dni z rzędu odczuwać spadek energii. To dość normalna rzecz o ile nie utrzymuje się przez dłuższy okres czasu. Jeśli odczuwasz dziwne zmęczenie organizmu przez około 2-3 tygodnie powinnaś zgłosić się do lekarza! Powody zmęczenia są różne; dzisiaj przedstawiamy listę siedmiu najczęstszych przyczyn takiego stanu.Oto 7 najczęstszych powodów odczuwania ciągłego zmęczenia:

  1. Niedokrwistość – niedobór czerwonych krwinek, które odpowiadają za transport tlenu z płuc do tkanek i komórek to jeden z najczęstszych powodów osłabienia i problemów z oddychaniem. Może być spowodowana niedoborem żelaza bądź różnego typu witamin.
  2. Choroba tarczycy – Nadczynność tarczycy może powodować zmęczenie i osłabienie mięśni. Ćwiczenia takie jak jazda na rowerze czy wchodzenie po schodach stają się coraz trudniejsze. Inne objawy to utrata masy ciała, uczucie ciepła przez długi czas.
  3. Cukrzyca – cukier (glukoza) to paliwo, które napędza nasze ciało. Bez wystarczającej ilości energii możemy obserwować zmęczenie – jest to jeden z pierwszych sygnałów ostrzegawczych przy tej chorobie.
  4. Depresja – jest główną chorobą, która wpływa na rozwój naszego snu. Bez leczenia, objawy depresji mogą trwać przez kilka tygodni, miesięcy lub nawet lat. Często depresja może spowodować obniżenie energii, problemy z pamięcią i koncentracją.
  5. Reumatoidalne zapalenie stawów – ta choroba autoimmunologiczna nie zawsze jest łatwa do wczesnego zdiagnozowania, ale istnieją pewne subtelne wskazówki szukać. Reumatoidalne zapalenie stawów ma miejsce, gdy układ odpornościowy zwraca się przeciwko sobie i atakuje zdrowe tkanki stawowej, co czasem prowadzi do nieodwracalnego uszkodzenia kości i chrząstki.
  6. Chroniczne zmęczenie – ból głowy, mięśni czy stawów – to oczywiście kolejne przyczyny słabszej kondycji naszych organizmów.
  7. Bezdech senny – często symptomem bezdechu może być chrapanie lub zmęczenie tuż po przebudzeniu. Ponieważ bezdech senny może prowadzić do chorób serca, nadciśnienia, a nawet udaru, ważne są częste wizyty u lekarza.

 

Źródło: www.prevention.com

 

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]
Tabata Killer!

Pobierz plan treningowy TABATA KILLER na 30 dni!

Zacznij regularnie ćwiczyć, schudnij i zadbaj o super kondycję!

Więcej informacji

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Check Also

Telekonferencja związana z wynikami badania krwi.

Interpretacja wyników krwi online. Jak się przygotować i jakie informacje uzyskamy

W chwili, gdy nasz organizm zaczyna źle funkcjonować, niezależnie w jakiej części ciała leży przyczyna, …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Test #001

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail