Jak wybrać kijki do nordic walking?
Czym się kierować, by wybrać kije do nordic walking?

Nordic walking – jak dobrać kije?

Nordic walking to atrakcyjny sposób na aktywność fizyczną dla osób w każdym wieku. Marsze ze specjalnymi kijkami zalecane są przez licznych lekarzy i fizjoterapeutów jako metoda na walkę z nadwagą, wzmocnienie mięśni i poprawę wydolności krążeniowo-oddechowej. Wszystko, co należy zrobić, by móc zacząć uprawiać ten sport to nauka odpowiedniego chodu oraz zakup przeznaczonych do nordic walking kijów. O ile to pierwsze nie zajmuje zwykle wiele czasu, wybór odpowiednich kijków często stanowi niemały problem.

Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

Kijki do nordic walking, a trekkingowe

Wiele osób, które chcą spróbować nordic walking, mylnie bierze kije trekkingowe za odpowiednie do tego sportu. Tymczasem sprawdzają się one głównie w trudnym, skalistym terenie, podczas wędrówki z plecakiem. Ich zadaniem jest odciążenie stawów kończyn dolnych.

Kije trekkingowe są cięższe oraz bardziej stabilne niż te przeznaczone do nordic walking uprawianego głównie na płaskiej powierzchni. W niektórych sklepach kije trekkingowe mylnie oferowane są jako odpowiednie do nordic walking. Warto więc wiedzieć, co różni je od siebie, by uniknąć nietrafionego zakupu.

Zacznijmy od rękojeści, która w kijach do nordic walking jest bardziej smukła, płaska i lekko wygięta w górnej części, z przymocowaną rękawiczką, której brakuje modelom trekkingowym. Trzon kijów nordicowych wykonany jest często z lekkiego włókna węglowego lub aluminium, natomiast bardziej wytrzymałe kije trekkingowe stworzono z cięższych materiałów.

Różnica dotyczy także końcówek, które w kijach do nordic walking są ostre, a w trekkingowych płaskie.

Kijki do nordic walking – na co zwracać uwagę przy zakupie?

Najważniejsze jest, by dobrać kijki do swojego wzrostu.

Nabycie kijków o niewłaściwej długości może znacznie utrudnić prawidłowy chód. Na zakupy wybierzmy się w obuwiu, w którym zamierzamy ćwiczyć i w nich dopasujmy długość kija. W tym celu należy stanąć prosto, zgiąć trzymającą kijek rękę w łokciu pod kątem 90⁰. Prawidłowo dobrany kij będzie wówczas stał pionowo.

Warto także zwrócić uwagę na rączki i przymierzyć dołączoną do nich rękawiczkę. Zadbajmy o swój komfort i upewnijmy się, że upatrzony sprzęt będzie wygodny w użytkowaniu. Wybór kijów do nordic walking jest ogromny. Nierzadko można natknąć się na miernej jakości sprzęt, który szybko ulega uszkodzeniu.

Aby tego uniknąć, kupujmy ze sprawdzonego źródła, takiego jak hurtownia sportowa Grant Sport, zajmująca się sprzedażą wysokiej klasy, niezawodnych produktów marki HEBE, które nierzadko posiadają dodatkowe wyposażenie w postaci wymiennych końcówek, przydatnych zwłaszcza na twardej nawierzchni oraz talerzyków używanych na miękkim podłożu.

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu 

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Check Also

Co to jest mikrobiom

Mikrobiom – tajemniczy ekosystem ukryty wewnątrz nas

Mikrobiom to pojęcie, które popularność zdobyło całkiem niedawno, jednak mikroorganizmy, które go tworzą, a które …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz bezpłatne
fragmenty e-booków + BONUSY!

Wypełnij formularz.
Materiały wyślę OD RAZU na Twój e-mail!

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail