Maść jest idealna jeżeli nie masz lodu pod ręką

Maść Niedźwiedzia Polarny Lód

Zasada P.R.I.C.E to zbiór metod postępowania w przypadku urazu. Trzecim elementem wspomnianej techniki jest zastosowanie zimna, które ma na celu zmniejszenie bólu oraz obrzęku.

Jedną z najstarszych i zarazem najskuteczniejszych  metod leczenia urazów jest krioterapia, czyli zabiegi z użyciem zimna. Niemniej jednak lodowe okłady odgrywają ogromną rolę zarówno w pełnym przebiegu leczenia, jak i w pierwszych minutach od momentu doznanej kontuzji. Wówczas – zgodnie ze wspomnianą zasadą  P.R.I.C.E – konieczne jest schłodzenie uszkodzonej partii ciała.  Takie działanie przyniesie ulgę w bólu oraz pomoże ograniczyć stan zapalny.

W jaki sposób lód wpływa na kondycję ciała po doznanej kontuzji?

Niska temperatura przyczynia się do skurczenia naczyń krwionośnych, co w praktyce hamuje stan zapalny. Dzięki wspomnianemu obkurczeniu naczyń krwionośnych, zahamowany zostaje proces powstania obrzęku. W praktyce zimne okłady świetnie sprawdzą się w przypadku stłuczeń, zwichnięć, skręceń, a także naciągnięcia mięśni.

Jednak zanim sięgniemy po torebkę z lodem, powinniśmy zdawać sobie sprawę z niebezpieczeństwa, jakie niesie ze sobą nieumiejętne zastosowanie zimnych okładów.

Zbyt długie przykładanie lodowego opatrunku może skutkować odmrożeniem, uszkodzeniem tkanek czy  nawet zwiększeniem opuchlizny.

Czas oraz częstotliwość stosowania okładów uzależniona jest od indywidualnych cech organizmu osoby, która doznała kontuzji. Warto również zwrócić uwagę na techniczny aspekt użycia lodowych okładów. W znaczącej liczbie przypadków do urazu dochodzi w miejscu, gdzie nie ma dostępu do źródła lodu.

Środkiem, który z powodzeniem zastąpi zwykły lód, jest Maść Niedźwiedzia Polarny Lód. Produkt ten stworzony został w oparciu o naturalne składniki, wzbogacone zawartością ekstraktów ziołowych.

Dzięki temu Maść Niedźwiedzia Polarny Lód zapewnia schłodzenie uszkodzonej partii ciała w sposób o wiele bezpieczniejszy, niż ma to miejsce w przypadku stosowania tradycyjnych okładów. Wygodna forma maści pozwala na jej użycie w dosłownie każdych warunkach.

Aktywność fizyczna związana jest z ryzykiem doznania kontuzji. I chociaż urazy zdarzają się nawet zawodnikom z wieloletnim doświadczeniem, to jednak najważniejsze, aby w chwili uszkodzenia ciała, podjąć kroki zmierzające do uśmierzenia bólu.

Oczywiście równie ważne jest zastosowanie odpowiednich produktów, takich jak wspomniana Maść Niedźwiedzia Polarny Lód.


Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Check Also

Ból kolana, stawy

Ruch to zdrowie. Jak aktywność fizyczna wpływa na układ kostno-stawowy?

Od lat wiadomo, że aktywność fizyczna to kluczowy element zdrowego trybu życia, który pozwala utrzymać …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz bezpłatne
fragmenty e-booków + BONUSY!

Wypełnij formularz.
Materiały wyślę OD RAZU na Twój e-mail!

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail