Pobierz DARMOWY plan treningowy TABATA KILLER! Schudnij, popraw kodnycję i zacznij się regularnie ruszać! >> Więcej

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Co warto wiedzieć o depilacji laserowej?

5 powodów dla których warto wybrać depilację laserową

Wzrastające włoski, podrażnienia skóry i godziny spędzone na depilacji w łazience doprowadzają Cię do szału? Masz dość zgrzytania zębami, gdy depilator wyrywa oporne włoski? Może warto zastanowić się nad zabiegiem depilacji laserowej?Depilacja laserowa to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Umożliwia usunięcie włosów z dowolnej części ciała.  Jest bezpieczny i dużo mniej bolesny niż tradycyjne metody depilacji. Co najważniejsze – po zakończonej serii zabiegów już nigdy nie będziesz musiała się depilować!

Przygotowaliśmy dla Ciebie zestaw najważniejszych informacji dotyczących zabiegu – oczywiście jeżeli masz pytania, zadaj je śmiało w komentarzu!

Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

Na czym polega zabieg?

Kosmetolog na przygotowaną wcześniej skórę przykłada głowicę lasera. Laser za pomocą zjawiska selektywnej fotoremolizy niszczy strukturę cebulek włosowych – dzięki czemu włosy nie odrastają.

Czy depilacja laserowa boli?

Podczas zabiegu może być odczuwane lekkie pieczenie, uczucie szczypania lub swędzenie – jest to indywiudalna kwestia i zależy od pacjenta. Można jednak poprosić o maść znieczulającą, która złagodzi dolegliwości.

Ile trwa zabieg?

Czas trwania zabiegu jest zależny od tego, jak dużą powierzchnię ciała depilujemy – szczegółowych informacji udzieli nam kosmetolog, po przeprowadzonej przed zabiegiem konsultacji. Średnio możemy mówić o pół do dwóch godzin. Nowoczesne lasery diodowe skracając czas trwania zabiegu, zapewniają też większy komfort pacjentowi – warto więc sprawdzić jakim sprzętem dysponuje gabinet, zanim zdecydujemy się w nim na wykupienie usługi.

Czy włosy będą usunięte po pierwszym zabiegu?

By zabieg usunięcia włosów był w pełni skuteczny, wymagane jest wykonanie kilku serii w odstępach paru tygodni (ich częstotliwość określi kosmetolog). Ilość zabiegów zależy od Twoich indywidualnych cech (takich jak gospodarka hormonalna organizmu), rodzajów włosów (najlepiej usuwa się włosy ciemne i grube) oraz miejsca, w których rosną (trudniej usuwa się włosy na twarzy). W przypadku ciemnych włosów na  nogach może to być ilość między 4 a 6 zabiegów.

Ważne! Jeżeli zdecydujesz się na zabieg depilacji laserowej – minimum miesiąc przed nim unikaj solarium. Dobrze też, by Twoja skóra nie była opalona – lepiej więc wybrać się na zabieg w okresie letnim. Laser depilacyjny w kontakcie z opaloną skórą może ją poparzyć lub spowodować odbarwienia.

Ile kosztuje zabieg?

W zależności od powierzchni ciała, miejsca depilacji oraz gabinetu koszt depilacji waha się między 100 a 500 zł. Jest to cena jednego zabiegu.

Dlaczego warto się zdecydować na zabieg depilacji laserowej?

1. Oszczędzasz pieniądze

Choć koszt jednorazowego zabiegu depilacyjnego może wydawać się drogi, to w perspektywie długoterminowej jest to jedna z najlepszych inwestycji w Twoją urodę – również pod względem finansowym. Zabieg zwraca się z nawiązką już po kilku latach. Nie wierzysz? Weź kartkę i spisz swoje ostatnie wydatki na depilację – kremy, wosk, żyletki, pianki czy wizyty w gabinetach kosmetycznych.

Nie zapomnij doliczyć też balsamy łagodzące podrażnienia! Przemnóż to przez liczbę dni i miesięcy – oszacuj roczny koszt. U niektórych kobiet roczne wydatki na depilację oscylują w granicach 1500-3000 złotych!

2. Oszczędzasz czas

Pomyśl o wszystkich godzinach spędzonych w łazience – walających się kremach depilacyjnych, żyletkach, wacikach. Przypomnij sobie jak żmudne i irytujące było usunięcie włosów z niektórych, trudniej dostępnych zakamarków ciała. By dokładnie usunąć wszystkie włosy nieraz trzeba było spędzić w łazience nawet dwie godziny i solidnie się nagimnastykować.

Wiesz ile czasu spędziłaś na depilacji?

Przy depilacji raz w tygodniu – to aż 8 godzin miesięcznie. Razem to daje… 96 godzin rocznie. W ciągu roku spędzasz pełne 4 dni na samej depilacji ciała, a w ciągu całego życia… ponad 160 dni!

Zastanów się jak dużo przyjemniej można było spożytkować wszystkie te godziny.

3. Ciało jest piękniejsze

Koniec z podrażnioną skórą, wrastającymi włoskami i krwawiącymi zacięciami.  Zwłaszcza to co było irytujące  w okolicach nóg, gdy włoski zaczynały odrastać, a były za krótkie by usunąć je woskiem lub depilatorem. To samo w strefie bikini – gdy krem nie chciał „chwycić” za krótki włosków.

Jeżeli wybierzesz depilację laserową – możesz zapomnieć o frustrujących „okresach przejściowych”. Teraz pozostanie ci tylko wcieranie balsamu i delektowanie się gładką skórą pod palcami 🙂

4. Depilacja laserowa to mniej bólu

Chyba najważniejszy argument. Pamiętasz ile razy zacięłaś się podczas depilacji? Pamiętasz jak bolesne jest wyrywanie włosów depilatorem? A ten paraliżujący dreszcz, gdy plaster z woskiem odrywa się od Twojego ciała? Zacięcia, podrażnienia skóry – i tak za każdym razem.

W przypadku zabiegu usuniesz włosy raz i masz święty spokój do końca życia.

A Ty jaki rodzaj depilacji wybrałaś? Który uważasz za najlepszy? Jakie masz problemy z depilacją – pisz w komentarzu, postaramy się odpowiedzieć.

Również jeżeli masz jakieś pytania dotyczące samej depilacji laserowej – zadaj je śmiało w komentarzu!

Artykuł przygotowany przy merytorycznym wsparciu Depilacja.pl

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Tabata Killer!

Pobierz plan treningowy TABATA KILLER na 30 dni!

Zacznij regularnie ćwiczyć, schudnij i zadbaj o super kondycję!

Więcej informacji

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Check Also

Telekonferencja związana z wynikami badania krwi.

Interpretacja wyników krwi online. Jak się przygotować i jakie informacje uzyskamy

W chwili, gdy nasz organizm zaczyna źle funkcjonować, niezależnie w jakiej części ciała leży przyczyna, …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Test #001

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail