bluzki i swetry

Pani Jesień – najmodniejsze kolory natury w polskiej modzie

Nie sposób nie zauważyć, że kolorystyka sezonowych kolekcji wyjątkowo często inspirowana jest otaczającą przyrodą. Wiosną chętnie wyciągamy z szafy ubrania w kolorze soczystej limonki, kolorem lata była cytrynowa żółcień, jesień natomiast obfituje w zgaszone barwy ziemi. Możesz się o tym przekonać na przykładzie najnowszych kolekcji polskich marek.

Jak namalować jesień?

Zabarwiony na złoto jesienny pejzaż składa się z głębokich, ale nie neonowych barw. Pośród barwnej mozaiki można dopatrzyć się wielu odcieni czerwieni, oranżu i brązu. Ciągle spotykana jest też zieleń, ale jej tonacja bardzo różni się od tej znanej nam z wczesnej wiosny. Zamiast limonki mamy więc khaki i jej ciemne butelkowe oraz szmaragdowe tony.

Zmiana palety nie powinna jednak nas smucić. Przytłumione barwy nosi się zdecydowanie łatwiej niż neony, które wymagają sporej ostrożności. Ciągle obowiązuje nas klasyczny podział na typy urody, ale na tym polu zdecydowanie trudniej o wpadkę.

Prawdziwe, jesienne barwy

W zgaszone odcienie zieleni obfituje najnowsza kolekcja marki Tova. Bardzo często towarzyszą im oparte głównie na brązach wzory. Jasny róż i błękit to jedyne ślady po wiosennej, pastelowej kolekcji. Obydwa kolory zaskakująco dobrze komponują się z barwą khaki. Wśród kolorów jest stosunkowo mało czerni.

Skutecznie suplementuje ją równie elegancki granat. Na bardzo zbliżonej tonacji barw bazuje jesienna oferta marki Muso. Geometryczne wzory zastąpiły jednak nieregularne, abstrakcyjne desenie inspirowane światem natury.

W jesiennej kolekcji Patrizia Aryton obok wyżej wspominanych barw pojawia się także głęboka czerwień. Luźna, wełniana kurtka w tym kolorze to niezwykle oryginalne rozwiązanie. Czerwień nadała szlachetnym materiałom (wełna z suri alpaki) jeszcze bardziej eleganckiego wyrazu.

bluzki damskie

Bluzki damskie w Balladine

I powiodło się życie szarym, monotonnym krokiem…

O ile w języku literatury szarość i monotonia to nadal terminy synonimiczne, to w modzie zasada ta dawno jest nieaktualna. Szary pojawił się w kolekcjach wszystkich wspomnianych marek.

Naturalne, wełniane swetry od Tovy i Patrizia Aryton będą się doskonale prezentować na tle bardziej wyrazistego dołu. Szarość zdominowała także ofertę marki Redi Fashion. Niektórym projektom towarzyszą inspirowane ludowym rękodziełem filcowe elementy, które tworzą z bazowym kolorem idealny duet. Przykład ten prowadzi nas do ostatecznej konkluzji, wedle której jesień po polsku oznacza przede wszystkim klasykę i naturalność.

swetry

Swetry w Balladine

Wszystkie wzmiankowane kolekcje znajdziesz w multibrandowym sklepie Balladine. To ponad 60 polskich marek w jednym miejscu! Zapraszamy na Balladine.com i do salonów firmowych w Warszawie.


Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Check Also

Co to jest mikrobiom

Mikrobiom – tajemniczy ekosystem ukryty wewnątrz nas

Mikrobiom to pojęcie, które popularność zdobyło całkiem niedawno, jednak mikroorganizmy, które go tworzą, a które …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz bezpłatne
fragmenty e-booków + BONUSY!

Wypełnij formularz.
Materiały wyślę OD RAZU na Twój e-mail!

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail