3 rzeczy, które warto wiedzieć przed założeniem aparatu na zęby

Piękne i równe zęby nie jest nieosiągalnym marzeniem. W większości przypadków wystarczy tylko trochę cierpliwości oraz pomocy specjalistów, by po pewnym czasie móc cieszyć się idealnym uzębieniem. Najlepszym rozwiązaniem, które gwarantuje wyrównanie zębów, jest aparat ortodontyczny. Jednak przed podjęciem decyzji o jego założeniu, warto poznać parę faktów na ten temat.

Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

Po pierwsze: proste zęby to zdrowe zęby!

Zapewne niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że proste zęby to nie tylko ładny wygląd, ale również kwestia zdrowotna. Dzięki temu, że zęby nie nachodzą na siebie, łatwiejszy staje się ich mycie. W ten sposób szczoteczka może dotrzeć do wszystkich miejsc.

Czyste zęby sprawiają, że nie trzeba przejmować się próchnicą oraz paradontozą. Poza tym proste zęby wpływają na zdrowie stawów skroniowo-żuchwowych, a także przyzębia. Warto również pamiętać o tym, że dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, ważne jest dokładne rozdrabnianie pokarmu, co przyczynia się do właściwego działania układu pokarmowego. Należy zaznaczyć, że jest to możliwe głównie dzięki zdrowym i prostym zębom.

Po drugie: prostowanie zębów bez względu na wiek

Niektórzy uważają, że aparaty ortodontyczne są odpowiednie tylko dla dzieci lub nastolatków. Oczywiście jest to błędne myślenie. Wiek nie jest żadnym ograniczeniem w przypadku aparatu na zęby. Może jedynie wpłynąć na długość leczenia. Jednak zarówno młode osoby, jak i nieco starsze bez problemu mogą założyć stały bądź ruchomy aparat.

Warto zauważyć, że dla wielu dorosłych osób walory estetyczne stanowią główny aspekt, który decyduje o tym, że nie wybierają leczenia aparatem ortodontycznym. W takim przypadku należałoby zdecydować się na prawie niewidoczny aparat lingwalny. Jego charakterystyczną cechą jest to, że znajduje się po wewnętrznej stronie jamy ustnej.

Dzięki czemu postronne osoby nie są w stanie go zauważyć. Warto jednak pamiętać o tym, by wybrać odpowiednich specjalistów jak na przykład tych ze strony: https://www.orto-magic.eu/.

Po trzecie: zacznij szybciej leczyć zęby

Choć nie ma żadnych przeciwwskazań odnośnie wieku osoby, która może zacząć nosić aparat ortodontyczny, to trzeba pamiętać o tym, jak ważne jest jak najwcześniejsze leczenie zębów. Przede wszystkim trzeba zdać sobie sprawę z tego, że dotyczy to również zębów mlecznych.

Choć one i tak w końcu wypadną, to jednak już wtedy dzieci uczą się prawidłowych zachować, które zaprocentują w przyszłości. Dlatego warto już w wieku ośmiu do dwunastu lat wybrać się z dzieckiem do stomatologa lub ortodonty. Wtedy uzębienie powinno być już w pełni ukształtowane.

Należałoby również podkreślić, że bardzo ważna jest kontrola niektórych zachować wśród najmłodszych dzieci. Większości z nich jest przyczyną powstawania wad zgryzu. Dlatego ich eliminowanie pozwoli nie tylko na zaoszczędzenie czasu, ale również zdrowia i pieniędzy.

Nabyte przyczyny wady zgryzu

  • Ssanie kciuka,
  • Stosowanie złych smoczków,
  • Nadmierne oddychanie przez usta.

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu 

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Przeczytaj też:

Chcesz szybko i skutecznie schudnąć?

Sprawdź nasze diety i poradniki odchudzania. Poprowadzimy Cię krok po kroku, pokażemy jak ćwiczyć, co jeść i jak się motywować, by odchudzanie było skuteczne i trwałe.

Nasze diety i poradniki to idealne propozycje dla kobiet, które chcą rozpocząć zdrowy tryb życia oraz czuć się fantastycznie każdego dnia.

Codziennie będziesz pełna energii, a waga pokaże ubywające jak szalone kilogramy.

Tak, pokaż mi diety!

Podobał Ci się ten artykuł?

Zostaw swój e-mail, a wyślemy Ci informacje o nowych ćwiczeniach, poradach i dietach!

Dziękujemu za zapisanie do Newslettera

Check Also

izielnik

iZielnik naturalne

Bardzo modne, ale i świadczące o coraz większej naszej świadomości w tym obszarze, jest  ostatnimi …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments