Jakie są najlepsze metody na rozstępy.
Metody na rozstępy - jakie są najlepsze?

Usuwanie rozstępów – najlepsze metody

Z problemem tym zmaga się wiele kobiet. Rozstępy najczęściej pojawiają się w okresie dojrzewania, po ciąży lub w przypadku szybkiego wzrostu masy ciała. Rynek prezentuje multum sposób na walkę z nimi, a my poznamy właśnie te najskuteczniejsze.

Zerwanie włókien kolagenowych podczas szybkiego rozciągania skóry powoduje pojawienie się rozstępów. Remedium jest dostarczenie rozstępom kolagenu. Jak tego dokonać?

1. Preparaty i kremy

Pomogą nam głównie w przypadku świeżych i niewielkich zmian. Z rozstępami, które towarzyszą nam od lat, z reguły nie mają większych szans. Kremy na rozstępy często zawierają ekstrakty roślinne, witaminy oraz kluczowe dla sprawy włókna kolagenowe i mogą okazać się pomocnym narzędziem w domowych sposobach leczenia. Jednak, gdy problem jest rozległy, warto skierować swe kroki do gabinetu medycyny estetycznej, gdzie usuwanie rozstępów może być wykonane kilkoma popularnymi metodami.

Najlepsze metody na usuwanie rozstępów.
W usuwaniu rozstępów najlepiej połączyć kosmetyki i zabiegi pielęgnacyjne.

2. Laser

Jednym z lepszych narzędzi do walki z rozstępami jest laser. Nic dziwnego, jest to precyzyjna i skuteczna forma leczenia zmian skórnych. Dlaczego? Laser rani naszą skórę. Działa w głębokich warstwach skóry i w tej skali kontrolowanie pali komórki, pobudzając skórę do naturalnej regeneracji, a co za tym idzie, produkcji kolagenu, który to następnie wypełnia ubytki i redukuje rozstępy.

Laser działa bardzo precyzyjnie. Po zabiegu występować może zaczerwienienie, które jednak ustępuje po kilku dniach.

Jak przygotować skórę do zbiegu? Wystarczy, że będzie ona czysta i bez zapalnych zmian skórnych. Po samym zabiegu ograniczmy używanie drażniących produktów pielęgnacyjnych (zawierających alkohol), a także substancji złuszczających. Warto również ograniczyć się od nadmiernego pocierania uszkodzonej skóry.

Sam zabieg przebiega raczej bezboleśnie, ale mamy możliwość skorzystania ze znieczulenia w formie maści.

Jakie możemy uzyskać efekty? Dzięki tej metodzie, uzyskamy jędrną i zdrowo wyglądającą skórę bez rozstępów. Aby efekt był naprawdę zadowalający, należy wykonać ten zabieg w formie serii, na który składają się zazwyczaj 4-7 zabiegów, w zależności od potrzeb.

Przeciwwskazania do usunięcia rozstępów laserem obejmują: ciążę, choroby typu cukrzyca, choroby nowotworowe, zakażenia i infekcje skórne. Przed zabiegiem nie powinno się przyjmować antybiotyków, preparatów zawierających retinoidy oraz niektóre zioła, takie jak skrzyp czy dziurawiec.

Koszt leczenia laserem z reguły waha się w granicach do 2000 tysięcy złotych.

Jakie są najlepsze metody na usuwanie rozstępów.
Przy usuwaniu rozstępów laserem nasza skóra będzie piękna.

3. Dermabrazja

Dermabrazja jest bardziej inwazyjnym zabiegiem i polega na usunięciu wierzchniej warstwy naskórka oraz skóry właściwej, by pobudzić ją do regeneracji. Wykorzystuje się do tego specjalne narzędzie, zawierające szczotkę. Jest to zabieg, który wymaga kilku dni rekonwalescencji, w których to mogą występować bóle, zaczerwienienie i ogólny dyskomfort. Po leczeniu, skóra odnawia się bez rozstępów.

4. Mezoterapia

Możemy również skorzystać z mezoterapii, która polega na wprowadzaniu pod skórę wkłuciami preparatu leczniczego – w tym wypadku zawierającego kolagen oraz retinol. Jest to bardzo skuteczna metoda i daje świetne efekty. Możemy również zdecydować się na Mezoterapię bezigłową, która nie wykorzystuje metody wkuć, co wiąże się z mniejszym bólem.

Aby uzyskać zadowalający efekt, zazwyczaj wykonuje się ten zabieg w seriach, od 3-5 zabiegów.

Jak widać, istnieje wiele metod na walkę z rozstępami – wystarczy wybrać ten, który najbardziej nam odpowiada.

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu 

Check Also

Ból kolana, stawy

Ruch to zdrowie. Jak aktywność fizyczna wpływa na układ kostno-stawowy?

Od lat wiadomo, że aktywność fizyczna to kluczowy element zdrowego trybu życia, który pozwala utrzymać …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz bezpłatne
fragmenty e-booków + BONUSY!

Wypełnij formularz.
Materiały wyślę OD RAZU na Twój e-mail!

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail