Zabieg, który powiększa piersi dzięki własnemu tłuszczowi.
Reimplentacja to jeden z najbezpieczniejszych zabiegów na powiększenie piersi

Reimplantacja tkanki tłuszczowej

Współcześnie wiele kobiet decyduje się na powiększenie piersi czy pośladków. Najczęściej ze względów czysto estetycznych – chciałyby poczuć się lepiej w swoim ciele i być bardziej pewne siebie. Tego typu operacje pozwalają także kobietom po mastektomii na rekonstrukcję piersi lub rozwiązują problem zbyt dużej asymetrii biustu.

Jednakże nie wszystkie metody są skuteczne i bezpieczne. Operacje niosą za sobą wysokie ryzyko powikłań, ale również, przy aplikacji implantów wypełnionych silikonem, możliwość osiągnięcia efektu sztucznego wyglądu biustu, szczególnie przy za dużym rozmiarze. Naprzeciw wychodzi więc najnowocześniejsze rozwiązanie chirurgii estetycznej – reimplantacja własnej tkanki tłuszczowe

Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

Czym jest zabieg reimplantacji tkanki tłuszczowej?

Zapytaliśmy ekspertów z Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznego DER-MED w Katowicach i Krakowie, czym właściwie jest reimplantacja tkanki tłuszczowej i jak wygląda zabieg. Przeszczep własnej tkanki tłuszczowej przebiega dwuetapowo i polega na odessaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej podczas liposukcji, a następnie wykorzystaniu jej ponownie w celu uzupełnienia ubytków, wyrównania dysproporcji czy powiększenia miejsc wymagających wypełnienia – tłumaczą eksperci.

Lekarze chirurgii estetycznej do tej pory wykorzystywali sztuczne wypełniacze w postaci tzw. preparatów permanentnych bądź kwasu hialuronowego, jednak było to rozwiązanie krótkotrwałe oraz ryzykowne, ponieważ wiązało się z możliwością odrzutu ciała obcego przez organizm, a także pojawieniem się alergii lub stanów zapalnych. Własny tłuszcz natomiast uważany jest za naturalny i jedyny idealny wypełniacz, który nie tylko wykazuje pozytywne efekty długofalowe, lecz także jest znacznie bezpieczniejszy – zapewnia  pełną kompatybilność, hipoalergiczność oraz nietoksyczność.

Dowiedzieliśmy się również, że najbardziej polecaną techniką liposukcji przy równoczesnym przeszczepie tłuszczu jest liposukcja wodna urządzeniem Body Jet, która wiedzie prym wśród najbardziej precyzyjnych i mało inwazyjnych technik odsysania tłuszczu. Body Jet razem z elastyczną kaniulą jest wprowadzany pod skórę i za pomocą roztworu wody wypłukuje komórki tłuszczowe, oddzielając je od innych tkanek.

Tłuszcz jest rozbijany i usuwany z organizmu, przy czym w porównaniu do innych technik, niwelowana jest ilość dodatkowo wydalanych substancji, dzięki czemu występuje niskie ryzyko powstania sińców, a czas rekonwalescencji jest znacznie skrócony.

Po zabiegu liposukcji wodnej lekarze chirurgii estetycznej odpowiednio przygotowują pozyskaną od pacjenta tkankę tłuszczową – oczyszczają ją i odizolowują od innych substancji. Następnie  przeprowadzają reimplantację gotowego już tłuszczu do piersi czy pośladków, co skutkuje naturalnymi procesami odbudowy objętości oraz ich wypełnienia.

Jakie są efekty?

Efekty są znakomite i widoczne na dwóch płaszczyznach – w wyniku liposukcji następuje wymodelowanie sylwetki oraz redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej z problematycznych okolic. Dodatkowo, poprzez procedurę liposukcji wodnej, nie dochodzi do uszkodzenia tkanek i naczyń krwionośnych otaczających komórki tłuszczowe, dzięki czemu otrzymuje się nienaruszony i najwyższej jakości naturalny wypełniacz.

Zabieg przeszczepu tłuszczu pomaga w wyrównaniu proporcji ciała, a także nadaniu biustowi i pośladkom jędrności, obszar poddany zabiegowi ulega podniesieniu oraz powiększeniu. Biust jest wymodelowany, nie występuje także efekt sztuczności, uzupełnione zostają ubytki oraz niwelacja ewentualnej asymetrii, a pośladki zostają uwypuklone. Zabieg reimplantacji tkanki tłuszczowej pozwala również kobietom po mastektomii na przywrócenie usuniętej piersi, co umożliwia im na nowo cieszyć się pewnością siebie.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Zabieg uważany jest przez specjalistów chirurgii estetycznej za stosunkowo bezpieczny, szczególnie ze względu na małą inwazyjność oraz zredukowane do minimum ryzyko wystąpienia powikłań w postaci blizn i innych skutków ubocznych. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym.

Dzięki precyzyjnemu działaniu zarówno liposukcji wodnej, jak i procedur zabiegu reimplantacji nie tylko zmniejszona jest bolesność w trakcie i po, lecz także zminimalizowany jest czas rekonwalescencji. Nie wymaga się również hospitalizacji pacjenta.

Zabieg reimplantacji tkanki tłuszczowej wraz z liposukcją Body Jet przeprowadzany jest między innymi w Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznym DER-MED, mieszczącym się w Katowicach oraz Krakowie.

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Check Also

Co to są składniki odżywcze?

Co to są składniki odżywcze i dlaczego są tak ważne w zdrowej diecie?

Często możemy usłyszeć, że aby dieta była zdrowa, to powinna być zbilansowana, a co za …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz bezpłatne
fragmenty e-booków + BONUSY!

Wypełnij formularz.
Materiały wyślę OD RAZU na Twój e-mail!

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail