Energia nie bierze się w naszym organizmie znikąd. Jeśli zagłębić się w skomplikowane, biochemiczne mechanizmy, które rządzą naszym zdrowiem, z całą pewnością natkniemy się na element powtarzalny i wspólny dla wszystkich narządów. Jest nim koenzym Q10. Za pośrednictwem tego witalnego składnika diety nasz organizm jest odżywiony, pełen energii, wolniej się starzeje i jest odporny na wolne rodniki. Oto kilka słów o ubichinolu.
Suplementacja ubichinolem – dlaczego warto kupić koenzym Q10?
Łańcuch oddechowy jest fundamentalnym procesem odpowiedzialnym za nasze istnienie. Koenzym Q10 odgrywa tutaj bardzo ważną rolę. Oprócz tego ma on bardzo silne działanie przeciwutleniające. Działanie koenzymu Q10 chroni komórki i narządy przed starzeniem się i zmianami nowotworowymi. Co więcej, składnik ten może stabilizować funkcję błon komórkowych, które to zatrzymują wewnątrz bardzo ważne mikroskładniki, takie jak magnez czy potas.
Jak widać ubichinol jest szalenie ważnym składnikiem naszej diety. Skład brać koenzym Q10? Przede wszystkim z bogatej, zróżnicowanej diety, w której ważne miejsce ma jakościowe mięso, ryby morskie oraz warzywa, takie jak soja lub szpinak. Wiadomo jednak, że w dzisiejszych czasach uboga dieta jest plagą cywilizacyjną i wiele osób narzeka na słaby stan zdrowia, wynikający z nieodpowiedniego odżywiania się. W takich okolicznościach można pomyśleć o suplemencie diety koenzymie Q10. Jaka dawka ubichinolu? Specjaliści wskazują na 100 mg koenzymu Q10 w porcji suplementu jako idealnej dawki do utrzymania równowagi biologicznej.
Sprawdź rekomendowany Ubichinol Koenzym Q10:
https://sklep.kenayag.com.pl/82-ubichinol-koenzym-q10-50-mg-60-kapsulek.htm
Efekty niedoboru koenzymu Q10
Deficyt ubichinolu może być odczuwalny, jednak symptomy ciężko jest powiązać i jednoznacznie wskazać na nieodpowiednią dietę. Narządy, które są mocno uzależnione od koenzymu Q10, jak np. serce, będą odczuwały jego braki. W codziennym funkcjonowaniu objawi się to nadmiernym zmęczeniem, brakiem sił i motywacji do życia. Mała ilość koenzymu Q10 wyraźnie wpływa na wydolność organizmu i na jego zdolność do produkowania energii.
Szczególnie wrażliwym na działanie koenzymu Q10, a także na jego niedobory jest układ sercowo-naczyniowy. Aż 75% osób, które narzekają na pracę tego układu ma częściowe lub spore niedobory koenzymu Q10. Chcąc prowadzić odpowiednią profilaktykę warto już zawczasu sięgnąć po suplement ubichinol.
Z koenzymem Q10 często można spotkać się także przy okazji kupowania produktów kosmetycznych. Dzieje się tak, gdyż suplement ten w znaczący sposób spowalnia proces starzenia się komórek. Niedobory ubichinolu przejawiają się zmarszczkami, zmęczoną cerą, miejscowym zwiotczeniem i nierównościami.
Osobom, które zdecydują się na koenzym Q10 w tabletkach, warto zwrócić uwagę, że najefektywniejsze preparaty posiadają zawartość tego mikroskładnika nie mniejszą niż 50 mg. Stosunkowo duża dzienna dawka wynika z tego, że w ludzkim jelicie ubichinol jest słabo przyswajalny.
Artykuł przygotowany przez partnera serwisu