jakie są zalety plastrów oczyszczających
Dlaczego warto korzystać z plastrów oczyszczających.

Efekty plastrów oczyszczających

Plastry oczyszczające to gigantyczny biznes, który posiada de facto dwa wielkie centra: Chiny oraz Stany Zjednoczone. Sama terapia wywodzi się z tradycyjnej medycyny chińskiej, gdzie stosowana była przede wszystkim jako uzupełnienie akupunktury i wiele z jej teoretycznych założeń pokrywa się z tym, co przekazuje nam akupunktura. Z kolei USA to kraj, w którym każdego miesiąca sprzedają się setki tysięcy plastrów. W naszym kraju plastry oczyszczające znajdziemy przede wszystkim w sklepach internetowych jako produkty importowane. Jak działa plaster oczyszczający?

Plastry okiem chemika

Same plastry oczyszczające nie wyglądają zbyt efektownie, ale to nie ich wygląd jest ważny. Ich zadaniem jest usuwanie toksyn z organizmu, które gromadzą się w stopach i dlatego też plastry umieszcza się na stopach właśnie. Powinny być przyklejane na okres nocnego wypoczynku przez okres co najmniej kilku dni, a pełna terapia zajmuje około 2-3 tygodni.

Plastry nasączone są olejkami eterycznymi oraz mieszanka bardzo różnych substancji naturalnego pochodzenia. W zależności od producenta, w plastrach oczyszczających możemy znaleźć między innymi ocet bambusowy, ocet drzewny, liść loquat, citronellę, di amonit, witaminę C, dekstryny i wiele, wiele innych substancji o bardzo różnych właściwościach. Co bardzo istotne, ich zadaniem, przynajmniej teoretycznie, nie jest wnikanie do organizmu, ale przyciąganie do siebie innych substancji.

Plastry okiem fizyka

To właśnie efektowi przyciągającemu zawdzięczamy sposób działania plastrów oczyszczających. W czasie odpoczynku wiele toksyn jest uwalnianych z komórek i wędrują one wraz z krwią przez cały organizm. Część trafia do wątroby i jest tam utylizowana, nie bez strat dla samej wątroby. Reszta po prostu odkłada się w innych częściach organizmu. W przypadku osób stosujących plastry oczyszczające, dzięki przyciąganiu jonów, jak dowodzą producenci plastrów, część toksyn jest przejmowana właśnie przez ich produkt. Nietrudno zauważyć, że przez pierwsze kilka nocy zdejmowane rano plastry oczyszczające mają  ciemny, brązowy, a nawet czarny odcień, a po kilkunastu dniach zdejmowane są niemal czyste.

Krytycy plastrów podnoszą, że nikt nie był w stanie do tej pory udowodnić skuteczności działania plastrów, a większość substancji, jakie na nich się odkłada, pochodzi bezpośrednio z naskórka znajdującego się na stopach. Wykonanie silnego peelingu przed  pierwszym założeniem plastrów oczyszczających sprawia, że już po pierwszej nocy będą one niemal czyste, kiedy się je rano zdejmie.

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu 

Check Also

Jak mierzyć temperaturę temometrem bezdotykowym - instrukcja krok po kroku

Jak prawidłowo mierzyć temperaturę termometrem bezdotykowym?

Zastanawiasz się jak prawidłowo zmierzyć temperaturę termometrem bezdotykowym? Nie wiesz, jak działa taki termometr? Dlaczego …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz bezpłatne
fragmenty e-booków + BONUSY!

Wypełnij formularz.
Materiały wyślę OD RAZU na Twój e-mail!

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail