jakie są zalety plastrów oczyszczających
Dlaczego warto korzystać z plastrów oczyszczających.

Efekty plastrów oczyszczających

Plastry oczyszczające to gigantyczny biznes, który posiada de facto dwa wielkie centra: Chiny oraz Stany Zjednoczone. Sama terapia wywodzi się z tradycyjnej medycyny chińskiej, gdzie stosowana była przede wszystkim jako uzupełnienie akupunktury i wiele z jej teoretycznych założeń pokrywa się z tym, co przekazuje nam akupunktura. Z kolei USA to kraj, w którym każdego miesiąca sprzedają się setki tysięcy plastrów. W naszym kraju plastry oczyszczające znajdziemy przede wszystkim w sklepach internetowych jako produkty importowane. Jak działa plaster oczyszczający?

Plastry okiem chemika

Same plastry oczyszczające nie wyglądają zbyt efektownie, ale to nie ich wygląd jest ważny. Ich zadaniem jest usuwanie toksyn z organizmu, które gromadzą się w stopach i dlatego też plastry umieszcza się na stopach właśnie. Powinny być przyklejane na okres nocnego wypoczynku przez okres co najmniej kilku dni, a pełna terapia zajmuje około 2-3 tygodni.

Plastry nasączone są olejkami eterycznymi oraz mieszanka bardzo różnych substancji naturalnego pochodzenia. W zależności od producenta, w plastrach oczyszczających możemy znaleźć między innymi ocet bambusowy, ocet drzewny, liść loquat, citronellę, di amonit, witaminę C, dekstryny i wiele, wiele innych substancji o bardzo różnych właściwościach. Co bardzo istotne, ich zadaniem, przynajmniej teoretycznie, nie jest wnikanie do organizmu, ale przyciąganie do siebie innych substancji.

Plastry okiem fizyka

To właśnie efektowi przyciągającemu zawdzięczamy sposób działania plastrów oczyszczających. W czasie odpoczynku wiele toksyn jest uwalnianych z komórek i wędrują one wraz z krwią przez cały organizm. Część trafia do wątroby i jest tam utylizowana, nie bez strat dla samej wątroby. Reszta po prostu odkłada się w innych częściach organizmu. W przypadku osób stosujących plastry oczyszczające, dzięki przyciąganiu jonów, jak dowodzą producenci plastrów, część toksyn jest przejmowana właśnie przez ich produkt. Nietrudno zauważyć, że przez pierwsze kilka nocy zdejmowane rano plastry oczyszczające mają  ciemny, brązowy, a nawet czarny odcień, a po kilkunastu dniach zdejmowane są niemal czyste.

Krytycy plastrów podnoszą, że nikt nie był w stanie do tej pory udowodnić skuteczności działania plastrów, a większość substancji, jakie na nich się odkłada, pochodzi bezpośrednio z naskórka znajdującego się na stopach. Wykonanie silnego peelingu przed  pierwszym założeniem plastrów oczyszczających sprawia, że już po pierwszej nocy będą one niemal czyste, kiedy się je rano zdejmie.

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu 

Przeczytaj też:

Chcesz szybko i skutecznie schudnąć?

Sprawdź nasze diety i poradniki odchudzania. Poprowadzimy Cię krok po kroku, pokażemy jak ćwiczyć, co jeść i jak się motywować, by odchudzanie było skuteczne i trwałe.

Nasze diety i poradniki to idealne propozycje dla kobiet, które chcą rozpocząć zdrowy tryb życia oraz czuć się fantastycznie każdego dnia.

Codziennie będziesz pełna energii, a waga pokaże ubywające jak szalone kilogramy.

Tak, pokaż mi diety!

Podobał Ci się ten artykuł?

Zostaw swój e-mail, a wyślemy Ci informacje o nowych ćwiczeniach, poradach i dietach!

Dziękujemu za zapisanie do Newslettera

Check Also

izielnik

iZielnik naturalne

Bardzo modne, ale i świadczące o coraz większej naszej świadomości w tym obszarze, jest  ostatnimi …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments