Zumba to jest to!

Całą Polskę ogarnęło szaleństwo sportowego tańca, chociaż nikt nie przypuszczał, że Polki tak chętnie będą spalały kalorie w rytm latynoamerykańskich przebojów. Bo właśnie tym, co przyciąga na zajęcia tłumy kobiet, jest świetna zabawa, a ta jest w Zumbie gwarantowana.

Zumba to nic innego jak połączenie elementów tańców latynoamerykańskich z aerobikiem, wymyślone przez tancerza i choreografa Alberto Pereza w Kolumbii w połowie lat 90. ubiegłego wieku. Fachowo Zumba fitness jest treningiem wytrzymałościowym i cardio, ale zajęcia Zumby bardziej przypominają szaloną zabawę taneczną niż mozolne rzeźbienie ciała. Instruktor Zumby, podobnie jak podczas innych zajęć fitness, pokazuje prosty układ kroków dopasowany do muzyki, a uczestniczki starają się go naśladować. Standardowe zajęcia trwają 45-60 min i mogą być połączone z ćwiczeniami mięśni brzucha lub ćwiczeniami rozciągającymi na zakończenie zajęć.

Jakie korzyści ma dla nas Zumba?

W Zumbie najważniejsza jest świetna zabawa, a że przy okazji prawie niezauważalnie spalają się kalorie (w trakcie jednych zajęć może to być nawet 600 kcal) to tylko wisienka na torcie. Dodatkowo okazuje się, że Zumba oprócz poprawy ogólnej kondycji naszego organizmu i wysmuklenia oraz ujędrnienia sylwetki, gwarantuje także poprawę samopoczucia i dużą dawkę optymizmu.

Dla kogo?

Kolejnym powodem, dla którego Zumba tak szybko osiągnęła popularność w naszym kraju jest fakt, że nie ma ona ograniczeń wiekowych ani kondycyjnych. Może ją ćwiczyć każdy, nie są potrzebne żadne specjalne umiejętności. W klubach fitness ramię w ramię ćwiczą nastolatki oraz panie po 50-tce. Nie bez powodu Zumba po gruzińsku znaczy „wystarczy tylko chcieć”.

Gdzie ćwiczyć?

Obecnie Zumbę można ćwiczyć w praktycznie każdym klubie fitness, który oferuje zajęcia zorganizowane z instruktorem. Dodatkowo niektórzy instruktorzy Zumby wynajmują również sale poza klubami fitness, np. w szkołach, domach kultury, klubach osiedlowych, gdzie jednorazowo ćwiczyć może więcej osób.

Nawet, jeżeli w twojej okolicy nie ma miejsca, w którym można ćwiczyć Zumbę, jeszcze nic straconego. Możesz ćwiczyć również w domowym zaciszu – wystarczy odtwarzacz płyt DVD, płyta z ćwiczeniami, trochę wolnego miejsca w salonie i już można radosnym, tanecznym krokiem Zumby gubić nadmiarowe kilogramy. Dodatkowo, jeżeli masz w domu konsolę Nintendo Wii, PSP 3 lub Xbox 360 z powodzeniem możesz odtwarzać na niej układy choreograficzne i zaprosić do wspólnej zabawy całą rodzinę.

Ile to kosztuje?

Pojedyncze zajęcia w zależności od miasta, w którym mieszkamy kosztują 15-20 zł, natomiast karnety to wydatek ok. 60zł (4 zajęcia) lub 100zł (8 zajęć). Zumba nie wymaga zakupu kosztownego stroju sportowego, wystarczy ubranie niekrępujące ruchów oraz wygodne buty, chęć zrobienia czegoś dla siebie dodajemy gratis.

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Check Also

Zumba to połączenie dobrej zabawy i ruchu.

Recenzja: Zumba Fitness Rush

 Gra Zumba Fitness Rush to dynamiczny trening całego ciała pod przykrywką rozrywki, świetnie się bawisz, …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail