Pobierz DARMOWY plan treningowy TABATA KILLER! Schudnij, popraw kodnycję i zacznij się regularnie ruszać! >> Więcej

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Aloes na odchudzanie
Jak stosować aloes by się odchudzić?

Pij aloes na zdrowie i szczupłą sylwetkę!

Nie ma chyba drugiej równie wartościowej dla zdrowia i urody rośliny jak aloes. Stanowi on remedium na liczne dolegliwości. Trzeba ponadto przyznać, że jest to naturalny eliksir, pomagający w leczeniu wielu chorób. Wpływa korzystnie na kondycję skóry, a także, jak zostało niedawno potwierdzone przez badaczy, pomaga w procesie skutecznego gubienia zbędnych kilogramów.

W jaki sposób aloes sprawia, że sprawnie i szybko chudniemy? Jak stosować preparaty na bazie tej rośliny, żeby uzyskać piękną figurę, bez pojawienia się niepożądanego efektu jo-jo? O tym wszystkim opowiemy w niniejszym artykule.

Prozdrowotne właściwości aloesu

Aloes jest sukulentem, o niezmiernie bogatym składzie. Można w nim znaleźć ponad 150 różnych substancji aktywnych, które znajdują się przede wszystkim w żelowatym miąższu. Wykorzystuje się go powszechnie w przemyśle spożywczym, farmakologicznym i kosmetycznym. Jest nieoceniony we wspomaganiu leczenia ran i oparzeń, reguluje działanie niemal wszystkich układów wewnętrznych, normuje ciśnienie krwi i poziom cholesterolu. A to tylko kilka wybranych sposobów praktycznego wykorzystania go dla dobra naszych organizmów.

Za wszystkie właściwości tej rośliny odpowiada jej bogaty skład. W aloesie znajdujemy niemal wszystkie witaminy, w tym A, C, E oraz niektóre z grupy B. Dodatkowo znajdziemy w nim również między innymi polisacharydy, polifenole, antrachinony i enzymy.

W jaki sposób aloes wspomaga odchudzanie?

Skupmy się teraz na odchudzających właściwościach tej niezwykłej rośliny. W jaki sposób może ona pomagać w skutecznym gubieniu kilogramów?

Lepsze działanie układu pokarmowego

Przede wszystkim aloes wspomaga przemianę materii. Odbywa się to na wielu różnych poziomach. Wzmaga wydzielanie kwasów żołądkowych, sprawiając, że łatwiej trawimy spożywane pokarmy. Jego właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne pozwalają również wyleczyć wszelkie uszkodzenia i rany układu pokarmowego, dzięki czemu substancje odżywcze mogą się zdecydowanie lepiej wchłaniać.

Przyspieszona przemiana materii to gwarancja skuteczniejszego i szybszego spalania kalorii, redukcji zmagazynowanej wcześniej tkanki tłuszczowej, a co za tym idzie również niepotrzebnych kilogramów.

Oczyszczenie i detoksykacja

Oprócz przyspieszania trawienia, aloes oczyszcza też organizm. Dzieje się tak, dzięki znajdującym się w grubej skórze liści antrachinonach, a w szczególności aloinie i emodynie. Są one od pewnego czasu często stosowane w środkach o działaniu przeczyszczającym.

Używa się ich najczęściej w suplementach diety i przyjmuje w momencie występowania uciążliwych zaparć. Trzeba jednak pamiętać, że ze względu na mocne działanie, spożywanie tego typu preparatów, warto zawsze skonsultować z lekarzem.

Dzięki właściwościom przeczyszczającym aloes pomaga usuwać zalegające w jelitach produkty przemiany materii, ogranicza tworzenie się złogów, a przy tym usuwa pojawiające się w układzie pokarmowym toksyny, pochodzące z żywności. Ponadto pomaga oczyszczać kosmki jelitowe, które dzięki temu skuteczniej wchłaniają substancje odżywcze ze spożywanego jedzenia.

W jakiej formie najlepiej przyjmować aloes, aby chudnąć?

Aloes na chudnięcie, ale jak to?
ALoes pomaga chudnąć

Soki i napoje są główną metodą przyjmowania aloesu jako preparatu spożywczego. Jeśli zależy nam na wypracowaniu szczupłej sylwetki, warto zwrócić szczególną uwagę na skład i jakość kupowanych produktów. Powinny składać się one z soku aloesowego, ewentualnie z dodatkiem wody.

Naturalne i zdrowe napoje oraz miąższ do picia można znaleźć na stronie NajlepszyAloes.pl, która oferuje aloesowe specyfiki dla dobrej kondycji i urody, posiadające wszystkie niezbędne certyfikaty.

Trzeba też pamiętać, że w soku i napoju nie powinno być dodatków cukru ani substancji słodzących, które znacząco podnoszą kaloryczność płynu, utrudniając tym samym efektywne odchudzanie.

Środki przeczyszczające z kolei zazwyczaj występują w formie tabletek lub aloesowego proszku, które spożywa się pod nadzorem lekarza, jak zostało to już wcześniej wspomniane.

Aloes – zbawienny sposób na piękną sylwetkę

Działanie odchudzające jest tylko jednym z prozdrowotnych właściwości aloesu. Stanowi on prawdziwy eliksir dla dobrej formy i zachowania pięknego wyglądu. Warto regularnie go spożywać oraz stosować kosmetyki, bazujące na miąższu tego sukulentu, aby cieszyć się pierwszorzędną kondycją przez długie lata.

artykuł przygotowany przez partnera serwisu 

Tabata Killer!

Pobierz plan treningowy TABATA KILLER na 30 dni!

Zacznij regularnie ćwiczyć, schudnij i zadbaj o super kondycję!

Więcej informacji

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Check Also

Jak często pić wodę w ciągu dnia i jaki ma wpływ na nasze zdrowie.

10 powodów dlaczego warto pić regularnie wodę

Około 60% ludzkiego ciała składa się z wody. Jest ona niezbędna do życia i choć …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Zapisz się na webinar!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail