Polecane ćwiczenia
Home » Sport » Porady » Siłownia po raz pierwszy – jak zacząć by się nie zniechęcić? 6 konkretnych porad
Warto wiedzieć te rzeczy, jeżeli pierwszy raz wybierasz się na siłownię.
6 konkretnych porad, które pomogą Ci zacząć ćwiczyć na siłowni

Siłownia po raz pierwszy – jak zacząć by się nie zniechęcić? 6 konkretnych porad

Na siłowni można spotkać różne osoby. Zwykle są tam ci, którzy widzą potrzebę zmiany swojego wyglądu. Ćwiczą mniej lub bardziej świadomie. To nie jest aż tak ważne. Liczą się efekty oraz lepszy nastrój, który towarzyszy takiemu siłowemu wyzwaniu.

Pierwszy raz na siłowni bywa bardzo trudny. Przeraża nas nieznany sprzęt, idealnie zbudowani panowie i panie oraz nasz wygląd, który w porównaniu ze stałymi bywalcami tego miejsca, pozostawia wiele do życzenia.

Spokojnie. Takie trudne chwile na siłowni prawdopodobnie będą nam towarzyszyły bardzo krótko. Zwykle, kiedy mija pierwszy strach oraz wstyd, zaczynami czerpać ogromną przyjemność z tego, że tutaj jesteśmy.

1. Zadbaj o to, żebyś dobrze wyglądała

Oczywiście nie pod względem budowy ciała. O to będziesz bowiem dbał podczas treningów. Chodzi mi tutaj bardziej o wygląd w nawiązaniu do stroju. Pamiętaj, że w dobrej jakości obuwiu, obcisłych legginsach, szortach oraz wygodnej bluzeczce poczujesz się bardziej komfortowo. Im lepiej przygotujesz się do ćwiczeń tym większą ochotę nabierzesz do przebywania na siłowni.

Jednym z kluczy do sukcesu na siłowni jest komfortowe ubranie.
Ważne byś komfortowo czuła się w ciuchach na siłowni – to naprawdę podbuduje Twoje samopoczucie.

2. Postaw sobie jasne cele

Po cos tutaj przecież przyszedłeś. Jeśli już się zapisujesz. Wydajesz na tę przyjemność comiesięczną część swoich oszczędności to dobrze byłoby jakoś to wykorzystać. Jeśli nie jesteś zwolennikiem wyciskania potu, aż do momentu, kiedy słabniesz to przynajmniej naucz się tak dobierać ćwiczenia, żeby sprawiały ci one radość.

Swoją przygodę z siłownią zacznij przede wszystkim od pytania: dlaczego tutaj jestem. Czy chcę wyglądać lepiej? A może po prostu chciałbym w ten sposób umilić sobie czas popołudniowy? Prawdopodobnie motorem napędowym dla większości osób będzie też dieta oraz przymus zrzucenia kilku kilogramów.

3. Skieruj się od razu do trenera

Jeżeli zaczniesz ćwiczyć z trenerem - Twój trening będzie niesamowicie efektywny.
Warto zasięgnąć porady u profesjonalnego trenera – dzięki temu trening będzie dużo bardziej efektywny!

Jeśli trafisz na profesjonalną siłownię na pewno będziesz miał okazję porozmawiać z nim podczas pierwszego treningu. Profesjonalny zestaw ćwiczeń zaproponowany przez trenera jest zwykle dodatkowo płatny, jeśli jednak, mamy odnieść jakieś efekty, to prawdopodobnie usługa ta, będzie warta swojej ceny.

Trener nie tylko pomoże w wyborze ćwiczeń najbardziej optymalnych. Przede wszystkim wyeliminuje błędy, które albo popełniałeś do tej pory albo będziesz popełniał. Dzięki temu prawdopodobnie zaoszczędzisz też czas, który normalnie musiałbyś poświęcić na treningi. Z dokładnymi wytycznymi po prostu krócej będziesz czekał na efekty.

4. Wykonuj ćwiczenia powoli

Nie śpiesz się. Na początku swojej przygody z siłownią dopiero uczysz się tego wszystkiego, co związane ze sportem i dobrym wyglądem. Lepiej będzie, jeśli wykonasz ćwiczeń mniej, zwracając uwagę na wszystkie jego elementy, niż jeśli wykonasz ich dużo i w pośpiechu.

Niektóre serie ćwiczeń, wykonywane w pośpiechu zupełnie tracą sens. Zamiast angażować wyznaczone partie mięśni, zupełnie o nich zapominamy. Skutkiem tego, wcale nie chudniemy w tych partiach ciała, które rzeczywiście nas interesują.

6. Przed ćwiczeniami siłowymi – zadbaj o rozgrzewkę

Najlepiej w tym względzie sprawdzi się krótki spacer lub jogging na bieżni, rowerze, stepperze lub wiośle. Na tych przyrządach rozgrzewamy wszystkie partie ciała. Dopiero po takich ćwiczeniach możemy przejść do treningu siłowego. Rozpoczynamy ćwiczenia od największych grup mięśni, później przechodzimy do bicepsów, tricepsów.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez trenera personalnego, którego porady przeczytasz na Kacper-nowicki24.pl


Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Przeczytaj też:

Chcesz szybko i skutecznie schudnąć?

Sprawdź nasze diety i poradniki odchudzania. Poprowadzimy Cię krok po kroku, pokażemy jak ćwiczyć, co jeść i jak się motywować, by odchudzanie było skuteczne i trwałe.

Nasze diety i poradniki to idealne propozycje dla kobiet, które chcą rozpocząć zdrowy tryb życia oraz czuć się fantastycznie każdego dnia.

Codziennie będziesz pełna energii, a waga pokaże ubywające jak szalone kilogramy.

Tak, pokaż mi diety!

Podobał Ci się ten artykuł?

Zostaw swój e-mail, a wyślemy Ci informacje o nowych ćwiczeniach, poradach i dietach!

Dziękujemu za zapisanie do Newslettera

Sprawdź też

Jak wybrać rowerek stacjonarny

Kupujesz rowerek stacjonarny? Przeczytaj!

Nie zawsze aura na zewnątrz zachęca do rowerowych przejażdżek po lesie. Zimno, deszcz, śnieg oraz …

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o