Na co wpływa rehabilitacja kręgosłupa?
O czym trzeba wiedzieć i pamiętać, przy rehabilitacji kręgosłupa?

Nowoczesne metody rehabilitacji kręgosłupa

Schorzenia wywołujące ból kręgosłupa są obecnie bardzo dużym problemem zdrowotnym. Głównymi przyczynami ich występowania jest prowadzony przez nas tryb życia oraz praca, jaką wykonujemy.

Ciężka praca fizyczna, czy „siedząca” praca przy biurku to jedne z wielu powodów występowania zwyrodnień i schorzeń kręgosłupa. Spędzając w pracy większość dnia, nie zastanawiamy się jak postawa, którą przyjmujemy przez cały dzień, wpłynie na nasze zdrowie. Nie zawsze efekty są odczuwalne od razu.

Dyskomfort i ból kręgosłupa może pojawić się nawet po kilku latach, a wtedy często bywa, że jest już za późno na stosowanie leków czy maści przeciwbólowych. Trzeba niezwłocznie udać się do lekarza.

Na czym polega rehabilitacja kręgosłupa

Rehabilitacja kręgosłupa Warszawa oferuje nieoperacyjne leczenie schorzeń kręgosłupa. Pacjenci mogą liczyć na indywidualną diagnozę lekarską, opiekę specjalistów, indywidualne podejście do pacjenta, konsultacje medyczne, porady. Prowadzona jest także rehabilitacja i opieka po operacji, czy udarze mózgu. Osoby ze stwardnieniem rozsianym także nie zostaną bez pomocy.

Przy rehabilitacji kręgosłupa należy ciągle zmieniać i próbować innych zabiegów.
Kluczem w rehabilitacji kręgosłupa jest ciągła praca z pacjentem.

Rehabilitacja kręgosłupa jest bardzo skuteczna i efektywna, gdyż w trakcie trwania zabiegów wykorzystywane są różne formy pracy z pacjentem.

Równie ważna w przebiegu rehabilitacji jest przyjemna atmosfera, która panuje w szeregach specjalistów. Zgrana grupa profesjonalistów ma lepsze efekty pracy. Rehabilitacja kręgosłupa Warszawa wykorzystuje różne gałęzie pomocy fizjoterapeutycznej, takie jak rehabilitacja neurologiczna, pulmonologiczna, kardiologiczna, geriatryczna i ortopedyczna. W zależności od schorzenia pacjent zostanie objęty profesjonalną opieką.

Najczęstsze schorzenia

Rehabilitacja kręgosłupa jest szerokim tematem, gdyż kręgosłup jest zbudowany z wielu kręgów. Mamy siedem kręgów szyjnych, dwanaście kręgów piersiowych, pięć kręgów lędźwiowych, pięć kręgów krzyżowych i od czterech do pięciu kręgów guzicznych.

Osoby starsze najwięcej problemów i schorzeń mają z kręgami krzyżowymi. W obecnych czasach mamy dostęp do wielu możliwości złagodzenia i wyleczenia tego bólu. Masaże są dobrym i miłym sposobem na walkę z dolegliwościami. Dlatego też rehabilitacja i ćwiczenia z nią związane są tak ważne podczas leczenia skrzywienia kręgosłupa.

Najlepsze ośrodki rehabilitacji

Rehabilitacja kręgosłupa Warszawa posiada nie tylko wielu dobrych specjalistów w dziedzinie fizjoterapii. W swojej ofercie proponuje także różnorodne metody fizjoterapeutyczne, które mają na celu szybciej i trwalej pomóc pacjentowi. Między innymi:

  • Terapia manualna według Briana Mulligana. Taka metoda jest skierowana głównie dla pacjentów, którzy borykają się z chronicznym bólem stawu ruchowego bądź osób cierpiących na zawroty głowy. Także dla osób z problemami w obrębie stawów kręgosłupa.
  • Metoda Mc Kenzie. Po badaniu tą metodą, gdzie pierwsza wizyta trwa od 1,5-2 h, fizjoterapeuta może stwierdzić kierunek przemieszczania się uszkodzonych tkanek.
  • Ortopedyczna Terapia Manualna
  • Neuromobilizacje.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez firmę Mobilemed.pl, specjalizującej się w rehabilitacji kręgosłupa .
Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Przeczytaj też:

Chcesz szybko i skutecznie schudnąć?

Sprawdź nasze diety i poradniki odchudzania. Poprowadzimy Cię krok po kroku, pokażemy jak ćwiczyć, co jeść i jak się motywować, by odchudzanie było skuteczne i trwałe.

Nasze diety i poradniki to idealne propozycje dla kobiet, które chcą rozpocząć zdrowy tryb życia oraz czuć się fantastycznie każdego dnia.

Codziennie będziesz pełna energii, a waga pokaże ubywające jak szalone kilogramy.

Tak, pokaż mi diety!

Podobał Ci się ten artykuł?

Zostaw swój e-mail, a wyślemy Ci informacje o nowych ćwiczeniach, poradach i dietach!

Dziękujemu za zapisanie do Newslettera

Check Also

kondycja i trening seniora

Jak zadbać o kondycję i trening seniora?

Każdy z nas świetnie zdaje sobie sprawę z tego, że na dobre samopoczucie znacząco wpływa …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments