Pobierz DARMOWY plan treningowy TABATA KILLER! Schudnij, popraw kodnycję i zacznij się regularnie ruszać! >> Więcej

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Dzieciaki są zawsze uśmiechnięte i pełne energii.
Krav Maga Kids to doskonałe połączenie zabawy i samoobrony dla dzieci.

Samoobrona dla dzieci – czy warto?

W dzisiejszych czasach, zajęcia z samoobrony dla dzieci powinny pojawić się w grafiku każdego młodego ucznia . I mowa tu nie tylko o uczniach szkół podstawowych czy gimnazjów. Świadomość niebezpieczeństw czyhających na dzieci pojawia się już wśród  rodziców przedszkolaków.  Bezdyskusyjnie agresja jest nieodłącznym elementem współczesnego świata. Przemoc w telewizji, agresja w grach komputerowych a przede wszystkim nękanie i prześladowanie w szkołach . To rzeczywistość, w której wychowują się nasze dzieci.

Coraz częściej celem rodziców jest takie zorganizowanie czasu wolnego ich pociech i takie dobranie zajęć dodatkowych, aby nie tylko dostarczyć  im mnóstwa frajdy i aktywności fizycznej, ale także zapewnić bezpieczny start w dorosłość.

Te dwie rzeczy można połączyć – odpowiedzialna, świadoma samoobrona dla dzieci, doskonale się uzupełnia z aktywnością fizyczną i dobrą zabawą – a to wszystko dzięki systemowi Krav Maga Kids.

Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

KRAV MAGA KIDS – CO TO TAKIEGO?

Samoobrona to działania mające na celu obronę przed psychicznymi i fizycznymi atakami napastnika. Jednym z nich jest Krav Maga – obecnie uznawana za najskuteczniejszy i najprostszy do nauczenia się system  samoobrony.

Krav Maga kids przerabia najbardziej popularne przypadki, które mogą spotkać Twoją pociechę.
Krav Maga KIDS uczy dzieci jak się zachować w niebezpiecznych sytuacjach, które mogą je spotkać na ulicy, w szkole, na przystanku.

W czasach wzrostu rywalizacji i agresji w szkołach system ten został również dostosowany do potrzeb nauczania i szkolenia najmłodszych (5 – 15 lat). Treningi Krav Maga Kids to realna odpowiedź na potrzeby rodziców pragnących zapewnić swemu dziecku bezpieczeństwo, chcących zagospodarować ich czas pozalekcyjny  oraz – co równie ważne- to sposób na nudę i wykonywanie zajęć ruchowych pod nadzorem specjalnie przeszkolonych trenerów.

Krav Maga Kids  to zajęcia samoobrony dla dzieci i młodzieży zawierające elementy gier i zabaw, które przyciągną i utrzymają uwagę nawet najbardziej aktywnych i pobudzonych uczniów i przedszkolaków. Jest to propozycja dodatkowych zajęć dla dzieci, które na każdym kroku w swoim otoczeniu, szukają bodźców do rozwoju, uwielbiają ambitne gry i zabawy, a co więcej -mają już dość życia w wyimaginowanym świecie gier, pełnym przemocy i agresji.

NA CZYM POLEGAJĄ TRENINGI KRAV MAGA KIDS?

To co jest bardzo istotne: należy mieć świadomość, że Krav Maga NIE  nakłania do stosowania przemocy, NIE propaguje walki i agresji, ale pozwala dzieciom uzyskać techniki niezbędne do obrony w sytuacjach zagrożenia.  Kurs samoobrony ma na celu przede wszystkim nauczyć jak  unikać sytuacji zagrożeń i skuteczne im przeciwdziałać.

Zajęcia samoobrony dla dzieci są świetnym połączenie fachowej wiedzy i dobrej zabawy.
To co jest bardzo ważne: Krav Maga KIDS nie uczy agresji, nie nakłania do stosowania przemocy, nie wprowadza elementów rywalizacji związanych z biciem – system nauczy  Twoje dziecko, jak ma się zachować w sytuacji, gdy ktoś mu chce zrobić krzywdę (gdy mu ktoś grozi, zaczepia, ktoś chce go pobić lub okraść).

Realizowane treningi Krav Maga Kids kładą nacisk na naukę pewności siebie, opanowania, samokontroli oraz wpojenia zasad bezpieczeństwa. Kurs dla dzieci i młodzieży uczy świadomego reagowania na pojawiające się zagrożenia – często nietypowe, niejednokrotnie pomijane przez rodziców.

Nauka dzieci odbywa się na zasadzie wykształcenia  w dzieciach odruchów i zachowań chroniących je przed niebezpiecznymi sytuacjami.

CO POWINNO WYRÓŻNIAĆ DOBREGO INSTRUKTORA ?

Program realizowany przez naszych instruktorów to  metodycznie opracowane działania i ćwiczenia, stosowane przez specjalistów z dziedziny Krav Maga i realizowane z powodzeniem od 15 lat, w wielu krajach.

Uczymy dzieci procedur bezpieczeństwa bazujących na koncentracji , dyscyplinie oraz podejmowaniu szybkich i skutecznych decyzji w sytuacjach stresowych.

Dzieci uczą się samoobrony poprzez zabawę i ruch.
Zajęcia są doskonałym połączeniem konkretnej wiedzy i dobrej zabawy! Dużo ruchu – gwarantowane!

Technika prowadzenia zajęć stosowana w zajęciach Krav Maga Kids jest unikatowa względem innych szkoleń – każde dziecko pracuje indywidualnie z instruktorem, dzięki czemu nie przenosi ono podświadomie zachowań obronnych i ofensywnych na innych rówieśników, a w razie zajścia niepożądanej sytuacji prawidłowo reaguje.

Trenerzy Krav Maga Kids nie praktykują ćwiczeń polegających na bezpośrednim  kontakcie między dziećmi, nie wywołują niezdrowej rywalizacji oraz nie wzbudzają chęci do inicjowania bójek.

Poprzez grę i zabawę, kurs samoobrony dla dzieci i młodzieży kształtuje świadomość zagrożeń i sposoby radzenia sobie z nim. Kursanci doświadczają wielu pozytywnych bodźców i emocji, które motywują je do dalszej pracy i wysiłku.

CZEGO UCZY KURS SAMOOBRONY KRAV MAGA KIDS?

  • Unikania sytuacji zagrożeń
  • Samokontroli, opanowania i pewności siebie
  • Przerywania szantażu emocjonalnego oraz fizycznego
  • Obrony przed agresywnymi rówieśnikami
  • Reagowania na nieakceptowalne zachowania ze strony dorosłych
  • Odpowiedzialności i szacunku dla drugiego człowieka.

 

Zajęcia samoobrony kompleksowo rozwiną Twoje dziecko.
Na Krav Maga KIDS dzieciaki nie tylko się wyszaleją, ale też zdobędą solidną dawkę wiedzy, która może im się przydać w stresujących lub groźnych sytuacjach. To co jest również bardzo ważne – nauczą się bardzo dużo o odpowiedzialności i szacunku dla drugiego człowieka.

Poprawa bezpieczeństwa i pewności siebie, nauka refleksu i szybkiego reagowania to cel kursu samoobrony. Poza nabyciem umiejętności w zakresie procedur bezpieczeństwa, zajęcia niosą dodatkowe korzyści:  są świetnym sposobem na nudę, skutecznym treningiem poprawiającym kondycję i wytrzymałość fizyczną najmłodszych.

Kurs samoobrony Krav Maga Kids uczy pokojowego rozwiązywania konfliktów oraz efektywnego rozładowywania stresu.

Jeżeli jesteś zainteresowana tego typu zajęciami – kliknij i zapoznaj się z zajęciami samoobrony dla dzieci Krav Maga Kids.

Oceń artykuł
[Głosów: 3 Średnia: 2.3]
Tabata Killer!

Pobierz plan treningowy TABATA KILLER na 30 dni!

Zacznij regularnie ćwiczyć, schudnij i zadbaj o super kondycję!

Więcej informacji

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Check Also

Michał Sog - szef Krav Maga Sagot Team

Michał Sog: „Dzięki Krav Maga na ulicy poradzisz sobie w każdej niebezpiecznej sytuacji”

O skutecznej samoobronie dla kobiet, o tym dlaczego warto wybrać system Krav Maga, jak sobie …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail