Kubeczek menstruacyjny przybył do nas z Zachodu, ale cieszy się coraz większym zainteresowaniem Polek.

Jak oczyścić organizm z toksyn?

Chociaż tego gołym okiem nie widzimy, to niestety każdego dnia jesteśmy z każdej strony otaczani szkodliwymi substancjami, związkami i metalami szlachetnymi. Takie substancje niebezpieczne dla naszego zdrowia nazywane są toksynami. Także jeśli usłyszymy „detoks dla naszego organizmu”, to wcale nie musi to oznaczać oczyszczanie się z resztek nikotyny, kofeiny, czy alkoholu. Niekoniecznie to musi mieć w ogóle związek z uzależnieniem.

Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

Kiedy warto się zastanowić nad oczyszczeniem organizmu?

Detoks powinien dotyczyć każdego z nas, gdy tylko poczujemy, że nie mamy za dużo życiowej energii, ciągle jesteśmy przemęczeni, lub co chwilę łapiemy jakieś nieprzyjemne infekcje. Wtedy już powinno się zrobić to dla własnego zdrowia.

Jeśli już postanowimy, że chcemy pozbyć się z naszego organizmu wszystkich szkodliwych substancji, to zapewne chwilę później pojawi się pytanie, w jaki sposób w ogóle należy to zrobić.

Okazuje się na szczęście, że we wszystkich zasadach jakie należy zachować, nie ma niczego skomplikowanego i trudnego do zapamiętania.

Najpierw dieta

O wiele gorzej może być już niestety z tym, żeby wytrzymać podczas oczyszczania organizmu z toksyn i nie pokusić się na jedzenie czegoś niezdrowego lub zapominaniu o dbaniu o siebie. W pierwszej kolejności powinniśmy przejść na dietę. Jest to naprawdę fantastyczny sposób na nie tylko pozbycie się niepotrzebnej tkanki tłuszczowej, ale ogólnie na uregulowanie naszego metabolizmu.

W końcu jeśli dobrze zauważymy, to często mamy problemy z zaparciami, albo właśnie z biegunkami, nie możemy się na niczym skupić, a także często cierpimy na tak zwany ściśnięty żołądek. Jedzenie surowych owoców, warzyw, a także zrezygnowanie ze wszystkich produktów, które posiadają za dużo cukru lub niezdrowego cholesterolu będzie bardzo słusznym posunięciem.

Woda przede wszystkim!

Ponadto nie zapominajmy o regularnym piciu wody mineralnej, w ilości przynajmniej 2 litrów na dobę. Jeśli wodą zastąpimy wszystkie pite do tej pory napoje takie jak kawy, herbaty, a już tym bardziej słodkie napoje, to nasz organizm odwdzięczy się nam tym uregulowana pracą nerek, a także zdrową cerą. Udowodniono także, że systematyczne picie wody pozwala na przywrócenie sobie sił witalnych.

A jeśli dodamy do dzbanka z wodą listki świeżej miętki, a także plasterki ogórka, to wtedy witaminy i składniki zawarte w tych dwóch produktach pozwolą na zniwelowanie toksyn w organizmie. Oczywiście nie jest to jedyne rozwiązanie na to, w jaki sposób przeprowadzić u siebie oczyszczanie organizmu. Nie zapominajmy także o systematycznym ruchu.

Nie musi to być wcale wybitne uprawianie sportu na wysokim poziomie, ale jeśli codziennie będziemy wybierać się na przynajmniej godzinne spacery, to już będziemy czuli się o wiele lepiej. Istotne jest również to, żeby jednak chodzić na spacery do lasu, nad jeziorem, czy po parku. Dokładnie tam, gdzie będziemy mogli bez żadnego problemu skorzystać z otoczenia przyrody, a także świeżego powietrza.

Równowaga jest bardzo ważna

W chwili obecnej w aptekach, a także różnego rodzaju sklepach zielarskich lub ze zdrową żywnością, można zakupić także pomocne suplementy diety. Wśród nich znajdziemy również te, które będą zbawiennie działały na usuwanie toksyn z naszego organizmu. Warto dokładnie przeczytać ulotkę tabletek, które mamy zażywać, ponieważ oczywiście nie zastąpią one całkowitego oczyszczania organizmu z toksyn.

Trzeba się pilnować, żeby oprócz zażywania pomocnych suplementów diety, mimo wszystko również dbać o to, żeby nie zabrakło w naszej diecie zdrowych składników. To jest bardzo ważne, chociażby dlatego, żeby znowu nie zajadać się różnymi posiłkami typu Fast food, które nie mają w sobie żadnych witamin.

Artykuł opracowany na podstawie metod oczyszczania organizmu przedstawionych w portalu sylwetkowy.pl

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Check Also

Co to są składniki odżywcze?

Co to są składniki odżywcze i dlaczego są tak ważne w zdrowej diecie?

Często możemy usłyszeć, że aby dieta była zdrowa, to powinna być zbilansowana, a co za …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz bezpłatne
fragmenty e-booków + BONUSY!

Wypełnij formularz.
Materiały wyślę OD RAZU na Twój e-mail!

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail