Zdrowa ekologiczna żywność w sklepach

Moda na zdrową żywność wciąż trwa. Coraz częściej kupujemy ją online

Już prawie zacząłeś zdrowo się odżywiać, ale podczas cotygodniowej wycieczki do supermarketu zaatakowały cię chipsy i kilogramowe pudełko lodów, które położyłeś w koszyku obok awokado i mleka sojowego? Może czas zacząć kupować online, to nie tylko wygodniejsza, ale i tańsza metoda na zaopatrzenie swojej lodówki w bio żywność. Dlatego decyduje się na nią coraz więcej Polaków.

Ciężko obecnie mówić o modzie na zdrowe odżywianie, kupowanie jakościowych produktów i sprawdzanie ich składu. To dla wielu z nas nawyk i codzienność, a nie chwilowy kaprys. Wraz z popularnością bio jedzenia, rośnie również liczba ekologicznych marek własnych w supermarketach. Mają zaspokoić oczekiwania klientów, których poza ceną interesuje również zawartość soli i cukru czy też ilość konserwantów w kupowanym produkcie. I choć ten segment rynku spożywczego stale się powiększa, to ciągle nie może równać się z normalną ofertą supermarketów. Tutaj z pomocą dla zwolenników zdrowej żywności przychodzi Internet i coraz popularniejsze zakupy online.

W mniejszych miejscowościach konsumenci często mają problem z dostępem do pełnej gamy markowych produktów. Są tam zazwyczaj lokalne sklepy oraz dyskonty typu Biedronka i Lidl, które oferują głównie marki własne. Bdsklep.pl umożliwia każdemu, w każdym miejscu w Europie, o każdej porze dostęp do produktów znanych marek poprzez zakupy on-line – mówi Paweł Paszkowski Dyrektor E-commerce i Marketingu w bdsklep.pl – supermarketu online oferującego ponad 30 tysięcy produktów, w tym także szeroką gamę produktów z kategorii zdrowa żywność, czy też bio/eko.

Według danych za rok 2017 rynek zakupów online rozwija się w Polsce najszybciej z krajów Unii Europejskiej, nic zatem dziwnego, że dotyczy to również segmentu zdrowej żywności. Szczególnie, że profil świadomego konsumenta bardzo mocno pokrywa się ze statystycznym klientem e-commerce.

Osoby kupujące online wśród powodów, dla których zdecydowali się na taką formę zakupów, najczęściej wymieniają wygodę. To zrozumiałe, interesujące nas produkty możemy zamówić o każdej porze, nie patrząc na godziny otwarcia sklepu. Nie musimy po nie jechać, więc oszczędzamy czas, ale również pieniądze, ponieważ sklepy internetowe ułatwiają porównywanie cen. Dla miłośników żywności naturalnej ważny jest również możliwość wyboru. Po co ograniczać się do kilku półek produktów organicznych w dyskoncie, skoro w sklepach internetowych są ich tysiące?

Osoby stosujące dietę opartą o żywność ekologiczną doceniają również możliwość zamówienia większej ilości produktów i lepsze realizowanie planów żywieniowych. Jeśli układasz jadłospis na cały tydzień, to wystarczy, że wcześniej zamówisz wszystkie produkty w sklepie internetowym, a potem przyrządzasz je zgodnie z harmonogramem, nie martwiąc się, że w środę braknie ci na śniadanie na przykład płatków owsianych. Bo choć spacer do pobliskiego sklepu to miła aktywność fizyczna, może lepiej nie ryzykować bycia kuszonym przez regały pełne słodyczy i lepiej przejść się do parku lub na siłownię. W końcu sama dieta, nawet ta bio, nie będzie w pełni skuteczna, bez wysiłku fizycznego, a od niego można się odzwyczaić, gdy nawet te najcięższe zakupy przynosi nam do domu kurier.


Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Check Also

Czy ocet jabłkowy odchudza?

Czy ocet jabłkowy odchudza? W czym pomaga?

Proces odchudzania jest dość złożony. Musisz zadbać nie tylko o regularną aktywność fizyczną, ale także …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz bezpłatne
fragmenty e-booków + BONUSY!

Wypełnij formularz.
Materiały wyślę OD RAZU na Twój e-mail!

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail