Pobierz DARMOWY plan treningowy TABATA KILLER! Schudnij, popraw kodnycję i zacznij się regularnie ruszać! >> Więcej

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Jak sięgać po suplementy diety?
Dla jakiej diety suplementy diety są ważne?

Czy warto sięgać po suplementy diety?

Coraz więcej osób stara się prowadzić zdrowy styl życia, a najważniejszym elementem troski o zdrowie staje się odpowiednio zbilansowana dieta. Właściwy jadłospis uznawany jest za najlepsze źródło cennych składników odżywczych, niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dostarczanie takich naturalnych witamin nie zawsze jednak okazuje się być wystarczające – i wtedy rozsądnym posunięciem jest zastosowanie suplementacji. Warto poznać najczęstsze przyczyny prowadzące do niedoborów witamin, a także dowiedzieć się, jakie suplementy diety są godne uwagi.

Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

Dbasz o dietę, a jednak grożą Ci niedobory witamin

Zbilansowana dieta oznacza dostarczanie wszystkich podstawowych grup produktów spożywczych, czyli:

 • mięs i ryb
 • mleka, nabiału i jajek
 • pełnoziarnistych produktów zbożowych
 • warzyw i owoców
 • roślin strączkowych
 • olejów roślinnych
 • pestek, nasion i orzechów

Dzięki temu nasz organizm pozyskuje wystarczającą ilość węglowodanów, białek i tłuszczów, a także witamin, minerałów i antyutleniaczy. Bardzo ważne jest sięganie po jak najmniej przetworzone produkty, gdyż tzw. żywność przetworzona zubożona jest w wiele składników odżywczych.

Nie jesteśmy jednak w stanie uniknąć chociażby obróbki termicznej – a to może zmniejszyć zawartość witaminy C czy witamin z grupy B (witaminy B complex) nawet o kilkadziesiąt %. Także stosowanie niektórych popularnych leków wpływa negatywnie na przyswajalność wielu witamin, zwłaszcza witaminy B complex. Te leki to kortykosteroidy, antybiotyki, doustna antykoncepcja hormonalna.

Coraz więcej osób cierpi na przewlekłe choroby przewodu pokarmowego, które przebiegają z zaburzeniami wchłaniania – wtedy nawet dieta bardzo bogata w witaminy i minerały może okazać się niedoborowa. Na zbyt niski poziom witamin narażone są także osoby wykazujące zwiększone zapotrzebowanie na witaminy:

 • osoby nadużywające alkoholu
 • małe dzieci
 • osoby w podeszłym wieku
 • przewlekle chorzy na cukrzycę, miażdżycę, nowotwory
 • stosujący diety eliminacyjne
 • narażeni na stres
 • uprawiający sport lub pracujący fizycznie

Niemal każdy z nas może zatem doświadczyć niedoborów witamin czy minerałów. Pojawia się zatem pytanie o zasadność suplementacji. Na pewno jest to opcja warta rozważenia – należy jednak wiedzieć, jakie suplementy diety są naprawdę skuteczne.

Suplementacja witamin – zadbaj, aby była skuteczna

Jeśli obawiasz się, że Twoja dieta nie dostarczy odpowiednich ilości witamin, musisz sięgnąć po odpowiednie suplementy diety.

Witamina C wzmocni odporność, spowolni procesy starzenia się oraz wzmocni kości i stawy. Witamina B complex wspomaga funkcjonowanie układu nerwowego oraz układu krążenia, zapobiegając rozwojowi anemii czy miażdżycy. Witamina D wzmacnia kości, układ hormonalny, nerwowy, układ krążenia, dba o odpowiedni nastrój.

Tego typu suplementy diety stosowane są nie tylko w stanach niedoborów witamin, ale także profilaktycznie. W ten sposób zapobiec można niedoborom, a także ograniczyć ryzyko rozwoju wielu chorób cywilizacyjnych.

Aby suplementacja była skuteczna, warto sięgać wyłącznie po preparaty witaminowe jakości premium.

Co to oznacza?

Doskonale obrazuje to przykład witamin Cheers, które są preparatami najwyższej jakości, wyróżniającymi się składem clean label. Oznacza to, że witaminy Cheers pochodzą z naturalnych źródeł, a ich skład nie jest uzupełniany syntetycznymi dodatkami (konserwantami, aromatami czy barwnikami).

Dzięki temu witaminy te są doskonale przyswajalne przez organizm, a zatem ich stosowanie przynosi szereg korzyści dla zdrowia.

Naturalna witamina C pochodzi z ekstraktów roślinnych, co czyni ją doskonale przyswajalną. Witamina B complex Cheers zawiera szereg witamin z grupy B, co zapewnia doskonałe wsparcie dla układu nerwowego. Witamina D3+K2 zapewnia najlepsze wsparcie dla kości, mózgu i serca. Witaminy jakości premium zapewnią skuteczną suplementację, nie dostarczając jednocześnie szkodliwych, syntetycznych dodatków. Jeśli zatem wybierzesz witaminy naturalne zamiast tych syntetycznych, suplementacja okaże się doskonałą inwestycją w zdrowie.

Co można zyskać w suplementach diety?


Autor: Joanna Łysak / CHEERS

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu 

Oceń artykuł
[Głosów: 3 Średnia: 5]
Tabata Killer!

Pobierz plan treningowy TABATA KILLER na 30 dni!

Zacznij regularnie ćwiczyć, schudnij i zadbaj o super kondycję!

Więcej informacji

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Check Also

Catering dietetyczny koszalin

Catering dietetyczny – kto powinien skorzystać? Odpowiadamy

Już nie tylko w dużych miastach, ale i w mniejszych miejscowościach dieta pudełkowa staje się …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail