Czy odchudzanie może być przyjemne?

Odchudzanie – czy może być przyjemne?

Zdrowe odchudzanie to proces, który trwa dosyć długo i zdarza się, że jest silnie obciążający. Jednak większość osób, które się mu poddały uznają go za niezwykle satysfakcjonujący. Dzieje się tak dlatego, że odchudzanie przeprowadzone w odpowiedni sposób przynosi trwałe, zauważalne efekty, które objawiają się nie tylko fizyczną zmianą wizerunku, ale także zwiększeniem się pewności siebie i wzrostem samooceny. O tym, jak zgubić zbędne kilogramy i czuć się świetnie przeczytasz w tym artykule.Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

Jak zacząć się odchudzać?

Sposoby na odchudzanie są rozmaite, jednak najlepiej sprawdza się połączenie trzech elementów:

  • zbilansowanej diety
  • odpowiednio dostosowanej aktywności fizycznej
  • ewentualnej suplementacji witamin, których niedobory pojawiają się  w organizmie

Oczywiście każda osoba, która chce rozpocząć redukcję masy ciała powinna najpierw udać się do specjalistów, którzy na początek zalecą specjalistyczne badania, a później na ich podstawie ocenią stan zdrowia. Samodzielne eksperymentowanie w tym względzie może przynieść bardzo niepożądane skutki, zwłaszcza jeśli planujemy przyjmować jakieś leki na odchudzanie, dlatego warto konsultować się z dietetykami, lekarzami i trenerami.

Czy preparaty na odchudzanie pomagają?

Na rynku dostać można różne suplementy na odchudzanie, które wspierać mają spadek kilogramów. Ich użyteczność ocenić można po dokładnym sprawdzeniu funkcjonowania organizmu, dlatego samodzielne ich dobieranie nie jest wskazane. Warto mieć na uwadze, że środki tego typu nie mogą być jedynym sposobem radzenia sobie z nadprogramowymi kilogramami na wadze. Są one tylko dodatkiem do ćwiczeń i diety.

Jakie środki na odchudzanie oferują producenci?

Preparaty na odchudzanie można dostać w różnych wariantach, dlatego mogą być dopasowane do Twoich potrzeb i preferencji. Na półkach dostępne są m.in.:

  • koktajle na odchudzanie – występują w wielu smakach, ale także rodzajach, np. proteinowe, oczyszczające czy detoksykujące;
  • herbata na odchudzanie – zwykle składa się ona z jednej wysuszonej rośliny lub kompleksu różnego rodzaju roślin, które usprawniają pracę układu pokarmowego i wspomagają oczyszczanie się jelit, np. czystka i mięty;
  • tabletki na odchudzanie – najczęściej zawierają wyciągi naturalne, które przyspieszać mają metabolizm, np. kofeinę;
  • zioła na odchudzanie – najczęściej są to takie rośliny, które pozwalają oczyścić organizm i usprawnić procesy metaboliczne w nim zachodzące (np. rumianek).

Efekty niezdrowego odchudzania…

Odchudzanie to proces wielotorowy i nie wystarczy pamiętać wyłącznie o odpowiednim jedzeniu, regularnych ćwiczeniach czy o tym, aby przyjmować tabletki wspomagające. Zdrowa utrata wagi związana jest także z ograniczeniem stresu, wysypianiem się i dobraniem takiej formy działania, która będzie w pełni zgodna z naszymi preferencjami i możliwościami.

Niedostosowane do naszych potrzeb, również tych psychologicznych, odchudzanie może doprowadzić do bardzo negatywnych konsekwencji, takich jak: depresja, bulimia, anoreksja czy niewydolność niektórych narządów. Właśnie dlatego trzeba dbać, aby przeprowadzone było ono pod okiem specjalistów.

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Check Also

Czy ocet jabłkowy odchudza?

Czy ocet jabłkowy odchudza? W czym pomaga?

Proces odchudzania jest dość złożony. Musisz zadbać nie tylko o regularną aktywność fizyczną, ale także …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz bezpłatne
fragmenty e-booków + BONUSY!

Wypełnij formularz.
Materiały wyślę OD RAZU na Twój e-mail!

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail