O czym pamiętać przy skutecznym odchudzaniu?
Jak skutecznie się pozbyć nadwagi?

Nadmierne przybieranie na wadze i brak efektów odchudzania – jak poradzić sobie z oporną tkanką tłuszczową?

Nadwaga i otyłość to problem, z którym często trudno sobie skutecznie poradzić. Stałe przybieranie na wadze oraz krótkotrwałe efekty odchudzania skutkują pogorszeniem stanu zdrowia i mogą powodować rozwój chorób bezpośrednio związanych z nadwagą. Jak skutecznie schudnąć, kiedy wszystkie diety okazały się zawodne?

Na efekty stosowanych diet odchudzających czasami trzeba poczekać, jednak nie powinno to być czekanie w nieskończoność. Jeżeli każda z Twoich diet kończy się efektem jo-jo, masz problem z pozbyciem się nadmiaru kilogramów, jedząc z pozoru zdrowo, lub nie wyobrażasz sobie, że możesz zrezygnować z kulinarnych przyjemności nawet za cenę utraty zdrowia, to może być znak, że potrzebujesz pomocy specjalisty od spraw żywienia.

Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

Leczenie nadwagi i otyłości

W społeczeństwie pokutuje przekonanie, że osoby otyłe same winne są swoim problemom. Skutkuje to nie tylko wykluczeniem społecznym, ale wręcz niechęcią, która sprawia, że nadwaga zaczyna ograniczać normalne kontakty międzyludzkie i powoduje coraz większe problemy emocjonalne. W takim przypadku nietrudno o zajadanie emocji, uzależnienie od jedynej radości, jaką jest kolejny posiłek oraz wiążące się z kompleksami i brakiem akceptacji własnego wyglądu problemy natury psychologicznej.

W przypadku opornej na dietę i wysiłek fizyczny nadwagi stosowano kiedyś silne leki o działaniu hamującym apetyt. Tego typu leki warto stosować pod opieką lekarza. Więcej na temat skutecznych leków na odchudzanie, przeczytasz tutaj w artykule skuteczne tabletki na odchudzanie z Czech http://medicot.pl/tabletki-na-odchudzanie-z-czech/

Jak skutecznie pozbyć się nadwagi?

Leczenie nadwagi i otyłości to proces złożony, który często wymaga wykonania szeregu badań i wdrożenia ewentualnego leczenia schorzeń mogących powodować tycie np. zaburzeń hormonalnych. Następnym krokiem jest konsultacja dietetyczna, pozwalająca odkryć błędy żywieniowe i ułożyć indywidualną dietę, która nie tylko pozwoli chudnąć, ale także pomoże dostarczyć do organizmu niezbędne mu składniki odżywcze.

Paradoksalnie osoby z nadwagą i otyłością bardzo często cierpią z powodu niedoborów żywieniowych, które powodowane są ciągłymi kuracjami odchudzającymi i spożywaniem mało wartościowych pod względem odżywczym produktów.

Efektywne odchudzanie bez efektu jojo

Nieodłącznym elementem odchudzania jest wysiłek fizyczny. W przypadku dużej nadwagi może on początkowo przysparzać dodatkowych problemów, dlatego należy rozpocząć odchudzanie od mało forsujących ćwiczeń. Doskonałym sposobem na poprawę formy są spacery, trening na bieżni oraz pływanie.

Z czasem, gdy organizm przyzwyczai się do wysiłku, można zwiększyć intensywność treningów i zdecydować się np. na pomoc trenera personalnego. Preparatem, który przyśpiesza metabolizm i powoduje zahamowanie apetytu jest adipex http://medicot.pl/adipex-retard-sprzedam/

Zmiany nawyków

W skutecznym odchudzaniu niezbędna jest także motywacja i wsparcie najbliższych. Zmiana nawyków żywieniowych całej rodziny, wspólna aktywność oraz wsparcie w trudnych chwilach kryzysów, to niezastąpiona pomoc dla każdego, kto boryka się nie tylko z oporną na tradycyjne kuracje nadwagą.

Odchudzanie, zwłaszcza w trudnych przypadkach, wiąże się z szeregiem dodatkowych problemów. Jednym z nich może być nadmiar luźnej skóry, która w żaden sposób nie wpływa na ograniczenie kompleksów. Jak poradzić sobie z brakiem jędrności skóry, rozstępami, cellulitem i obwisłymi piersiami?

Jednym ze sposobów na ograniczenie skutków spalania tkanki tłuszczowej jest dbanie o skórę od samego początku kuracji. Stosowanie kosmetyków ujędrniających, nawadnianie organizmu oraz ćwiczenia pozwolą stopniowo zauważyć poprawę wyglądu ciała i osiągnąć idealny wygląd.

Co, jeżeli kuracja pod okiem dietetyka zawiedzie?

W przypadku, gdy indywidualna dieta nie okaże się skuteczna lub nadmierny apetyt wygra z chęcią poprawy stanu zdrowia i osiągnięcia atrakcyjnego wyglądu ratunkiem mogą okazać się zabiegi chirurgiczne np. umieszczenie w żołądku ograniczającego jego pojemność balonika. Zabiegi te są ostatecznością, jednak w niektórych przypadkach nie istnieją inne sposoby na skuteczne i trwałe odchudzanie.

Sprawdź treningi na cellulit

Szukasz treningów na cellulit? Koniecznie sprawdź te propozycje:

  • Trening na cellulit – 25 minutowy, kompleksowy trening wypalający cellulit. Idealny dla osób z dużą nadwagą i bólami kolan.

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu 

Check Also

Co to są składniki odżywcze?

Co to są składniki odżywcze i dlaczego są tak ważne w zdrowej diecie?

Często możemy usłyszeć, że aby dieta była zdrowa, to powinna być zbilansowana, a co za …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz bezpłatne
fragmenty e-booków + BONUSY!

Wypełnij formularz.
Materiały wyślę OD RAZU na Twój e-mail!

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail