Jak wybrać dzbanek filtrujący na wodę?
Czy dzbanek na wodę filtrujący jest dobry ?

Dzbanek filtrujący do wody – sposób na zdrową wodę?

Dla większości osób picie wody prosto z kranu jest nie do pomyślenia. Przede wszystkim tego przyczyną jest jej smak i zapach, a także obawy o to, czy jest ona bezpieczna do spożycia, czy nie zawiera nadmiernej ilości metali ciężkich czy zanieczyszczeń bakteryjnych i chemicznych.

Dla większości osób picie wody prosto z kranu jest nie do pomyślenia. Przede wszystkim tego przyczyną jest jej smak i zapach, a także obawy o to, czy jest ona bezpieczna do spożycia, czy nie zawiera nadmiernej ilości metali ciężkich czy zanieczyszczeń bakteryjnych i chemicznych.

Sanepid na bieżąco bada wodę wypływającą z wodociągowych stacji uzdatniania. W chwili, gdy trafia ona do sieci dystrybucyjnej, jest dobrej jakości. Niestety jej właściwości zmieniają się znacznie, zanim dotrze do naszego domowego kranu. Problem pojawia się po drodze. Woda często płynie do nas ze stacji uzdatniania starymi cementowo-azbestowymi lub żeliwnymi rurami, przez co ulega zanieczyszczeniu takimi substancjami jak: związki żelaza, mangan, siarka i inne osady.

Bardzo często boimy się pić wodą prosto z kranu, natomiast panuje powszechne przekonanie, że ta sama woda po przegotowaniu jest znacznie lepszej jakości. Niestety nie jest to do końca prawda. Oczywiście pod wpływem wysokiej temperatury giną wszelkie drobnoustroje, jednak sam skład chemiczny wody się nie zmienia. Jeśli więc są w niej inne szkodliwe substancje oraz osady, to po zagotowaniu nadal tam pozostaną.

Jak możemy cieszyć się krystalicznie czystą wodą bez potrzeby zaopatrywania się w wodę butelkowaną w sklepach?

Jednym z najkorzystniejszych cenowo  i jednocześnie najprostszym sposobem jest zakup dzbanka filtrującego. Te proste urządzenia są bardzo popularne i są dostępne w coraz większej liczbie sklepów, w tym w sklepach internetowych. Warto jednak zwracać uwagę na ich jakość wykonania, rodzaj zastosowanego plastiku oraz jakość samej filtracji – dobre produkty spełniają szereg norm jakościowych, dlatego polecamy szczególnie korzystanie ze specjalistycznych sklepów takich jak oriontecdladomu.pl, które specjalizują się w dystrybucji markowych urządzeń do filtracji wody dla domu.

Najtańsze kosztują nawet poniżej 100 złotych. Do wyboru mamy dzbanki o pojemności o 1 do 3, 5 litra. Urządzenia te bardzo skutecznie zmiękczają wodę, oczyszczają ją z chloru oraz metali ciężkich. Ponadto wiele dzbanków do oczyszczania wody ma filtry wzbogacające kranówkę w magnez. Wystarczy wlać wodę do dzbanka i poczekać kilka minut, aż się przefiltruje. Wkłady filtrujące trzeba wymieniać w zależności od intensywności użytkowania, przeważnie jeden wystarcza na miesiąc.

Dzbanek filtrujący do wody.

Filtrowanie wody ma wiele zalet. Zdecydowanie poprawia się jej smak i zapach. Możemy ją spożywać od razu po przefiltrowaniu, bez konieczności gotowania. Mamy pewność, że nie ma w niej żadnych szkodliwych dla zdrowia zanieczyszczeń. Warto zaopatrzyć się w filtr dzbankowy, zwłaszcza gdy cierpimy na alergie, choroby układu pokarmowego lub w domu są małe dzieci.

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu 

Check Also

Co to są składniki odżywcze?

Co to są składniki odżywcze i dlaczego są tak ważne w zdrowej diecie?

Często możemy usłyszeć, że aby dieta była zdrowa, to powinna być zbilansowana, a co za …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz bezpłatne
fragmenty e-booków + BONUSY!

Wypełnij formularz.
Materiały wyślę OD RAZU na Twój e-mail!

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail