Polecane ćwiczenia
Home » Odżywianie » Porady » Dzbanek filtrujący do wody – sposób na zdrową wodę?
Jak wybrać dzbanek filtrujący na wodę?
Czy dzbanek na wodę filtrujący jest dobry ?

Dzbanek filtrujący do wody – sposób na zdrową wodę?

Dla większości osób picie wody prosto z kranu jest nie do pomyślenia. Przede wszystkim tego przyczyną jest jej smak i zapach, a także obawy o to, czy jest ona bezpieczna do spożycia, czy nie zawiera nadmiernej ilości metali ciężkich czy zanieczyszczeń bakteryjnych i chemicznych.

Dla większości osób picie wody prosto z kranu jest nie do pomyślenia. Przede wszystkim tego przyczyną jest jej smak i zapach, a także obawy o to, czy jest ona bezpieczna do spożycia, czy nie zawiera nadmiernej ilości metali ciężkich czy zanieczyszczeń bakteryjnych i chemicznych.

Sanepid na bieżąco bada wodę wypływającą z wodociągowych stacji uzdatniania. W chwili, gdy trafia ona do sieci dystrybucyjnej, jest dobrej jakości. Niestety jej właściwości zmieniają się znacznie, zanim dotrze do naszego domowego kranu. Problem pojawia się po drodze. Woda często płynie do nas ze stacji uzdatniania starymi cementowo-azbestowymi lub żeliwnymi rurami, przez co ulega zanieczyszczeniu takimi substancjami jak: związki żelaza, mangan, siarka i inne osady.

Bardzo często boimy się pić wodą prosto z kranu, natomiast panuje powszechne przekonanie, że ta sama woda po przegotowaniu jest znacznie lepszej jakości. Niestety nie jest to do końca prawda. Oczywiście pod wpływem wysokiej temperatury giną wszelkie drobnoustroje, jednak sam skład chemiczny wody się nie zmienia. Jeśli więc są w niej inne szkodliwe substancje oraz osady, to po zagotowaniu nadal tam pozostaną.

Jak możemy cieszyć się krystalicznie czystą wodą bez potrzeby zaopatrywania się w wodę butelkowaną w sklepach?

Jednym z najkorzystniejszych cenowo  i jednocześnie najprostszym sposobem jest zakup dzbanka filtrującego. Te proste urządzenia są bardzo popularne i są dostępne w coraz większej liczbie sklepów, w tym w sklepach internetowych. Warto jednak zwracać uwagę na ich jakość wykonania, rodzaj zastosowanego plastiku oraz jakość samej filtracji – dobre produkty spełniają szereg norm jakościowych, dlatego polecamy szczególnie korzystanie ze specjalistycznych sklepów takich jak oriontecdladomu.pl, które specjalizują się w dystrybucji markowych urządzeń do filtracji wody dla domu.

Najtańsze kosztują nawet poniżej 100 złotych. Do wyboru mamy dzbanki o pojemności o 1 do 3, 5 litra. Urządzenia te bardzo skutecznie zmiękczają wodę, oczyszczają ją z chloru oraz metali ciężkich. Ponadto wiele dzbanków do oczyszczania wody ma filtry wzbogacające kranówkę w magnez. Wystarczy wlać wodę do dzbanka i poczekać kilka minut, aż się przefiltruje. Wkłady filtrujące trzeba wymieniać w zależności od intensywności użytkowania, przeważnie jeden wystarcza na miesiąc.

Dzbanek filtrujący do wody.

Filtrowanie wody ma wiele zalet. Zdecydowanie poprawia się jej smak i zapach. Możemy ją spożywać od razu po przefiltrowaniu, bez konieczności gotowania. Mamy pewność, że nie ma w niej żadnych szkodliwych dla zdrowia zanieczyszczeń. Warto zaopatrzyć się w filtr dzbankowy, zwłaszcza gdy cierpimy na alergie, choroby układu pokarmowego lub w domu są małe dzieci.

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu 

Przeczytaj też:

Chcesz szybko i skutecznie schudnąć?

Sprawdź nasze diety i poradniki odchudzania. Poprowadzimy Cię krok po kroku, pokażemy jak ćwiczyć, co jeść i jak się motywować, by odchudzanie było skuteczne i trwałe.

Nasze diety i poradniki to idealne propozycje dla kobiet, które chcą rozpocząć zdrowy tryb życia oraz czuć się fantastycznie każdego dnia.

Codziennie będziesz pełna energii, a waga pokaże ubywające jak szalone kilogramy.

Tak, pokaż mi diety!

Podobał Ci się ten artykuł?

Zostaw swój e-mail, a wyślemy Ci informacje o nowych ćwiczeniach, poradach i dietach!

Dziękujemu za zapisanie do Newslettera

Sprawdź też

Jakie są zalety olei cbd?

Jak stosować CBD?

Lecznicze właściwości konopi znane są nie od dziś. Już w czasach starożytnych rośliny te stanowiły …

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o