Jaką wodę pić? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

Jaką wodę pić?

Nic nie pijąc człowiek jest w stanie przeżyć tylko kilka dni, ale już pierwsza doba bez płynów powoduje odwodnienie. Dlatego też trzeba je regularnie uzupełniać, a najłatwiej zrobić to wybierając wodę.Woda butelkowana

Butelkowane wody dostępne są w każdym sklepie. Jak wybrać tę, która będzie najlepsza dla organizmu? Przede wszystkim zwrócić uwagę na skład. Wody dzielą się na źródlane (zwykła woda, często z tego samego ujęcia co wodociągowa) oraz mineralne (zawierające określoną ilość składników mineralnych, wydobywane spod ziemi).

Wybierając wodę w sklepie, zwróć uwagę na jej skład!

Te pierwsze może pić każdy bez ograniczeń, te drugie mają właściwości lecznicze (pomagają przy niektórych schorzeniach np. nerek, żołądka), ale mogą jednocześnie szkodzić przy innych (np. dnie moczanowej, nadciśnieniu). Chorzy powinni dokładnie przyjrzeć się etykietom.

Podobnie jest z wodą gazowaną – powinny unikać jej osoby mające problemu z żołądkiem i jelitami. Może również powodować wzdęcia i uczucie pełności, które w czasie wysiłku nie jest niczym przyjemnym.

Osobom zdrowym, regularnie trenującym, zaleca się picie wód mineralnych, bogatych w tracone w trakcie wysiłku mikroelementy. Można się jednak spotkać z opinią, że nadmiar takiej wody powoduje gromadzenie się w organizmie różnych soli, negatywnie działających np. na mięśnie.„Kranówka”

Ostatnio dużo mówi się o tym, że woda z sieci wodociągowej nadaje się bezpośrednio do picia (bez przegotowania). W większości przypadków tak jest, chociaż nie wszystkim może odpowiadać jej smak i zapach.

Uważaj! Nie każda woda z kranu nadaje się do picia!

Często też na jej jakość wpływa zły stan sieci wodociągowej – ze skorodowanych rur do wody mogą przedostawać się szkodliwe składniki i zanieczyszczenia. Woda z takimi dodatkami na pewno nie jest zdrowa.

Ile wydajemy na wodę?

Zakładając że trenujesz 2 razy w tygodniu, a 1,5l butelka wody kosztuje średnio 1,80zł, rocznie z twojej kieszeni ucieka niecałe 188zł. Woda z kranu kosztuje od 2-14zł za 1m3, co przy takiej samej ilości daje wydatek maksymalnie ok. 2zł.

Na wodzie jednak nie warto oszczędzać. To doskonale zainwestowane pieniądze, które zwrócą się w dobrej formie i zdrowiu.

Zadbaj o czystą wodę dla swojego organizmu!

Jeżeli chcesz mieć zawsze krystalicznie czystą wodę to przetestuj butelkę filtrującą Dafi – zobacz tutaj. Czysta woda wszędzie gdzie chcesz i kiedy chcesz czyli coś idealnego dla podróżników – kliknij tutaj.

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Przeczytaj też:

Chcesz szybko i skutecznie schudnąć?

Sprawdź nasze diety i poradniki odchudzania. Poprowadzimy Cię krok po kroku, pokażemy jak ćwiczyć, co jeść i jak się motywować, by odchudzanie było skuteczne i trwałe.

Nasze diety i poradniki to idealne propozycje dla kobiet, które chcą rozpocząć zdrowy tryb życia oraz czuć się fantastycznie każdego dnia.

Codziennie będziesz pełna energii, a waga pokaże ubywające jak szalone kilogramy.

Tak, pokaż mi diety!

Podobał Ci się ten artykuł?

Zostaw swój e-mail, a wyślemy Ci informacje o nowych ćwiczeniach, poradach i dietach!

Dziękujemu za zapisanie do Newslettera

Check Also

adaptogeny

Adaptogeny – jakie produkty oferuje sklep z suplementami?

Adaptogeny to określenie, które wciąż nie jest do końca jasne i zrozumiałe dla wielu osób. …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments