dieta dr denejko

Dieta życia dr Dejneko – kuracja, która przywraca zdrowie

Oczywiście najlepszym wyjściem jest zmiana trybu życia, jednak nie zawsze jest ona łatwa do przeprowadzenia. Przede wszystkim warto dobrze rozpocząć nowy, zdrowy rozdział naszego życia – poprzez zastosowanie kuracji, która oczyści nasz organizm i przy okazji wprowadzi nowe nawyki żywieniowe. Tego typu kuracją jest dieta życia dr. Dejneko.

Oczyszczanie i odkwaszanie – dlaczego jest nam niezbędne?

Wbrew pozorom oczyszczanie i odkwaszanie to nie są synonimy, powinny być jednak przeprowadzane równocześnie, by zapewnić najlepsze efekty. Oczyszczanie polega na usuwaniu z organizmu zalegających złogów i toksyn, a także bakterii, grzybów i pasożytów za pomocą diety, czasem też dodatkowo wspomaganej naturalnymi suplementami. Odkwaszanie to z kolei wprowadzanie do diety produktów alkalicznych, by przywrócić organizmowi równowagę kwasowo-zasadową.

Równoczesne zastosowanie oczyszczania i odkwaszania, jak w przypadku diety życia dr. Dejneko, da nam najszybsze i najlepsze efekty w postaci złagodzenia przebiegu lub nawet wyleczenia wielu chorób, które swój początek biorą właśnie z zatoksykowania i zakwaszenia organizmu.

Należą do nich zarówno różne infekcje, nietolerancje pokarmowe, problemy żołądkowe takie jak przewlekłe zaparcia czy wrzody, problemy skórne, wysoki cholesterol, cukrzyca, choroby zwyrodnieniowe stawów i wiele innych. Skutkiem ubocznym jest też spadek wagi, poprawa kolorytu cery, wzmocnienie włosów i paznokci.

Natura naszym sprzymierzeńcem

Filozofia naturalnego dbania o swoje zdrowie ma silne podstawy, bo wskazuje na nierozerwalną łączność przyrody i człowieka, który przecież wywodzi się z niej i jest jej częścią. Dlatego to właśnie w przyrodzie warto szukać pomocy i leczenia. Już Hipokrates, ojciec medycyny, zalecał: „niech pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem”. Tym przekonaniem kieruje się też dieta życia, nastawiona na naturalne sposoby przywracania do zdrowia.

Założeniem dr Dejneko jest przestawienie organizmu na odżywianie wewnętrzne – endogenne – które sprzyja usuwaniu z organizmu złogów i toksyn. Uzyskuje się to dzięki diecie warzywno-owocowej lub półgłodówki sokowej. Aby jednak prawidłowo określić, jaki rodzaj diety będzie dla nas najlepszy, należy skorzystać z pomocy specjalisty.

Ponieważ kryzys ozdrowieńczy występujący przy tego typu kuracjach może mieć różny przebieg i nie każdy znosi go dobrze, najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty pobytu na tego typu kuracji w specjalnym ośrodku: http://newskanpol.pl/wellness-center/promocje/nowosc!-kuracja-zycia—dieta-dr-dejneko-157-34 , gdzie będziemy mogli się skupić na relaksie, a specjalnie skomponowane posiłki będą nam serwowane, co zapobiegnie poddawaniu się pokusom. Taki turnus zapewni nam też niezbędną opiekę lekarską, potrzebne zabiegi, a przede wszystkim będziemy mogli nauczyć się nowego, zdrowego stylu życia.


Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Przeczytaj też:

Podobał Ci się ten artykuł?

Zostaw swój e-mail, a wyślemy Ci informacje o nowych ćwiczeniach, poradach i dietach!

Dziękujemu za zapisanie do Newslettera

Check Also

Tłuszcze nasycone i nie nasycone - przykłady. 

Tłuszcze nasycone i nienasycone – na czym polega różnica i które powinniśmy jeść, a które ograniczać?

Tłuszcze to potoczna nazwa lipidów, które przede wszystkim składają się z kwasów tłuszczowych, steroli, barwników …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments