Jaka to jest dieta ketogeniczna?

Jak skutecznie schudnąć 10 kg na diecie ketogenicznej?

Pewnie zastanawiasz się “czym jest dieta ketogeniczna?”. Jest to dieta, w której ograniczamy spożycie węglowodanów, a spożywamy więcej tłuszczów. Dziesiątki współczesnych badań naukowych dowiodły, że niski poziom węglowodanów jest najskuteczniejszym sposobem na zmniejszenie masy ciała.

Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

Jak wprowadzić dietę ketogenną w życie?

Dieta ketogeniczna jest to bardzo restrykcyjna dieta. Najlepszym sposobem, aby jej przestrzegać i ograniczyć spożycie węglowodanów jest znalezienie zamienników dla takich produktów jak na przykład pieczywo czy makaron.

Jednak najlepszym sposobem będzie skonsultowanie się z dietetykiem i stworzenie przez niego profesjonalnego planu żywieniowego dla twojej osoby, ponieważ dla przeciętnej osoby będzie trudno ułożyć dietę zawierającą wszystkie potrzebne składniki żywieniowe.

Zadbaj o odpowiednie proporcje

Osoby stosujące dietę ketogeniczną około 70-90% dziennej dawki energii czerpią z tłuszczu. Musisz więc zadbać o odpowiednie proporcje. Dietę stosuje się w dwóch modelach: 4 do 1 i 3 do 1. Oznacza to, że na każdy gram białek przypada aż 4 lub 3 grama tłuszczu.

Wprowadź organizm w stan ketozy

Jest to okres około 30 dni, w którym organizm przestawia się z “paliwa” jakim są dla niego węglowodany na tłuszcze. Większość ludzi niestety rezygnuję będąc w tym okresie, ponieważ wtedy nasz organizm jest osłabiony, występują bóle głowy itp. Oczywiście nie dotyczy to każdego, ponieważ każdy człowiek jest inny i może inaczej reagować na takie zmiany. Nasz organizm z powodu niedostatecznej podaży węglowodanów zaczyna spalać zmagazynowany w ciele tłuszcz. Jeśli wytrwasz będziesz mieć same benefity.

Pamiętaj że dieta ketogeniczna pomaga w spalaniu tłuszczu i zapewnia utratę wagi bez efektu jo-jo. Dlatego nie podawaj się i walcz do końca.

Więc co mam zrobić?

Krok pierwszy : Na początek najlepiej będzie skonsultować się z profesjonalnym dietetykiem i omówić z nim swoją sytuację. Jeśli zdecydujemy się na dietę ketogeniczną, pomoże on nam stworzyć plan żywieniowy.

Krok drugi : Najtrudniejszym krokiem w stosowaniu diety ketogenicznej jest wytrwanie okresu, w którym organizm będzie wchodził w stan ketozy, a także wyeliminowaniu węglowodanów. Żeby wytrwać keto adaptacje będziesz musiał być bardzo zmotywowany i zdyscyplinowany oraz cierpliwy. Co do eliminacji węglowodanów, znajdź zamienniki dla produktów wysokowęglowodanowych. Jeśli to ci się uda to połowa sukcesu jest za tobą. W internecie jest bardzo dużo materiałów z przepisami ketogenicznymi.

Krok trzeci : Jeśli doszedłeś do tego momentu, to wszystko czego ci teraz potrzeba, to dyscyplina. Kiedy jesteś w stanie ketozy, twój organizm będzie palił twój tłuszcz żeby pobrać z niego energię. Wystarczy więc regularnie spożywać posiłki wysokotłuszczowe, a żeby wspomóc efekt odchudzania możemy także ćwiczyć.

Efekty stosowania diety ketogenicznej

Rezultaty stosowania diety ketogenicznej mają ogromne korzyści w postaci znacznej redukcji masy ciała. Organizm spala wtedy tkankę tłuszczową, co sprawia, że odchudzanie jest bardzo skuteczne. Poprawia się także nasze samopoczucie, jakość snu oraz zwiększa się poziom naszej energii.

Oceń artykuł
[Głosów: 5 Średnia: 3.8]

Check Also

Czy ocet jabłkowy odchudza?

Czy ocet jabłkowy odchudza? W czym pomaga?

Proces odchudzania jest dość złożony. Musisz zadbać nie tylko o regularną aktywność fizyczną, ale także …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz bezpłatne
fragmenty e-booków + BONUSY!

Wypełnij formularz.
Materiały wyślę OD RAZU na Twój e-mail!

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail