żel higiena intymna

Prawidłowa higiena intymna

Prawidłowe pH okolic intymnych u kobiet powinno utrzymywać się na poziomie 3.8 – 4.2. Nie bez powodu dostępne na sklepowych półkach produkty pielęgnacyjne, dzielą się na kosmetyki do całego ciała i na kosmetyki do higieny intymnej. Nie zapominaj, że Twoje ciało podzielone jest na partie, które potrzebują różnej pielęgnacji. Dlaczego zachowanie prawidłowego pH okolic intymnych jest dla Ciebie tak bardzo ważne?

Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

Natura to przemyślała

Naturalne środowisko miejsc intymnych ma odczyn kwasowy. Ma to służyć zapobieganiu rozwoju chorób, wywoływanych przez bakterie i inne drobnoustroje. Wydzielina nie tylko nawilża wnętrze Twoich miejsc intymnych, ale również zabezpiecza ich okolice przed dostawaniem się niebezpiecznych czynników do środka.

Chroni także mikroflorę bakteryjną. To właśnie dzięki zachowanemu pH możesz uniknąć stałe grzybicy narządów rodnych i innych infekcji.

Pielęgnacja okolic intymnych na co dzień

Jeśli jesteś fanką częstego mycia, powinnaś zastanowić się, czy Twoje nawyki bardziej Ci nie szkodzą, niż pomagają. Stałe mycie miejsc intymnych w ciągu dnia powoduje pozbywanie się naturalnych składników ochronnych, zawartych w śluzie.

Produkty do higieny intymnej oczywiście regulują poziom pH, ale ich zbyt częste stosowanie nie jest wskazane. Jeżeli chcesz czuć się świeżo i komfortowo przez cały dzień, postaw na wkładki higieniczne. Nie tylko zabezpieczą one bieliznę przed zabrudzeniem, ale ich właściwości zminimalizują poczucie wilgotności w okolicach intymnych.

Do mycia stosuj wyłącznie płyny do higieny intymnej lub żele do higieny intymnej – https://kontigo.com.pl/cialo/pielegnacja-ciala/higiena-intymna.html. To, jaką ich formę wybierzesz nie ma znaczenia. Ważne jednak, aby były to kosmetyki przeznaczone właśnie do okolic intymnych.

Używaj ich niezależnie od żelu pod prysznic przeznaczonego do całego ciała. I nie przesadzaj z kąpielami oraz podmywaniem. 2x dziennie w zupełności wystarczy i nie narazi Twoich miejsc intymnych na podrażnienia i ataki groźnych bakterii.

Pielęgnacja okolic intymnych w czasie miesiączki oraz w podróży

Podczas okresu możesz czuć się mniej komfortowo niż zwykle. Masz potrzebę częstszego podmywania miejsc intymnych i jest to słuszne. Pamiętaj o podstawowych zasadach. Podpaski lub tampony wymieniaj nie rzadziej, niż co 4 godziny. To nie tylko higieniczne, ale ma też znaczenie dla Twojego zdrowia.

Zbyt długo utrzymywany tampon może utrudniać odprowadzanie złuszczającego się podczas miesiączki nabłonka. Zbyt długo utrzymywana podpaska nie tylko gromadzi mnóstwo bakterii, dla których to konkretne środowisko jest doskonałą pożywką, ale może również powodować odparzenia.

Prawidłowe dbanie o higienę w czasie okresu wymaga nieco innych zabiegów niż na co dzień. Nie oznacza to jednak, że po każdej wizycie w toalecie powinnaś wchodzić pod prysznic lub korzystać z bidetu.

Zaopatrz swoja podręczną kosmetyczkę (https://kontigo.com.pl/akcesoria/akcesoria-podrozne/kosmetyczki-damskie.html) w chusteczki do higieny intymnej. W czasie okresu możesz swobodnie zastąpić nimi klasyczny papier toaletowy.

Chusteczki do higieny intymnej fantastycznie sprawdzą się również w podróży. Podręczny gadżet, który nie zajmuje wiele miejsca, a przynosi tak wiele korzyści dla Ciebie i Twojego komfortu.

Sprawdź te produkty:

  1. Płyn do pielęgnacji Intymnej Ziaja – kliknij tutaj
  2. Chusteczki do  higieny intymnej – kliknij tutaj
  3. Żel do higieny intymnej – kliknij tutaj
Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Check Also

10 000 krokow dieta - czy dziala

Jak spacerować, żeby schudnąć, czyli czy faktycznie muszę pokonać 10 000 kroków dziennie?

Moda na codzienne pokonywanie 10 000 kroków powoli odchodzi do lamusa, taka ilość nie jest bowiem …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz bezpłatne
fragmenty e-booków + BONUSY!

Wypełnij formularz.
Materiały wyślę OD RAZU na Twój e-mail!

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail