Czy psychoterapia może pomóc w walce z nadwagą?

Nadwaga to problem, z którym boryka się coraz więcej osób i to zarówno dorosłych, jak i dzieci czy młodzieży. Niewłaściwa dieta, brak regularnych posiłków i przejadanie się prowadzą do zwiększenia tkanki tłuszczowej i przyrostu masy ciała, które nie leczone w porę mogą doprowadzić do wielu groźnych dla zdrowia schorzeń. Leczenie nadwagi nie jest proste, zwłaszcza gdy jej przyczyny tkwią głęboko w psychice ludzkiej.

Happy Life – skuteczne leczenie nadwagi psychoterapią

Osoby zmagające się z nadwagą, bardzo często objadają się nie tylko z łakomstwa i zbyt dużego apetytu, ale niezaspokojonych potrzeb emocjonalnych. Brak poczucia akceptacji, traumy z dzieciństwa, odrzucenie przez partnera, odmienność seksualna mogą prowadzić do objadania się i szybkiego przyrostu masy ciała. Centrum Psychoterapii i Pomocy Psychologicznej Happy Life wychodzi naprzeciw potrzebom osób cierpiących z powodu nadwagi, oferując im trafną diagnozę, wyspecjalizowaną pomoc, skuteczne metody leczenia.

W zależności od miejsca zamieszkania, psychoterapeuta Józefów, psychoterapeuta Marki czy ten z Legionowa, służą fachową pomocą i profesjonalnym, ale jakże empatycznym podejściem do pacjenta. Psychoterapeuta Józefów dzięki odpowiedniemu wykształceniu, zdobytej wiedzy i doświadczeniu udzieli niezbędnego wsparcia psychologicznego i trafnie dobranych metod leczenia. Dzięki psychoterapii, pacjenci z nadwagą, uczą się walczyć z niepożądanymi zachowaniami i reakcjami oraz wspólnie z terapeutą zgłębiają problemy związane z objadaniem się.

Podobnie jak terapeuta z Józefowa, Psychoterapeuta Marki także należycie zadba o komfort i dobro pacjenta, udzielając mu profesjonalnej pomocy psychologicznej. Przepracowanie problemu nadwagi na zajęciach z terapii, szukanie jego rozwiązań i uczenie się adekwatnych reakcji na stres i niepowodzenia pozwalają pacjentom cierpiącym z powodu zbyt dużej masy ciała na skuteczną redukcję nadwagi i powrót do równowagi psychicznej.

Happylife.pl – pierwszy krok do uzdrowienia umysłu i ciała

Psychoterapeuta Legionowo w centrum Happy Life to specjalista, który posiada doświadczenie w pracy z pacjentami mającymi problemy o różnym podłożu. Wizytę można łatwo umówić, odwiedzając stronę internetową tego centrum psychoterapii. Prosty sposób rezerwacji wizyt w dogodnym dla siebie terminie i lokalizacji przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym osobom. Happylife.pl to strona internetowa, której odwiedzenie stanowi już pierwszy krok do skutecznej walki z nadwagą.

Psychoterapeuta Legionowo to osoba, której bez wahania można zaufać i powierzyć los swój i swoich bliskich. To właśnie taki specjalista, bardzo empatyczny, życzliwy i przyjazny dla pacjenta, ale jednocześnie kompetentny i profesjonalny pomoże zredukować nadmiar kilogramów, lecząc nie tylko ciało, ale także umysł pacjenta. Sesje terapeutyczne umożliwiają dotarcie pacjenta do źródła jego problemów z nadwagą i skuteczne ich wyeliminowanie. Często konieczne jest przepracowanie z terapeutą bolesnych dla pacjenta wydarzeń z okresu dzieciństwa czy też przeżyć, które ta osoba wyparła już z pamięci. Takie metody leczenia wykazują dużą skuteczność w powrocie do zdrowia, dlatego warto skorzystać z profesjonalnej pomocy, jaką oferuje centrum Happy Life.

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu 

Check Also

Co to jest mikrobiom

Mikrobiom – tajemniczy ekosystem ukryty wewnątrz nas

Mikrobiom to pojęcie, które popularność zdobyło całkiem niedawno, jednak mikroorganizmy, które go tworzą, a które …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz bezpłatne
fragmenty e-booków + BONUSY!

Wypełnij formularz.
Materiały wyślę OD RAZU na Twój e-mail!

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail